Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V nominaci na Hlinka Gretzky Cup figuruje hned pět Ocelářů!

26.07.2023 · Adam Sušovský
Obrovský dílčí úspěch a také skvělá vizitka pro klub, v nominaci české reprezentace na prestižní Hlinka Gretzky Cup se objevila jména hned pěti Ocelářů. Nejsledovanější mezinárodní akce hráčů do 18 let začíná v pondělí v Břeclavi, všechny zápasy domácího týmu odvysílá v přímém přenosu ČT sport.

Zraky skautů těch nejlepších hokejových klubů planety upřeně hlední do Břeclavi a Trenčína.

Už v pondělí 31. července tam startuje prestižní Hlinka Gretzky Cup, nejsledovanější mezinárodní turnaj hráčů v kategorii do osmnácti let a také první velká zkouška pro hráče z ročníků, kteří chtějí v příštích letech úspěšně projít draftem NHL. Turnaj těch nejlepších z nejlepších, letos navíc s výraznou stopou talentů Ocelářů.

V nominaci české reprezentace na vrcholnou akci se objevilo hned pět zástupců naší organizace. Hlavní trenér David Čermák si vybral brankáře Jakuba Milotu, obránce Aleše Zielinského a útočníky Matěje Kubiesu, Šimona Pohludku a Petra Sikoru. Oceláři, aktuální dorostenečtí šampioni České republiky, tak mají v domácí nominaci co do počtu hráčů suverénně největší zastoupení. 

Jakub Milota je jedním z největších talentů mezi gólmany ve svém ročníku, v minulé sezoně dovedl dorost Ocelářů k mistrovskému titulu a zároveň výrazným způsobem pomohl také juniorce ke stříbrným medailím.

Šimon Pohludka byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším hráčem třineckého dorostu, s průměrem takřka jednoho vstřeleného gólu na utkání (v základní části 26 zápasů a 41 bodů za 25 branek a 16 asistenci). Devět utkání coby sedmnáctiletý benjamínek odehrál také v extralize juniorů. 

Fantastický ročník má za sebou také teprve šestnáctiletý Matěj Kubiesa, který uplynulou sezonu začal ve švédském Malmö. Do Třince se vrátil až na přelomu roku, přebral kapitánské céčko a stal se zejména v průběhu play off naprosto stěžejním hráčem dorosteneckých šampionů. Ve čtrnácti zápasech play off zaznamenal 23 bodů za 13 branek a 10 asistencí. 

Podobně závěr sezony vyšel také sedmnáctiletému Petru Sikorovi, který v průběhu ročníku pendloval mezi dorostem a juniorkou, v play off už ale v dresu dorostu pravidelně bodoval. V jedenácti zápasech získal 16 bodů za 6 branek a 10 asistencí. 

A velmi podobná čísla zaznamenal také Aleš Zielinski, který ve čtrnácti zápasech play off zaznamenal patnáct bodů (4+11), a to jako obránce. Velmi produktivní byl jako sedmnáctiletý hráč také v juniorské kategorii, v reprezentaci do sedmnácti let nosil na drese kapitánské céčko. 

Češi spolu s Oceláři na soupisce odehrají od pondělí do středy tři utkání ve třech dnech, v základní skupině narazí před zraky několika desítek zástupců týmu z NHL postupně na USA, Německo a Švédsko. Všechny zápasy bude živě vysílat ČT sport.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec