V pátek na ledě rozjeté Mladé Boleslavi

03.12.2015 · Michal Samiec, Daniel Ježek
První prosincový páteční podvečer nabídne další kolo hokejové Tipsport extraligy, tentokráte s pořadovým číslem 25. Oceláři opět zavítají na soupeřův led, od 17:30 se postaví Mladé Boleslavi. ŠKOENERGO aréna uvidí druhou reprízu loňské čtvrtfinálové série, kdo se bude radovat po závěrečném hvizdu?

BK Mladá Boleslav

Tým Mladé Boleslavi je v letošní sezóně zatím velkým překvapením. Bruslaři se po celou dobu soutěže drží v horních patrech tabulky, momentálně svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka drží čtvrtou příčku se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Za třetí Spartou jsou jen z důvodu horšího skóre. Středočeši sehráli svůj poslední v úterý, když v dohrávce čtyřiadvacátého kola zavítali na led Komety Brno. Mladé Boleslavi se nepovedlo vstřelit ani jednu branku, domů se vracela s prohrou 0:3.

“Jeli jsme sem s velkou pokorou, protože víme, že soupeř chce být v jiných pozicích, než se nachází. Bohužel jsme neproměnili tutové šance a naši nejlepší třetinu jsme prohráli 0:1. Další důležitý moment byla nevyužitá přesilová hra pět na tři. Třetí gól soupeře padl po odrazu o brusli našeho hráče, takže jsme odehráli celkově takové smolnější utkáni,“ hodnotil Marian Jelínek úterní střetnutí.

Bruslaři se tak v pátečním zápase budou chtít vrátit na vítěznou vlnu. “Máme lehké útočníky, kteří dělají problémy obráncům soupeře, kteří bývají vyšší, starší a těžší a u těch mantinelů to řežou. Když se budeme hýbat, tak ti obránci budou mít problémy a bude jim docházet energie. Kdežto my pak s tímhle rosteme,“ řekl Matěj Stříteský pro klubový web. Zřejmě poslední zápas proti Ocelářům v pátek čeká útočníka Lukáše Žejdla, který hostuje v Mladé Boleslavi právě z Třince. Žejdlovi koncem prosince končí hostování.

Poslední zápas Mladé Boleslavi:
1. prosince: HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Káňa (Čermák, Kaberle), 26. Dočekal (Svoboda), 35. Dočekal (Svoboda).

Sestava Mladé Boleslavi v posledním zápase: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Žejdl, Pacovský – Hyka, Musil, Bárta – R. Hruška, Kubica, Ďurač.

Lukáš Žejdl před sezónou odešel do Mladé Boleslavi na hostování, které by mu mělo skončit koncem prosince. Žejdl zatím nastoupil do třiadvaceti zápasů, jeho bilance činí 5 branek a 7 asistencí. FOTO: Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz).

Z kabiny Ocelářů

Hráči s dráčkem na hrudi se, po domácí výhře nad Spartou, přesunuli na led druhého týmu tabulky Plzně, kde sehráli další těžký duel. Svěřenci trenérů Reného Muchy a Marka Malíka po celou dobu zápasu dotahovali jednobrankové manko, trefa Tomáše Linharta nakonec Ocelářům přinesla jeden bod. Škodovka zvítězila v nájezdech, Slezané si na své konto připsali jednatřicátý bodík. V tabulce jsou stále na desáté příčce.

”Upozorňovali jsme na přesilovky domácích, ale hned z té první jsme dostali branku. Po vyrovnání jsme opět dostali hned gól, což byla chyba. Musíme poděkovat brankáři, že jsme poté neinkasovali další gól. Ve třetí jsme si vyrovnání zasloužili. Prodloužení nerozhodlo, nájezdy poté vyšly lépe domácímu mužstvu,“ řekl René Mucha po posledním zápase.

Pro páteční utkání v Mladé Boleslavi by třineckým trenérům již měl být k dispozici útočník Zbyněk Irgl, který vynechal poslední dvě kola. Mimo hru i nadále zůstávají obránci Vladimír Roth s Rostislavem Kleslou, a útočníci Vladimír Svačina s Kamilem Krepsem.

Poslední zápas Třince:
29. listopadu: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Lev (Kubalík, Jeřábek), 31. Kubalík (Kubka, Indrák), rozh. nájezd Sýkora – 30. Plíhal (Klepiš, Dravecký), 56. Linhart (Chmielewski).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Galvas "A", M. Doudera, Hrabal, Foltýn – Dravecký, Matuš, Klepiš – Adamský, Polanský "C", Tybor – Hrňa, Plíhal, Rákos – Rufer, Kopecký, Christov – Chmielewski.

Do třinecké sestavy by se po dvouzápasové pauze měl vrátit elitní útočník Zbyněk Irgl. Druhý muž kanadského bodování Ocelářů zatím sesbíral 16 bodů (8+8), rozšíří svou bilanci na ledě Bruslařů? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Duel mezi Třincem a Mladou Boleslaví se zprvu vyvíjel velmi pozitivním směrem pro domácí celek, který po první dvacetiminutovce vedl o dvě branky. Středočeši ale zlepšili hru, ve druhém dějství srovnali a ve třetí třetině zásluhou Pacovského dokonce otočili vývoj. Hrobníkovi z lopaty domácí utekli díky Polanského úniku 12 sekund před koncem třetí třetiny. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, které lépe zvládl domácí tým.

18. října 2015: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:3 sn (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0.
Branky a nahrávky: 5. Meidl (Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), 65. Dravecký – 26. Holub (Urban), 34. Výborný (Stříteský, Urban), 49. Pacovský (Urban, Holub).

O zápase

Hrací den: 25. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 4. prosince 2015, 17:30
Místo utkání: ŠKOENERGO aréna, Mladá Boleslav