V pátek na ledě Mountfieldu, odčiní Oceláři poslední prohry?

05.12.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po nevydařených dvou domácích duelech se hráči s dráčkem na prsou přesouvají do Hradce Králové, kde sehrají zápas osmadvacátého kola s místním Mountfieldem. Utkání startuje od 18:20, přímým přenosem jej vysílá kanál ČT Sport. Povede se Ocelářům bodovat?

MHK Mountfield

V létě se klub HC Mountfield přesunul z Českých Budějovic do Hradce Králové, coby nováček ligy však dokazuje svou výkonnost. Hradečtí se po polovině soutěže drží na dostřel vedoucí Sparty, kterou dokázali porazit v posledním kole v prodloužení. Od první příčky Mountfield dělí devět bodů.

"V průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Hlavně v první třetině jsme měli s hrou Sparty problém a hledali jsme na ni správný recept. V průběhu hry jsme se jí přizpůsobovali, i když Sparta určitě měla více šancí. Celkově to ale bylo vyrovnané, my jsme hráli naším stylem," řekl po duelu na Spartě kouč Mountfieldu Peter Draisaitl.

V podobném duchu bude Hradec chtít pokračovat i v následujícím zápase s Oceláři. "Každý tým má svou vlastní hru a Třinec není Sparta, ale tu sílu v útoku má samozřejmě velkou. Obrana je pro nás důležitá, ale musí tam být určitá rovnováha mezi ofenzivou a defenzivou. I my hledáme cesty, jak se zlepšit v útočné činnosti," sdělil na téma pátečního utkání kouč Mountfieldu.

Hradeckým budou v duelu s Třincem chybět tři hráči, jmenovitě útočníci Jaroslav Kudrna a Michal Tvrdík a obránce Peter Frühauf.

Poslední zápas Hradce Králové:

3. prosince: HC Sparta Praha – Mountfield HK 1:2 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0/0:1)
Branky a nahrávky: 15. Hlinka (Kumstát) – 24. Mertl (Vydarený, Ptáček), 61. Mikuš (Mertl, Dej).

Sestava Hradce Králové v posledním zápase: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Červený, Marha, L. Květoň - Škoda, Langhammer, Podlešák - Švihálek, Knotek, Rousek.

Jaroslav Kudrna, velký kamarád Jana Peterka, se posledně v Třinci vyřádil. Vstřelil dvě branky, na tři přihrál a ve vlastní výhodě, kdy brankář Kantor byl na střídačce, poslal puk přes celé hřiště do branky. Ani tato nepříjemnost však nejlepšímu hráči posledního vzájemného utkání radost z vítězství 6:3 nevzala.

Z kabiny Ocelářů

To Ocelářům se v posledním období nedaří. Slezané po domácích výhrách s Kometou a Slavií třikrát neuspěli, jen z ledu Pardubic si odvezli bod. Naposledy hráči s dráčkem na prsou na vlastním ledě podlehli Liberci 1:4, pro Oceláře to od Bílých Tygrů byla třetí porážka sezóny.

"Máme křeč na hokejkách, chybí nám klid a nedaří se nám skórovat. Dokládá to i dlouhá hra šest na tři v závěru, kdy jsme taky gól nedali. To byl jeden z důvodů výsledku, protože proměněné přesilovky dneska rozhodly," říkal po zápase lodivod Ocelářů Jiří Kalous.

Protrhnout nepříznivou sérii tří proher budou Slezané chtít v následujícím utkání na ledě Hradce, nečeká je ale jednoduchá práce. "Soupeř prokazuje dlouhodobě výbornou výkonnost a aktuální pohodu doložil vítězstvím na ledě suverénní Sparty. Na nás znovu sedla trošku nervozita v koncovce, ale věřím, že se k nám přikloní střelecké štěstí a zabodujeme," věří kouč Ocelářů.

Trenérské dvojici Kalous - Marek bude v následujícím duelu chybět zraněný Lukáš Zíb a také další obránce, Vladimír Roth.

Poslední zápas Ocelářů:

3. prosince: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Peterek (Hrabal, D. Květoň) - 2. Bartek (Výtisk), 24. Nedvěd, 26. Nedvěd (Bartek), 46. Výtisk (Hunkes).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Hrabal, Galvas, Roupec, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Marek Růžička, Zagrapan, Rufer.

Hradeckým klubem v době, kdy ještě působil v první lize pod jinou značkou, prošla řada třineckých hráčů. Hrál tam také Daniel Rákos - pardubický odchovanec v době, kdy neměl místo v prvním mužstvu Východočechů, odehrál v Hradci celkem 19 utkání.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Podobně jako v soubojích s Libercem ani utkání Ocelářů s Hradcem Králové zatím třineckým fanouškům příliš radosti nedělají. Vstup do obou čtvrtin měli zatím Slezané velmi špatné. Třinečtí dokonce s Hradcem v obou zápasech promrhali vedení 2:0 po první polovině zápasu. V prvním utkání, které se hrálo za mlhy na hradeckém stadionu, domácí otočili vývoj utkání poté, co kontaktní gól dal ve 30. minutě Šimánek. Ve třetí třetině pak vývoj zcela převrátili na svou stranu. Zápas v Třinci byl ještě šílenější – první gól dali hosté ve 31. minutě Mertlem a pak přidali ještě dalších pět a vyhráli 6:3. Celkově v součtu Oceláři v pasážích od 30. minuty do konce zápasů mají s Hradcem bilanci 1:9!

15. září: Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Šimánek (Vydarený), 48. Tvrdík (Langhammer, Květoň), 50. Langhammer (Tvrdík) – 23. Bonk (Varaďa, Martin Růžička), 28. Adamský (Roth, Peterek).

25. října: HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 16. Peterek (Zíb), 21. Zíb, 53. Růžička (Peterek, Zíb) – 31. Mertl (Kudrna, Frühauf), 39. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 43. Kudrna (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (Kudrna), 49. Mertl (Kudrna), 60. Škoda (Šimánek).

O zápase

Hrací den: 28. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 6. prosince 2013, 18:20
Místo utkání: Zimní stadion v Hradci Králové, Hradec Králové
Onlajn přenos: onlajny.cz
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 18:00.

Statistické okénko – Mountfield HK

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 27 zápasů, 11-8-3-5, skóre 69:53, 52 bodů
Bilance doma: 12 zápasů, 6-3-1-2, skóre 30:19, 25 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher (5 v prodl.) – 2 prohry, skóre 22:13, 19 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jiří Šimánek 24 (11+13)
Nejlepší střelec: Jiří Šimánek 11
Nejlepší nahrávač: Jiří Šimánek 13
Nejproduktivnější obránce: René Vydarený 13 (2+11)
Ondřej Kacetl, 3 zápasy, úsp. 86,57 %, prům. 3,16 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Peter Frühauf, Tomáš Harant, Jaroslav Kudrna.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 6.
Bilance: 27 zápasů, 12-2-2-11, skóre 74:74, 42 bodů
Bilance venku: 12 zápasů, 4-1-2-5, skóre 33:40, 16 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher (1 v prodl.), skóre 23:24, 12 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 29 (11+18)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 15
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 18
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 13 (4+9)
Branislav Konrád, 3 zápasy, úsp. 89,47 %, prům. 3,81 g/z, 0 SO
Peter Hamerlík, 1 zápas, úsp. 80,95 %, prům. 4,14 g/z, 0 SO Linhart, David Roupec, Rostislav Marosz, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Adam Rufer (všichni v Hradci Králové).