V neděli na západě, Oceláři se představí ve Varech

16.11.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po neúspěšném duelu s Litvínovem se hráči s dráčkem na prsou přesouvají k nejvzdálenějšímu soupeři na extraligové mapě. Od nedělních 15:30 se Oceláři představí na ledě KV arény, kde se postaví místní Energii. Podaří se Slezanům návrat na vítěznou vlnu?

Karlovarská Energie se v letošním ročníků zatím trápí. Západočechům se vůbec nepovedl start do sezóny a po čtyřech prohrách v řadě byl odvolán trenér Richard Žemlička. Kormidla se ujala dvojice Mlejnek - Kverka, ani to ale nepřineslo do hry Energie téměř žádnou změnu.

Tým z lázeňského města před přestávkou utrpěl debakl od Sparty, po pauze těsně prohrál oba zápasy - nejprve doma s Plzní, pak v prodloužení v Liberci. "Nacházíme se v nelehké situaci a tomu jsme přizpůsobili naší hru. Chtěli jsme hrát poctivě z obrany a myslím, že se nám to dařilo. Remíza byla spravedlivá, musím hráčům poděkovat za výkon," řekl po utkání v Liberci Karel Mlejnek.

Energie tak šňůru proher natáhla na číslo pět, v tabulce se propadla na předposlední místo, pět bodů před posledními Piráty. Karlovarští proto budou v zítřejším duelu chtít zlomit nepříznivou bilanci a po dlouhé době se opět radovat z tříbodového vítězství.

15. listopadu: Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 1:0 po prodl.
Branky a nahrávky: 63. Hunkes (Pospíšil, Filippi)

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka - Gulaši, Dresler, Rýgl, Bičánek, Rohan, J. Drtina - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Tomeček, Kytnár, J. Doležal.

Karlovy Vary v Třinci naposled prohrály 1:3. Jediný gól Energetiků vstřelil Radim Hruška. (Foto: Jan Čech)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se v posledním duelu připravili o vítěznou sérii, když nedokázali Litvínovu vstřelit ani branku a prohráli 0:2. Do tabulky se prohra promítla propadem na šestou příčku. Slezané mají stejný bodový zisk jako pátá Plzeň (35), od vyšší pozice je ale dělí horší skóre.

"Z naší strany to byl velmi špatný výkon po všech stránkách. Před prvním gólem hrubá chyba v naší přesilovce, před druhým zase v našem obranném pásmu. Celkově to z naší strany byla křeč a s výkonem jsem velmi nespokojený," říkal po utkání s Vervou kouč Ocelářů Jiří Kalous.

Obdobně hovořil i Martin Adamský. "Litvínov nás překvapil, hrál strašně dobře do zadu. My se přes nich těžko dostávali, tím pádem se nedokázali prosadit," hlesl zklamaně třinecký rychlík a dodal. "Ale nevěšíme hlavu, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Teď nás čeká zápas ve Varech, pak v úterý zase doma. Musíme jít dál."

Poslední zápas Ocelářů:

15. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. J. Černý (Piroš), 30. Ručinský (Majdan).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Zagrapan, Rákos - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer.

Třinečtí se s Karlovými Vary naposled ve Werk aréně pořádně natrápili, vyhráli 3:1. Skóre otevřel svou brankou Václav Varaďa.

Poslední vzájemný zápas

První vzájemný zápas této sezóny byl odehrán začátkem října v Třinci. Oceláři zvítězili 2:1, když skóre otevřel Varaďa, vítězný gól přidal Zagrapan. Ve druhé třetině ještě snížil Radim Hruška, avšak v 54. minutě rozhodl definitivně o třech bodech proti oblíbenému soupeři svým prvním gólem v nové sezóně Martin Růžička. Navážou Oceláři na tento výsledek i v KV aréně?

1. října: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Varaďa, 26. Zagrapan (Rufer), 54. Růžička (Roth) – 34. Hruška (Vlach, Hovorka).

Bilance doma: 10 zápasů, 4-1-0-5, skóre 27:26, 14 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 2 výhry – 8 proher (2 v prodl.), skóre 16:35, 8 bodů
Aktuální série: 5 proher
Lídr kanadského bodování: Roman Vlach 15 (5+10)
Nejlepší střelec: Martin Zaťovič 7
Nejlepší nahrávač: Roman Vlach 10
Nejproduktivnější obránce: Radim Bičánek, Jiří Drtina oba 6 (1+5)

Bilance venku: 10 zápasů, 4-1-1-4, skóre 31:35, 15 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (2 v prodl.) – 4 prohry, skóre 28:26, 16 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 26 (9+17)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 11
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 17
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 12 (4+8)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 20
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +13
Vítězné góly: Martin Adamský 3