Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Účast na mistrovství světa? Jen díky Třinci, tuší Miloš Roman

16.05.2021 · Martin Stebel
Kouč slovenské hokejové reprezentace Craig Ramsay spolu s generálním manažerem Miroslavem Šatanem v sobotu večer oznámil konečnou nominaci našich východních sousedů pro nadcházející MS v Lotyšsku. Slovenský dres oblékne mimo jiné nejlepší extraligový obránce Martin Gernát a také další třinecký Ocelář Miloš Roman. Pro mladého útočníka to bude premiérový start na mistrovství světa v kategorii dospělých.

Gratulace k nominaci na světový šampionát. Jak jsi tuto radostnou zprávu přijal?

Měli jsme závěrečné soustředění v Piešťanech, kde se rozhodlo o konečné nominaci. Jsem moc rád, že pojedu na mistrovství světa, byl to trošku můj sen. Do poslední chvíle jsem ale neměl jistotu, bylo tam trochu napětí a nervozity, jestli to opravdu vyjde. Z vlastní hry jsem měl ale dobrý pocit, dařilo se mi.

Do dějiště mistrovství světa jste přicestovali už v neděli. Co všechno vás s ohledem na pandemická opatření před startem čeká?

Dnes (v neděli) jsme s celou výpravou odletěli do Rigy, ubytovali se na hotelu a hned jsme podstoupili testy na covid-19. Čeká nás nejprve pětidenní karanténa. Pokud budou testy opakovaně negativní, budeme moci po dvou dnech začít trénovat.

Slováci budou mít na MS historicky nejmladší kádr (průměr 24,75). V přípravě jste měli slušné výsledky, z osmi zápasů se vám podařilo vyhrát pětkrát. S jakými ambicemi do vrcholné akce vstoupíte?

Máme mladý tým, který možná nemá velké mezinárodní zkušenosti, ale můžeme překvapit. Začínáme v pátek proti Bělorusku a pokud se nám podaří dobrý start do turnaje, mohli bychom v Lotyšsku udělat slušný výsledek.

Konečná nominace bohužel těsně unikla tvému velkému parťákovi Hrehorčákovi...

Je škoda, že Paťo nejede, moc jsem mu to přál. S ním by to bylo ještě veselejší. Funguje mezi námi vzájemná chemie, v Třinci jsme hráli spolu prakticky celou sezonu. Paťo je ale mladý, věřím proto, že ještě v reprezentaci spolu budeme hrát.

Ve skupině vás na závěr čeká konfrontace proti Čechům. Znovu se tedy potkáš s několika kolegy z Třince...

Bude to zajímavé, ale těším se na všechny zápasy turnaje, nejen na ten proti Čechům. Máme mladý tým, ale to neznamená, že nemůžeme soupeře zaskočit. V přípravě před turnajem jsme se prezentovali solidním hokejem.

Je evidentní, že do národního týmu tě katapultovaly letošní výkony u Ocelářů. Jak budeš zpětně na třineckou sezonu vzpomínat?

Určitě bych na mistrovství nejel, pokud bych neprožil povedený rok v Třinci. Mohu klubu poděkovat, že mi vlastně umožnil start v reprezentaci na špičkové akci. Sezona v Třinci byla skvělá, tým fungoval, vnímal jsem důvěru trenérů. Sám jsem cítil, že po návratu ze zámoří hokejově rostu a zlepšuju se. Teď bych chtěl dobrou pohodu z klubu přenést do reprezentace.

Foto: Hockey Slovakia