Vítěze derby starých gard určily až nájezdy

29.12.2015 · Martina Sikorová
Po skončení souboje extraligových týmů Ocelářů a Vítkovic následovalo ve WERK ARENĚ derby starých gard. V něm sice třinečtí Old Boys nejprve dokázali obrátit nepříznivé skóre, o svůj tříbrankový náskok ale v závěru přišli a v samostatných nájezdech se pak radoval soupeř.

Do derby měly lepší vstup Vítkovice, které poslal do vedení už ve druhé minutě střelou pod horní tyč Pavel Šebesta. Krátce po startu prostřední části už ale bylo vyrovnáno, když po přihrávce Peterka pálil do odkryté klece Václav Varaďa. O další minutu později už třinečtí Old Boys vedli, když z brejku vymetl pavučinky ve vítkovické kleci Igor Adamčík a o chvíli později dorazil střelu od modré čáry za záda Rudla Petr Zajonc.

O čtvrtý přesná zásah domácího mužstva se pak postaral Jozef Daňo, když po střele Radka Jůvy přehodil puk přes beton gólmana hostů. Ve třiatřicáté minutě se Vítkovice dočkaly snížení, když z trestného střílení poslal kotouč do sítě Pavel Šebesta. O chvíli později ale měli Old Boys svůj náskok zpět, když po důrazu v brankovišti překonal brankáře Jan Šotkovský.

Hosté ale přispěchali s rychlou odpovědí, po střele Martina Michalíka z pravého kruhu bylo znovu sníženo a přestřelka pokračovala dál. Po spolupráci s Janem Peterkem prostřelil vítkovického gólmana Václav Varaďa a ve stejné minutě se branky dočkali také hosté, když z levého kruhu zamířil přesně Pavel Šebesta a zkompletoval tak hattrick. Krátce nato pak přidal další gól Vítkovic Roman Guman, v závěrečné power-play vyrovnal Petr Folta a za stavu 6:6 tak o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodli úspěšní exekutoři na straně Vítkovic, Pavel Šebesta a Petr Folta.

Nejlepší hráči utkání - třinecký Jozef Daňo a vítkovický Pavel Šebesta.

HCŽ Old Boys Třinec x Stará Garda Vítkovice 6:7 sn

Branky a nahrávky: 17. Varaďa (Peterek, Šotkovský), 18. Adamčík (Lipina), 23. Zajonc (Opina), 25. Daňo (R. Jůva), 34. Šotkovský (Sekeráš), 38. Varaďa (Peterek) - 2. Šebesta, 33. Šebesta (TS), 36. Michalík (Folta), 38. Šebesta (Fabián), 39. Guman, 44. Folta, rozh. nájezd Šebesta

Sestavy

HCŽ Old Boys Třinec: Marek Konečný, Petr Ochman - Lubomír Sekeráš, Radek Jůva, René Halapatsch, Zdeněk Opina, Ladislav Czepiec, Martin Holubčík, Jiří Figura, Radek Krenželok - Václav Varaďa, Jan Peterek, Miroslav Jůva, Branislav Jánoš, Jozef Daňo, Patrik Cieslar, Petr Zajonc, Petr Lipina, Jaroslav Havel, Jan Šotkovský, Igor Adamčík, Vladimír Kylian, David Vicián, Petr Sikora, Michal Pitucha.

Stará Garda Vítkovice: Kamil Rudl - Zbyněk Efler, Pavel Sikora, Aleš Tomášek, Jiří Überal, Daniel Kysela, Richard Šimek, Roman Guman, Martin Michalík, Lumír Kotala, Petr Folta, Petr Holubář, Aleš Badal, Miroslav Dětský, Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta, David Moravec, Martin Kubík, Petr Fabián, Jiří Gála, Petr Piecha.