MISTR 2023/2024

Voženílek: V dalších zápasech musíme být lepší

19.08.2023 · Adam Sušovský
Nebylo potřeba chodit kolem horké kaše, druhý přípravný zápas v sezoně Ocelářům nevyšel. Na ledě Popradu vůbec nedali gól a jeden z lídru útoku Daniel Voženílek měl po zápase jasno: "Příště musíme být lepší!"

Tvrdá a užitečná lekce, i tak by se dal zhodnit přípravný zápas třineckých Ocelářů proti Popradu.

Úřadující čeští šampioni pod Tatrama nezvládli zachytit nástup domácích, které kupředu hnala zaplněná aréna a podlehli slovenskému celku 0:4. Velkým varováním tak i po úvodním vystoupením ve Frýdku-Místku pro trenéry i hráče zůstává nejen koncovka, ale také využití přesilových her.

"Prohráli jsme zaslouženě," shrnul po utkání výkon Třince Daniel Voženílek.

Oceláři si tak na 76. ročníku Tatranského poháru, druhého nejstaršího hokejového turnaje v Evropě, v neděli zahrají použe v zápase o bronz proti finské SaiPě. Poprad míří do finále, skalp českých mistrů si fanoušci v hale užívali ještě dlouho po zápase.

"Máme v týmu hodně slovenských reprezentantů, šlo vidět, že se na nás chtějí vytáhnout. Hráli super hokej, my se budeme muset podívat na video, zhodnotit si to a být v příštích zápasech lepší," řekl Voženílek.

"Zápas hodně ovlivnila spousta přesilovek a oslabení, ale určitě rozhodla domácí aktivita. My některé situace přehrávali, musíme hru hodně zjednodušit a tolik příště nevymýšlet, ani při hře pět na pět. Mrkneme se na to, něco si k tomu řekneme a ze zápasu se poučíme," uzavřel Voženílek.