Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Víc jsme toužili zvítězit, těší Tomáše Kopeckého

20.11.2015 · Martin Stebel
Díky zlepšenému výkonu a střelecké pohotovosti ve třetí části, dokázali Oceláři přetlačit litvínovskou Vervu a po měsíci znovu před domácím publikem zvítězili. Rozdílovou trefu obstaral ve vlastním oslabení TOMÁŠ KOPECKÝ, pro něhož to byla premiérová branka v domácím prostředí.

Dvě třetiny jste se nedokázali výrazněji prosadit, gólové probuzení nastalo až ve třetí části...

Neřekl bych, že jsme se nedokázali prosadit, Litvínov hrál velmi dobře, čekali jsme na jejich chyby. Dnes to byl z naši strany trpělivý a bojovný výkon. Tahle výhra je zasloužená, víc jsme toužili zvítězit.

Rozhodující gól přišel paradoxně při vaší hře v oslabení po hodně kontroverzním vyloučení Erika Hrni...

Nevím, jestli to bylo rozhodující. Ten gól nás dostal do vedení, ale rozhodujících bylo celých šedesát minut, kdy jsme si plnili své úkoly. Klíčovým faktorem bylo, že jsme dodržovali to, co nám v kabině řekli trenéři.


Před zlomovým okamžikem bylo domácí publikum hodně rozvášněné, jelikož poněkud teatrální pád litvínovského Kubáta byl několikrát prezentován na kostce nad ledem. Cítili jste křivdu?

Asi bych nemluvil o křivdě. Faul je, když ho odpíská sudí. Nějak jsme se s tím museli vyrovnat. Co říct na téma gólu? Začalo to už na buly, kdy Rafík (Adam Rufer) výborně vystřelil, obrana soupeře zůstala trošku dezorientována, netušili, co se děje. Perfektně jsme se doplnili, byli jsme silní na puku. Rafík vystřelil, obránce tam byl pozdě, šel jsem do branky, byla to dorážka a gól.

Může být tohle utkání po čtyřech porážkách zlomem, který vás nakopne k lepším výkonům a výsledkům?

Už jsem to říkal v kabině, že toto je třetí zápas po sobě, kdy jsme odehráli solidní partii. Nechceme a nemůžeme se vymlouvat na štěstí. Staré pravidlo ale mluví, že štěstí přeje připraveným. Jestli budeme předvádět takové výkony a vyvarujeme se chyb, soupeř bude mít méně šancí. V útoku máme velkou kvalitu, jen musíme být trpěliví a čekat na svou příležitost.


Jak zní hodnocení české extraligy optikou hráče, který dlouhé roky působil v nejkvalitnější lize světa?

Už před příchodem do Třince jsem věděl, že česká extraliga má dobrou úroveň, jsou tady kvalitní hráči. Člověk si jen musí zvykat na trošku širší led. Osobně mi víc sedí kratší ale intenzivnější střídání, člověk je potom čerstvější. Na ledě je to všude trochu dál a když zůstanete na ledě déle, další střídání to cítíte. S Klepou a Dravcem se myslím docela dobře doplňujeme. Je to zatím jen první krůček, ale těch kroků bude ještě velmi mnoho. Teď už své myšlenky musíme orientovat na Kometu. Od dnešního výkonu je třeba se odrazit.