Tomáš Vochozka: Takový průběh základní části jsem nečekal

16.12.2015 · Martina Sikorová
Již tento pátek vstoupí svěřenci trenéra Wojnara do nadstavby NOEN extraligy staršího dorostu, ještě před tím ale nabízíme hodnocení velmi povedené základní části z pohledu lídra kanadského bodování, Tomáše Vochozky.

Šestasedmdesát bodů, skóre 161:43 a první příčka v tabulce skupiny Východ. S takovou bilancí zakončili starší dorostenci své působení v základní části NOEN extraligy a zajistili si tak postup do nadstavbové skupiny A. “Základní část jsme v naší skupině jednoznačně ovládli, podle mého názoru nejen bodově, ale i herně. Skupinu bych, co se týče úrovně, rozdělil do dvou částí. První čtyřka - my, Zlín, Vítkovice a Olomouc, kde zejména naše zápasy se Zlínem měly vysokou úroveň. Zbývající mužstva již tolik bodů nenasbírala.”

Mladým Ocelářům se v průběhu úvodní části podařila i jedna poněkud nevídaná věc, během osmadvaceti zápasů odcházeli hráči s drakem na prsou ze hřiště jako vítězové hned v šestadvaceti případech, zaváhání přišlo jen proti Zlínu (2:3) a Olomouci (1:3). V čem spočívá síla třineckého týmu? “Když jsem před sezónou přišel, v mužstvu jsem zpočátku znal pouze několik hráčů a nedovedl jsem sílu týmu odhadnout. Postupem času, zejména z přístupu mužstva k tréninkovým jednotkám a po letním výjezdu do Ruska, mi bylo jasné, že budeme mít silný tým. Ale takový průběh základní části jsem nečekal. Síla týmu je postavena na dvou výborných gólmanech a čtyřech vyrovnaných lajnách. V každém krizovém momentu se objevil někdo, kdo dokázal vzít odpovědnost na sebe.”

V dobře rozjeté základní části třinecké dorostence nezbrzdila ani listopadová výměna trenéra, kdy po odchodu Reného Muchy k áčku převzal tým kouč juniorky, Vlastimil Wojnar.“Odchod trenéra Muchy nikdo v kabině nečekal. Zpráva nás zaskočila a nějakou dobu jsme nevěděli, kdo nás bude trénovat, protože původně měl být jeho odchod pouze dočasný, avšak po oficiálním jmenování došlo k trenérským přesunům. Trenéra Wojnara všichni v kabině znali, protože trénoval ročník 98/99 již v mladším dorostu.”

Již tento pátek čeká na starší dorostence start další části soutěže, tzv. nadstavby, ve které sehrají Oceláři šestnáct utkání proti týmům z předních příček skupiny Střed a Východ. Zároveň mají všechna mužstva zajištěn postup do play-off. “Na zápasy se těšíme, teď v pátek nás čeká Liberec a v sobotu Mladá Boleslav, protože očekáváme vyrovnané a kvalitní zápasy. Zároveň nás ale čeká náročné cestování, protože spousta soupeřů je z druhého konce republiky. V nadstavbě bychom si chtěli udělat co nejlepší pozici pro play-off a pak se pokusit atakovat nejvyšší příčky.”

Ještě před tím ale čeká třinecké mladíky jedno přátelské utkání ve Zlíně, kde ve čtvrtek změří síly se švédskou Arlandou. “Severský hokej a zejména ten švédský, je v současné době na špičkové úrovni. Nevíme, co od Arlandy očekávat, ale určitě prověří naší kvalitu, takže se budeme snažit hrát, co nejlépe a uspět.”

Spokojen s průběhem sezóny může být Tomáš Vochozka také z pohledu osobních statistik. Útočník, který přišel do Třince před letošní sezónou na hostování z Českých Budějovic, má na svém kontě již třiatřicet bodů a vede tak kanadské bodování svého týmu. ”Předně musím říct, že příchod k Ocelářům byla výborná volba. V klubu jsou perfektní podmínky a zázemí, výborný tým a skvělou práci odvádí trenérský tým. Bodů mohlo i být více, protože jsme měli mnoho neproměněných šancí, hlavní podíl na mých bodech mají spoluhráči.”

Statistické okénko po základní části

Umístění v tabulce 1. místo, 76 bodů
Využití přesilovek 30,00 %
Ubráněná oslabení 87,64 %