Tři body a posun v tabulce play off. Hlavní je tým, říká Růžička

26.04.2022 · Daniel Ježek
Síla dračí se ukázala v plné parádě. Oceláři v pátém utkání finálové bitvy o Masarykův pohár rozstříleli Spartu 7:3 a přiblížili se na jediný krok k zisku mistrovského hattricku. Třemi body se na výhře podílel Martin Růžička, nejproduktivnější Ocelář historie.

Pátý finálový duel nabídl nevšední podívanou. Bez nadsázky lze říci, že se jednalo o zatím nejlepší utkání letošního play off. Oceláři, kteří jsou jindy věrni systémovému pojetí hry, tentokráte povolili uzdu útočným choutkám. Vyplatilo se.

Sedm gólu v síti Sparty, jednoznačné vítězství a navíc mistrovský mečbol. Třemi body se na vysoké výhře podílel Martin Růžička, který se v play off zlepšil na 51 vstřelených brane a v historické tabulce se dotáhl na třetí místo.

„Těší mě to, ale u nás v týmu to je prakticky jedno. My jdeme za vítězstvím a je jedno, jestli k tomu přispěju já nebo kdokoliv jiný. Víme, co máme dělat, abychom byli úspěšní. Že mi to tam dneska padlo a nějaké body jsem udělal, za to jsem samozřejmě rád. Hlavně ale, že to pomohlo k vítězství,“ těší Martina Růžičku.

Tři kanadské body Růžičku těší, mnohem důležitější je ale týmový úspěch, který Slezanům přinesl třetí finálový bod. „Za ta léta, co play off hraji a vím, jak to všechno chodí, tak se člověk musí podřídit týmu. Musíme hrát jako jeden celek, abychom byli úspěšní. Ještě ale není nic hotové,“ upozorňuje.

Trenér Václav Varaďa se pro páté utkání rozhodl pro změnu v prvních dvou formacích. Místo Petra Vrány místo na centru elitní lajny zaujmul Tomáš Marcinko, změna se nakonec vyplatila. „Venca se po čtvrtém zápase rozhodl pro tuto změnu, aby to trochu oživil. Vyšlo mu to, sestavu okysličil. My hlavně bereme vítězství a těšíme se do Prahy,“ říká Růžička.

Finále se blíží ke svému vyvrcholení, ve čtvrtek je na programu šesté utkání. „Je to hektické a samozřejmě i stresující. Člověk má radost, že uspěl. Bude si to v hlavě přemítat, play off je ale strašně rychlé,“ ví třinecký snajpr.

Hráči s drakem na prsou budou mít v šestém klání na své straně mistrovský mečbol, program Ocelářů je naprosto jasný. „Už zítra jedeme do Prahy, kde nás čeká další utkání. Do půlnoci se trochu pojucháme, pak se začneme soustředit na další duel. Pro vítězství uděláme všechno,“ uzavírá Martin Růžička.