Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ukázala se síla našeho týmu, tvrdí Josef Hrabal

25.01.2015 · Martin Stebel
OLOMOUC - V rámci 41. kola Tipsport extraligy Oceláři zcela jasně dokumentovali, že páteční neúspěch v Pardubicích na nich nezanechal negativní stopy. Na ledě olomouckého nováčka zvítězili 4:2 a na čele tabulky stále drží jedenáctibodovou převahu. Důležitým gólem v závěru první části se prezentoval Josef Hrabal: "Olomouc byla nepříjemná, body jsou zlaté," říká kreativní zadák.

Domácí tým prožívá horší období, nutně potřebuje body a znovu potvrdil, že nenechá kůži lacino. Střetnutí pro vás přesto dopadlo pozitivně...

Znovu se ukázala síla našeho týmu. Byly pasáže, kdy jsme byli horším týmem, přesto jsme neinkasovali, navíc nás perfektně podržel Hamas. Až v závěru první třetiny jsme si začali vytvářet lepší gólové šance. Ke konci domácí snížili, ale pokud bych měl mluvit za sebe, nějaké drama jsem si nepřipouštěl, věřil jsem, že vedení udržíme. Musím ale říct, že soupeř byl celé utkání velmi nepříjemný. Hrají obětavě, snaží se hodně puků blokovat. Je ale trochu znát, že Olomouc se v útoku docela trápí, na každý gól se hodně napracují.

Jaký byl z osobního hlediska návrat do Olomouce?

Momentálně v Olomouci dokonce bydlím, skoro každý den se tady vracím. Z toho důvodu to bylo trochu speciální. Je fakt, že jsem tady dlouho nehrál. Mám pocit, že naposledy jsem za Olomouc nastoupil kdysi dávno, během angažmá ve Vsetíně, to jsem tady snad chvíli hostoval. Dnes se mi hokej líbil, bavilo mě to.

Dnes se gólově prosadili pouze obránci, což nebývá příliš obvyklé...

V našem týmu všichni brání a všichni útočí (směje se). Na koho střela vyjde, ten prostě pálí. Dnes se prosadili obránci, ale když se podíváte, kolik práce odvedli směrem dozadu útočníci, určitě nejde říct, že výhra je zásluhou jen obránců.Váš kádr stále zdaleka není kompletní, chybí několik klíčových hráčů. I přes tyto absence vítězíte...

Je pravdou, že nám stále chybí dost klíčových hráčů, ale kádr je široký. Například mladí kluci dostali hodně příležitostí, už si věří na puku, není to z jejich strany zbrklé. Nejdou na led jen třikrát za zápas, mají vyšší ice-time, často je vidíte i během oslabení. Tohle jim může jen prospět, když cítí, že trenér jim věří i v takto důležitou chvíli.

Tuto neděli slavil narozeniny prezident Ocelářů Ján Moder. Třinecký kotel několikrát vyvolával jeho jméno. Tyhle body jsou i pro něj příjemným dárkem...

Každý zápas hrajeme pro něj, ale taky pro všechny, kteří nám fandí. Dnes měl navíc pan Moder velký den, proto je skvělé, že se vyhrálo. Panu prezidentovi dodatečně posílám gratulaci.

Utkání se odehrálo ve velice důstojné kulise, hostující sektor byl po celé střetnutí velmi hlučný, vytvořil vám skoro domácí prostředí. Jak jste to na ledě vnímali?

V Olomouci je příjemná atmosféra, což asi dělá ta starší plechová budova. Domácí fanoušci se činili, ale daleko víc jsem slyšel naše. Olomouc je od nás sice docela blízko, ale tak mohutnou podporu jsem snad ani nečekal. Touto cestou jim děkuji.

Nahuštěný program pokračuje. Hned v úterý doma vyzvete tabulkového souseda z Litvínova. Procházka růžovou zahradou to tedy s vysokou pravděpodobností nebude...

V Litvínově jsem odehrál první zápas po mém návratu z Finska, podařil se mi tehdy gól, vyhrálo se, mohli bychom to klidně zopakovat. Bude to ale hrozně nepříjemný soupeř, který má několik zkušených borců a výborné útočníky. Bude to asi velký boj, snad se šťastným koncem pro nás.