Výhry z Pardubic si velmi vážím, raduje se Jiří Polanský

25.11.2011 · Eva Dvorská
Velice cenné tři body získali Oceláři na pardubickém kluzišti. Východočeského rivala zdolali poměrem 4:2 a odčinili tak poslední domácí nezdar proti Spartě. Skóre pátečního duelu otevřel pohotovou dorážkou Cartelliho střely Jiří Polanský. Kreativního centra jsme požádali o komentář z vítězného utkání.

Pozápasové zhodnocení

Dnešní zápas byl důležitý nejen kvůli tomu, že hrály dva týmy sousedící v tabulce, ale hlavně proto, že jsme dva poslední zápasy nezvládli a potřebovali jsme bodovat, abychom znovu naskočili na vítěznou vlnu. Říká se, že dobrý tým třikrát za sebou neprohrává, mohou se stát dvě prohry. Jsem rád, že se to v našem případě splnilo. Velmi si výhry z Pardubic vážím a jsem rád, že se nám povedlo i televizní utkání.

O herním projevu soupeře

Myslím si, že Pardubice hrály přesně to, co je zdobí a co na domácím hřišti umí. To znamená vířivý pohyb v útočném pásmu, spousta nahazovaných puků a velice jednoduchá hru. Nedělají vzadu moc chyb a v útočném pásmu jsou výborní na puku. Jsou tam mladí kluci, kteří si umí pokrýt kotouč a umí si vyhovět. To je typická pardubická hra.

O výborném vstupu do utkání

Dvě rychlé branky ze začátku nám pomohly, do toho zápasu jsme dobře naskočili a to si myslím, že bylo klíčové pro vývoj zápasu.

O své trefě, jenž otevřela skóre zápasu

Předtím už jsem měl dát branku, jak mi nahrál Láďa Kohn zpoza brány. Naštěstí bylo buly, Mario Cartelli od modré vystřelil a dostal jsem druhou šanci a jsem rád, že jsem to proměnil.

O nedělním domácím střetnutí proti Karlovým Varům

Nechci to zakřiknout, ale na Karlovy Vary se nám většinou daří. Proto věřím, že to zopakujeme a potvrdíme body z venku, protože kdybychom to ztratili, tak dnešní výhra by byla k ničemu.

Závěrečný komentář

Kluci na sobě tenhle týden opravdu dřeli, makali, zlepšili jsme spoustu věcí a věřím tomu, že se to pozitivně projeví. Máme teď dvě hrozně důležitá utkání, jak s Karlovými Vary doma, tak ve Vítkovicích derby a byl bych rád, kdybychom udělali co nejvíc bodů.