Tomáš Kundrátek: Víme, co máme dělat a děláme to poctivě

04.12.2020 · Martin Stebel
Úctyhodná série výher Ocelářů pokračovala také v pátek. Litvínov sice proti favoritovi kladl místy tuhý odpor, ale další tři body zaslouženě zůstaly ve WERK ARENĚ. K pořadí čtrnáctému triumfu sezony zásadním způsobem přispěli produktivní obránci - Tomáš Kundrátek s Janem Jaroměřským.

V poslední době doma skoro až pravidelně inkasujete jako první...

To se prostě stává, góly padají. Že soupeř první vede, to nám teď nevadí. Vyhráli jsme, máme tři body. Určitě si na to ale musíme dávat velký pozor.

Trenér Varaďa naznačil, že první třetina byla ve vašem podání vlažná. Co jste změnili od druhé části, kdy byl herní projev lepší?

Souhlasím, že první část nebyla dobrá. V kabině jsme si k tomu něco řekli. Museli jsme zlepšit pohyb, v útočném pásmu jsme dobře pracovali, lépe jsme napadali, hráli jednoduše z obranného pásma.

Co říct na téma tvé branky? Minimálně poloviční podíl má určitě Filip Zadina, že?

Jednoznačně. Filip udělal skvělou práci, ale musím zmínit také Tomáše Marcinka, který puk výborně posunul do pásma a nahrál Filipovi. Mně pak stačilo sjet si mezi kruhy. Oba kluci mají velkou zásluhu.

Jak těžké je neustále čelit soupeřům, kteří jsou hladoví skolit extraligového lídra?

Jdeme zápas od zápasu, soustředíme se pouze na naše věci. Víme, co máme dělat a děláme to poctivě. Naštěstí nám teď znovu fungují přesilovky. Držíme systém, děláme, co máme, makáme a jdeme tomu naproti.

Jan Jaroměřský: Nezačali jsme dobře, ale "zajíci se počítají až po honu..."

Další vítězství se nerodilo příliš snadno. Litvínov především v první třetině docela kousal...

Dnes to hlavně v první části bylo o naší rozehrávce, nedávali jsme si přesné puky. Litvínov byl pak opticky častěji na kotouči, a měl víc ze hry. Znovu jsme ale dokázali zápas otočit, a jak se říká "zajíci se počítají teprve až po honu". Máme další vítězství, jedině dobře pro nás. Ve druhé třetině jsme se dostali do tlaku, Litvínov neměl prakticky žádné šance. Tam se zápas začal překlápět na naší stranu.

Tvoje trefa na 3:1 vám přinesla trochu víc klidu na hokejky. Byl to záměr či spíš náhoda?

Byla to hlavně dobrá práce našich útočníků. Míša Kovařčík výborně zablokoval soupeře, můj úkol byl to obstřelit. Puk krásně zapadl za gólmana, který zřejmě nic neviděl. Nebyl to asi nejhezčí gól, ale přinesl nám body, mám proto radost.

Jak složité je permanentně potvrzovat roli favorita proti houževnatým soupeřům, kteří všemožně chtějí ukončit vaší dlouhou šňůru výher?

Nedokážu mluvit za ostatní kluky, ale já si to nepřipouštím. Pro nás je každé vítězství důležité, vždy tomu tak ve sportu bylo. Pevně věřím, že nikdo z nás k tomu nepřistupuje lehkovážně. Nikdo nic nepodcení jen z toho důvodu, že máme nahráno.