Ve středu Oceláři změří síly s "čerty" z maďarského Fehérváru

18.02.2014 · Martin Stebel
Extraligové souboje v těchto dnech přerušila olympiáda v ruském Soči, hokejoví Oceláři však určitě nezahálejí a poctivě se připravují na závěr základní části. Do Werk arény ve středu 19. února přicestuje k přípravnému duelu maďarské mužstvo Sapa Fehérvár AV19. Utkání startuje v 18:00.

Sapa Fehérvár AV19 je nejslavnější maďarský hokejový klub, v jehož kádru nalezneme mnoho členů reprezentačního výběru této země. Od sezony 2007/08 působí v mezinárodní EBEL lize. Loni fehérvarští "čerti" zažili nepovedenou sezonu, kdy se nedostali do play-off, došlo k výměně trenérů (působil tam i v Třinci známý Jan Neliba) a rozloučili se s některými velkými maďarskými hvězdami.

Letošní herní projev je však poněkud odlišný. Přivedli nového kanadského trenéra Martyho Raymonda, který uplynulé dvě sezony trénoval v EBEL chorvatský Medveščak Záhřeb a vyznává hodně fyzický a přímočarý styl. Dokázali tým vhodně doplnit pár zámořskými hráči, z nichž některé Raymond trénoval už v Záhřebu (Naglich, Sertich) a jsou velmi nepříjemní pro každého soupeře.

V sestavě maďarského mužstva figuruje Kanaďan Bryan McGregor foto: albavolanhockey.hu

V listopadu a prosinci měl Fehérvár špatnou sérii, kdy prohrál několikrát za sebou. Impulzem k lepším výkonům byla skutečnost, že se povedlo z Finska získat zkušeného maďarského repre brankáře Hetényiho a i když do první šestky se už před dělením ligy na dvě poloviny dostat nedokázali, ve spodní skupině bojující o dvě zbývající místa v play-off jsou nyní poměrně překvapivě první a vypadá to, že se dostanou do play-off. Doma se můžou spolehnout na skvělé a hlučné fanoušky. Všechny jejich domácí zápasy přenáší maďarská televize!

V průběhu letošní sezony maďarské mužstvo posílil v Třinci velmi dobře známý kanadský forvard, člen mistrovského kádru Ocelářů ze sezony 2010/11 Bryan McGregor. Mezi největší přednosti Fehérváru patří zcela určitě skvělý první útok, prezentují důrazný hokej ve vysokém tempu a mají taky výborné brejky. Stejně jako nejvyšší česká soutěž taky mezinárodní EBEL liga má nyní olympijskou přestávku. Naposledy tým ze stotisícového Székesféherváru (česky Stoličný Bělehrad) nastoupil k ligovému utkání začátkem února. Na ledě slovinské Lublaně dokázali Maďaři zvítězit 4:1.

Sestava Sapa Fehérvár AV19 z posledního ligového utkání: Hetényi - Orban, Jackman, Sertich, Varga, Sziranyi, Tokaji, Hetenyi, Pozsgai - Kovacs, Sarauer, Banham - Yellow Horn, Naglich, Mihaly - Benk, McGregor, Neméth - Toth, Nemes, Magosi

Velkou oporou fehérvárských "čertů" je maďarský reprezentační gólman Zoltán Hetényi. foto: hcorli.cz

-----------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC:

Svěřenci trenérského triumvirátu Kalous - Marek - Varaďa po posledních znamenitých výkonech v ligové soutěži rozhodně "neusínají na vavřínech" a svědomitě se připravují na extraligový finiš. V minulém týdnu absolvovali kondiční mikrocyklus v Nízkých Tatrách, kde ovšem nechyběly ani dopolední tréninky na ledě. Po víkendovém volnu se téměř kompletní kádr sešel k pondělní večerní tréninkové jednotce.

"Je to pro nás test v rámci přípravného bloku, jelikož chceme být co nejlépe připraveni na závěr základní části. Do zápasu půjdeme z plné tréninkové zátěže a budeme chtít utkání v plné zátěži taky odehrát. Chceme pokračovat v nácviku situací, kterým se věnujeme. Nebude to tedy v tréninkovém zatížení, ale čeká nás tréninkový soupeř. Předpokládám, že nastoupíme ve skoro kompletní sestavě. Chybět bude pouze Vojta Polák, který si odnesl drobné zranění po minulém utkání v Karlových Varech," uvedl k tomuto duelu kouč Slezanů Jiří Kalous.

V sestavě Ocelářů bude absentovat Vojtěch Polák, jenž má drobné zranění. foto: Jan Čech

Pravděpodobná sestava Ocelářů pro středeční duel:

Hrubec - Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí, Roupec - Adamský, Polanský, Martin Růžička - Rufer, Bonk, Orsava - Rákos, Peterek, Květoň - Hrňa, Matuš, Marek Růžička

Onlajn přenos zápasu Třinec - Fehérvár najdete ZDE: onlajny.cz

Vstup na toto utkání (od 18:00) bude zdarma!