Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Voženílek: Přesilovky fungují, ale škoda každého ztraceného bodu

24.10.2022 · Vojtěch Kasal
Oceláři v rámci 14. kola hokejové extraligy zamířili na led Českých Budějovic. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých sice uspěli domácí, ale přesto Třinec protáhl svou bodovou sérii již na osm zápasů. Svůj dvoustý start v nejvyšší soutěži si navíc připsal exbudějovický Daniel Voženílek, jenž poskytl i pozápasové hodnocení.

Bezbranková první třetina, vyrovnaný zápas, který nakonec dospěl za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů, ale bohužel se z vítězství radují budějovičtí. Co dnes chybělo k tomu, aby to byla výhra?

Rozhodně musíme dávat góly při hře pět na pět. Dneska jsme měli dost šancí, bohužel jsme žádnou z nich nevyužili. Díky bohu, že nám fungují alespoň ty přesilovky. Zkrátka škoda každého ztraceného bodu.

Přesilovky vám nyní jdou opravdu velmi dobře, vždyť jen v posledních dvou zápasech jste početní převahu využili celkem pětkrát ze šesti pokusů! Věnujete jejich nácviku třeba nadstandardní pozornost při tréninku? 

Věnujeme se jim pravidelně. Máme na přesilovce vysoce kvalitní hráče, kteří je umí hrát skvěle. Jsem moc rád, že díky tomu dokážeme získávat body a doufám, že nám to ještě dlouho vydrží. 

Mimo hru nadále zůstává Petr Vrána, Miloš Roman nebo Marian Adámek, na straně Motoru pak chyběl zejména Milan Gulaš či Dominik Hrachovina. Byla jejich absence na ledě znát, respektive lišilo se nějak dnešní utkání od toho prvního v letošním ročníku? 

Myslím, že ani příliš ne. Motor má stále stejný systém a hraje velmi důrazně. Navíc každý tým má v průběhu sezóny nějaké zraněné, a tudíž se to většinou vyrovná. A tak zápas dopadl, jak dopadl. 

A jaké to pro tebe bylo vrátit se do Budvar arény jako soupeř? 

I když teď už nosím jiný dres, tak to bylo příjemné. České Budějovice jsou hezké město, žili jsme tu s rodinou a moc se nám tu líbilo. 

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec