Vladimir Dravecký mladší odchází kvůli pravidlům IIHF na Slovensko

19.08.2023 · Klub
Lídr defenzívy dorostu a talent třinecké organizace Vladimir Dravecký mladší na čas opouští Oceláře. V následující sezoně bude pod hlavičkou Košic působit v projektovém týmu slovenské reprezentace do osmnácti let, aby splnil podmínky Mezinárodní hokejové federace IIHF a mohl v budoucnu nastupovat za slovenský národní tým.

Třinecká organizace přichází krátce před začátkem sezony o hráče s velkým potenciálem, Oceláře alespoň na čas opouští teprve patnáctiletý Vladimir Dravecký mladší. Talentovaný obránce v sobotu nastoupil za Košice na Tatranském poháru v Popradu, v následující sezoně by ale měl oblékat dres slovenské reprezentace do 18 let, která pravidelně nastupuje v druhé nejvyšší slovenské soutěži.

Dravecký mladší odchází z Třince na Slovensko, aby splnil neúprosné podmínky Mezinárodní hokejové federace IIHF a mohl v budoucnu reprezentovat Slovensko na oficiálních mezinárodních akcích.

"Mrzí nás, že přicházíme o talentovaného obránce, který už ve svých patnácti letech patřil k oporám našeho dorostu a má velký potenciál prosadit se i dospělém hokeji, ale reprezentovat svou zem je sen každého sportovce a Oceláři tomu rozhodně bránit nechtějí. Pevně věřím, že se po splnění všech podmínek IIHF Vladko k nám do Třince vrátí," říká k odchodu třineckého odchovance sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Syn třinecké persony a čtyřnásobného extraligového šampiona Vladimíra Draveckého se narodil v USA, má tedy americký i slovenský pas. K tomu, aby mohl nastupovat za slovenský nároďák, ale musí ve slovenských ligových soutěžích podle regulí IIHF strávit a odehrát minimálně šestnáct měsíců.

"V Třinci jsem se hokej hrát naučil, s dorostem vyhrál mistrovský titul a s rodinou jsem tady doma. S ohledem na budoucnost ale přišel čas, kdy Oceláře musím opustit. Také já pevně věřím, že ne napořád. Rád bych se do Třince vrátil a zahrál si za něj v jednom týmu spolu s mým tátou," říká Vladimir Dravecký mladší.

Nyní ale hraje o čas. Celá rodina spolu se slovenským hokejovým svazem bojuje o to, aby byla šestnáctiměsíční lhůta zkrácena na rok a Dravecký mladší si zahrál na konci sezony i na skauty ostře sledovaném mistrovství světa do osmnácti let, které se na přelomu dubna a května příštího roku koná ve Finsku.

"Touha reprezentovat je jediný důvod, proč Vladko organizaci Ocelářů opouští. Na jaře dokončil v České republice základní školu, v podstatě až nyní tedy přichází čas, kdy může odejít. S ohledem na to, že má v kariéře dobře našlápnuto, si sám nechci vzít na triko, že by reprezentační dres nikdy nemohl obléknout," říká jeho otec Vladimír Dravecký, který si za Slovensko zahrál na čtyřech světových šampionátech a v roce 2017 byl kapitánem národního týmu. S 555 odehranými zápasy za Oceláře je zároveň Dravecký starší nejúspěšnějším cizincem v historii klubu, další starty za Třinec přidá v nové sezoně.

Dravecký mladší se s ohledem na regule IIHF po dohodě mezi kluby stal papírově hráčem Košic, Slováci s ním ale počítají do projektu hokejové reprezentace do osmnácti let, jejíž výběr má zázemí v areálu Sportovního gymnázia v Popradu. Tým nastupuje na Slovensku v druhé nejvyšší soutěži mužů a zároveň v extralize juniorů. Na jaře osmnáctka Slovenska překvapivě sahala po medaili z mistrovství světa, v souboji o třetí místo proti Kanadě ji od bronzu dělilo sedmdesát vteřin.