Václav Varaďa: V sobotu musíme podat mnohem lepší výkon!

02.04.2015 · Daniel Ježek
P r a h a - Ocelářům se v Praze nevedlo a domů se vracejí bez výhry. Sparta dokázala v domácím prostředí srovnat krok, v pátém klání v Třinci tak oba soupeři mohou získat postupový mečbol. Čtvrtý duel hodnotí asistent trenéra Václav Varaďa.

Pane Varaďo,jak zní vaše hodnocení dnešního duelu?
„Jsme samozřejmě zklamaní, že nám zápas unikl a dovolili jsme Spartě srovnat krok. Připravíme se poctivě na sobotu, abychom podali lepší výkon než dnes a vrátili se do Prahy opět s vedením v zádech.“

Prodloužení nakonec trvalo jen necelé dvě minuty, co se stalo u rozhodující branky Sparty?
„Jejich hráč dokázal vystřelit, aniž by byl atakován našimi hráči. Přišla střela z první, Peterovi to propadlo mezi nohama. Já viděl, že puk leží za ním a domácí asi byli aktivnější a dokázali to tam dotlačit.“

V domácích zápasech jste dali jedenáct branek, v Praze jen dvě. Co bylo jinak?
„Myslím si, že Sparta hodně zlepšila obranu. Tento zápas jsme odehráli lépe, než první, měli jsme více šancí. Nepovedlo se nám to tam dotlačit.“

V bráně dnes dostal přednost Peter Hamerlík, kdy padlo toto rozhodnutí?
„Rozhodli jsme se tak již včera večer, dostal přednost prostě proto, že jsme to tak cítili. Oznámili jsme mu, že bude chytat, po včerejším utkání. Je to ostřílený harcovník, v Třinci již dokázal vychytat titul, nešlo proto o žádnou zkoušku. Chtěli jsme týmu dát nějaký nový impuls. Kdo ale bude chytat v pátém klání, to ještě nevíme.“

V zápase jste měli hodně přesilovek, gól ale nepadl. Co tam bylo špatně?
„Nehráli jsme je moc dobře. Měli jsme problémy s přechodem do útočné třetiny, ve všech přesilovkách jsme odehráli jen asi dvacet vteřin v pásmu Sparty. Ani jsme je příliš nepotrápili. Zítra na tréninku na nich zapracujeme a pevně věříme, že to v sobotu bude lepší.“

Oba duely vlastně rozhodl Jaroslav Hlinka. Jaký je jeho přínos pro Spartu?
„Jarda je velmi zkušený hráč, odehrál spoustu zápasů. Také v našem týmu ale máme hodně kvalitních a zkušených borců, záleží jen na nich, jestli budou produktivní. Tým nestojí jen na jednom jednotlivci. Každý musí přidat svůj díl, pak se bude dařit.“

V sobotu vás čeká pátý duel na domácím ledě, co lze od toho duelu čekat?
„Určitě pár změn uděláme. Opět nás bude hnát bouřlivé publikum, velmi se těšíme na atmosféru, která doufám bude obdobná té z prvních dvou klání. Domácí led je velkou výhodou, pátý duel musíme urvat.“

Pro trenéry bývá tahle otázka nepříjemná, ale nepodepisuje se na hráčích únava?
„Je to možné, myslím si ale, že kluci mají dobře potrénováno, aby to zvládli. Navíc je dopředu žene vidina postupu do finále a dalších bojů o titul!“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary