Udrží Oceláři s Motorem neprůstřelnost?

27.01.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrtá vzájemná bitva s Českými Budějovicemi bude ve znamení udržení neprůstřelnosti. Hráči s drakem na prsou v dosavadních třech zápasech od Jihočechů ani jednou neinkasovali. Tuto bilanci budou Oceláři chtít potvrdit i v pátečním utkání, které startuje v 17:30.

Motor v posledním období podává docela kolísavé výkony. Českobudějovičtí v posledních šesti kolech třikrát zvítězili, zapsali ale rovněž tři porážky. V průběhu sezony se ale Jihočechům poměrně daří, což reflektuje sedmé místo v extraligové tabulce. Střed tabulky je ale velice vyrovnaný, Motor na páté Vítkovice ztrácí čtyři body, na desátou Kometu ale má pouze dvoubodový náskok.

Poslední kolo se svěřencům Jaroslava Modrého nepovedlo, Motor prohrál na ledě Plzně 1:4. „Zápas se mi nehodnotí jednoduše. Neměli jsme úplně ideální vstup do utkání, poté jsme se díky výborné druhé třetině dostali zpět do zápasu, dorovnali jsme skóre a měli jsme plno šancí. V této pasáži, kdybychom odskočili ve skóre, tak si myslím, že konečný výsledek by byl úplně jiný. Místo toho jsme udělali individuální chybu. Nechali jsme se vyloučit, navíc jsme dostali takový jednodušší gól v oslabení, a to poté nahrálo rázu do zbytku utkání,“ hodnotil kouč Českých Budějovic.

Poslední utkání Českých Budějovic

25. 1. 2021: HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
5. F. Suchý (Bulíř, F. Přikryl), 35. Bulíř (F. Přikryl), 35. Blomstrand (Schleiss, L. Kaňák), 49. Bulíř (F. Přikryl) – 26. Gulaš (Vondrka, Vráblík).
Sestava Českých Budějovic v posledním utkání: Hrachovina – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Štencel, Vráblík, Štich – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – J. Ondráček, J. Novotný, Valský – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Chlubna, Koláček, Z. Doležal.

Z kabiny Ocelářů

Slezanům se v posledních utkáních velice daří. Hráči s drakem na prsou zvítězili v posledních čtyřech kolech, na čele extraligové tabulky si pak svěřenci trenéra Václava Varadi vypracovali již osmibodový náskok. V posledním kole Třinečtí zavítali do Chomutova, kde těsně zdolali Kladno v poměru 2:1.

“V první třetině nás Rytíři zaskočili, hledali jsme se. Nemohli jsme se dostat do tempa. V následující to bylo rozkouskované, ale naštěstí se nám povedlo dát dva góly. Ve třetí třetině jsme si to vzadu pohlídali a vyhráli se štěstím za tři body. Já věřím, že po nucené pauze se do toho znovu dostaneme. Přál bych si, abychom takhle pokračovali i nadále,“ řekl útočník Ondřej Kovařčík.

Oceláři v závěru přestupového období získali do svých řad útočníka Martina Bakoše. Ostřílený forvard, republikový šampion z roku 2016, přišel pod Javorový z ruského Soči. „Nad návratem jsme s rodinou přemýšleli už dlouho. V KHL se možná nedohraje základní část, takže když o mě Oceláři projevili zájem, perfektně to do sebe zapadlo. Třinec leží kousek od Slovenska, má skvělé zázemí, výborný tým, nádhernou moderní halu a skvělé fanoušky,” řekl Bakoš. Jednatřicetiletý forvard ale do pátečního utkání ještě nezasáhne.

Poslední utkání Ocelářů

26. 1. 2021: Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
42. Zikmund (Ticháček) – 27. Miloš Roman (Dravecký, Hrehorčák), 34. O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

Hokejisté z WERK ARENY dokázali také potřetí v sezoně vyzrát na České Budějovice. Třinec vládl průběhu zápasu od úvodních minut a nenechal se odradit ani neuznanou trefou. Přestože střelecký účet dlouho závisel na trefě Tomáše Kundrátka, nakonec domácí odskočili zásluhou Andreje Nestrašila a Ondřeje Kovařčíka. První čisté konto za Třinec v základní části vychytal Ondřej Kacetl a uhájil výhru 3:0. Neprůstřelnost Ocelářů proti Českým Budějovicím trvá už 257 minut.

10. 12. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Motor České Budějovice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
16. Kundrátek (Marinčin, Miloš Roman), 47. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 59. O. Kovařčík (A. Nestrašil, M. Kovařčík).

Umístění v tabulce 1. 7.
Bilance v TELH 41 zápasů, 26-4-4-7, skóre 134:85, 90 bodů 40 zápasů, 18-2-3-17, skóre 117:112, 61 bodů
Bilance venku/doma 19 zápasů, 13-0-2-4, skóre 61:48, 41 bodů 20 zápasů, 10-1-2-7, skóre 56:55, 35 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-2-0-2, skóre 38:27, 22 bodů 10 zápasů, 5-1-0-4, skóre 32:27, 17 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 4 výhry 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 75 zápasů, 25-3-5-4-38, skóre 213:237 (40% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – venku 37 zápasů, 7-0-3-2-25, skóre 81:126 (23% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 38 (16+22) Lukáš Pech 42 (16+26)
Nejlepší střelec Martin Růžička 16 Lukáš Pech 16
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 22 Lukáš Pech 26
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 19 (9+10) Petr Šenkeřík 16 (4+12)
Nejtrestanější hráč David Musil, Aron Chmielewski, Marko Daňo všichni 33 Jiří Ondráček, Milan Gulaš oba 30
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek +14 Michal Vondrka, Jiří Ondráček oba +8
Vítězné góly Martin Růžička, Tomáš Kundrátek oba 5 Jiří Ondráček, Jakub Valský oba 3
Góly v přesilovce Martin Růžička 9 Jindřich Abdul 6
Body v přesilovce Martin Růžička 22 (9+13) Lukáš Pech 14 (5+9)
Góly v oslabení Patrik Hrehorčák 2 Lukáš Pech, Michal Vondrka, Jan Piskáček všichni 1
Nejvíc gólů v nájezdech Pavel Matěj 100 % (2 proměněné ze 2), Martin Růžička 33 % (2 ze 6) Martin Hanzl 100 % (2 proměněné ze 2)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 83 % (5 neproměněných ze 6) Dominik Hrachovina 89 % (8 neproměněných z 9)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 122 Milan Gulaš 140
Nejvíce času na ledě Milan Doudera 21:56 Petr Šenkeřík 21:24
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 30,61 % / 45 / 1. 17,22 % / 26 / 13.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 82,86 % / 3 / 4. 80,79 % / 3 / 7.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 353 / 5. 328 / 3.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 1087 / 1. 868 / 5.