MISTR 2023/2024

Turnaje mládeže: Tři stříbra a jeden bronz

25.08.2023 · Martina Sikorová
Přípravu na novou sezonu mladým Ocelářům kromě přátelských zápasů zpestřila i účast na několika mezinárodních turnajích. V akci byli junioři, dorostenci, deváťáci i hráči sedmé třídy.

Junioři ani letos nechyběli na turnaji O putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje. Na Hejtman Cupu nejprve hráči s drakem na hrudi otočili zápas proti Mladé Boleslavi a po sedmigólové nadílce do sítě německého Kolína si zajistili účast ve finále. Tam ale svěřenci trenéra Reného Muchy střelecky selhali a po prohře 0:5 s Davosem brali stříbro. Nejužitečnějším Ocelářem na turnaji byl vyhlášen útočník Tomáš Šilar (1+4).

Výsledky juniorů na Hejtman Cupu

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:2p

Branky Ocelářů: Lysak, Šilar

Kölner EC - HC Oceláři Třinec 2:7

Branky Ocelářů: 2 Ošmera, 2 Kozlík, Volas, Gerych, Andrle

HC Davos - HC Oceláři Třinec 5:0

Dorostenci se po bronzovém President Cupu vydali na Ostrava Cup, kde jim cinklo stříbro. Svěřenci trenéra Marka Malíka na turnaji téměř ve všech odehraných zápasech dominovali, od triumfu je odstřihla jen těsná prohra v regionálním derby proti modrému týmu Vítkovic. Během tří dnů a pěti odehraných zápasů se mladí Oceláři pyšnili parádním skóre 35:10. Nejlepším obráncem turnaje byl navíc vyhlášen David Holub.

Výsledky dorostu na Ostrava Cupu

HK Nitra - HC Oceláři Třinec 2:5

Branky Ocelářů: Ostřížek, Řípa, Rybnikár, Vrubel, Morcinek

HC Vítkovice Ridera bílá - HC Oceláři Třinec 1:10

Branky Ocelářů: 2 Rybnikár, 2 Řípa, 2 Spaskin, Ostřížek, Mrtka, Hebar, Hrček

SK NASE Trenčianské Teplice - HC Oceláři Třinec 1:9

Branky Ocelářů: 4 Švančara, Ostřížek, Holub, Byrtus, Hrček, Spaskin

HC Vítkovice Ridera modrá - HC Oceláři Třinec 3:2

Branky Ocelářů: Byrtus, Holub

Eisbären Berlín - HC Oceláři Třinec 3:9

Branky Ocelářů: 2 Blahuta, Morcinek, Hrček, Hebar, Řípa, Weiss, Karas, Byrtus

Hráči 9. třídy se po roce znovu vydali do Prahy, kde se zúčastnili sparťanského Billa Cupu. V základní skupině se svěřenci trenéra Davida Všetečky poměrně trápili a bez jediného bodu museli do čtvrtfinále. Tam mladí Oceláři doslova smetli Nitru a po semifinálové výhře nad Karlovými Vary oslavili postup do finále, které Třinci přineslo stříbro. Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen Marek Sedláček, nejlepším obráncem celého turnaje zase Szymon Niedoba.

Výsledky 9. třídy na Billa Cupu

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 5:1

Branky Ocelářů: Dostál

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:1

Branky Ocelářů: Helis

HK Nitra - HC Oceláři Třinec 3:11

Branky Ocelářů: 3 Fizek, 2 Sedláček, Lenczowski, Hanák, Giercuszkiewicz, Niemczyk, Dostál, Helis

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:4

Branky Ocelářů: Fizek, Zamborský, Polášek, Hanák

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 6:2

Branky Ocelářů: Lazovský, Zamborský

Hráči sedmé třídy k prvnímu turnaji vyrazili do Zvolena, kde si zahráli proti domácímu týmu, Trenčínu, Košicím a Vítkovicím. Na regionálního rivala svěřenci trenéra Jana Mikše narazili v semifinále a prohra po nájezdech rozhodla o tom, že si Třinec zahrál o bronz. Úspěšně. Mladí Oceláři v přestřelce s Košicemi dali o dva góly více než soupeř a brali třetí místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen David Šuška.

Výsledky 7. třídy ve Zvolenu

HKM Zvolen - HC Oceláři Třinec 6:1, 0:3