Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Venkovní série byla fajn, ale už se těšíme domů, říká Petr Kváča

28.01.2020 · Martin Stebel
Zcela po zásluze byl vyhlášen nejlepším Ocelářem úterní konfrontace v Brně. Mnoha kvalitními zákroky dlouho držel naděje svého mužstva na bodový export do Slezska. Nestačil pouze na jedinou střelu kanonýra Muellera: "Chytat se to asi dalo, ale domácí přesilovku sehráli výborně," přiznává PETR KVÁČA.

Byli jste střelecky aktivnější, přesto nemáte ani bod...

Taková prohra hodně mrzí. V závěru sezony chce každý tým sbírat body a udělat si dobrou pozici před play off. Moje práce spočívá v tom, nedostat gól. Bohužel dnes jsem jednou inkasoval, což je velká škoda. Nebudeme ale teď sedět v autobusu a zpytovat svědomí, co jsme mohli udělat jinak. Myšlenky už musíme směřovat k pátku.

Už v neděli jsi výborně chytal proti Kladnu, dnes znovu velmi spolehlivý výkon s ambiciózním Brnem...

Nekoukám moc na to, proti komu zrovna chytám, pro mě je každý soupeř v extralize prestižní. Jsem hlavně rád, že mohu nejvyšší soutěž vůbec chytat. Ať je to proti Zlínu, Spartě či Kometě, každý zápas je výjimečný a pokaždé chci odvést pro tým maximum.

Ve čtyřech duelech venku jste nyní získali šest bodů. Je to slušný počin?

Kdyby nám někdo před tripem řekl, že budeme mít šest bodů, tak to určitě bereme všemi deseti. Je to náročné, protože každý druhý den spíte v jiné posteli, nemáte to své pohodlí, neustále cestujete z místa na místo. Takový je ale prostě los, musíte odehrát zápasy venku i doma.

Jste rádi, že už máte tuto delší sérii za sebou?

Jsme hlavně rádi, že nám klub umožnil nejezdit neustále domů a mohli jsme být týden spolu. Cesta k nám je opravdu daleká a nechcete stále sedět v autobusu. Třinec je prostě v koutu republiky a když hrajete třeba v Plzni nebo Boleslavi, jsou to skutečně hrozné dálky. Musím ale říct, že už se těším do domácího prostředí a na naše fanoušky, kteří nás poženou dopředu. Základní část se chýlí ke konci a každý bod je teď dobrý.

Foto: Ivo Dostál

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec