Partnerský klub Nadační fond Dračí studio
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tiskovka Ocelářů: Chceme také letos hrát hokej, který se lidem bude líbit!

15.09.2020 · Martin Stebel
Toto byla poněkud netradiční tiskovka v prostorech pobočky jednoho z generálních partnerů extraligy - konala se totiž na terase třinecké Radegastovny Pod padákem. Právě tam Oceláři pozvali zástupce mediálního světa, kterým představili své vize a plány pro nadcházející extraligový ročník. Pro organizaci zpod Javorového to bude v pořadí už 26. sezona mezi českou hokejovou elitou.

Prezident klubu Ján Moder během své promluvy akcentoval nejistotu, která v kontextu světové pandemie logicky citelně zasáhne také sport: "Je to trochu rozpačité, je to trochu jako věštění z křišťálové koule. APK rozhodla, že se bude hrát s diváky, i když částečně v omezeném počtu. Je jasné, že hráči potřebují hrát. Z naší strany převládá optimismus, přestože epidemiologové nás varují, že nejsložitější období ještě přijde. Přesto doufám, že se život vrátí do nějakého normálu. Za vedení Ocelářů snad mohu prohlásit, že také letos chceme hrát hokej, který se lidem bude líbil."

Nejvyšší klubový představitel rovněž reagoval na dotaz ohledně aktuální ekonomické stránky Ocelářů: "Úsporný režim jsme nastolili už dávno, bylo to v době, kdy jsme nastartovali projekt ocelářské cesty. Sportovní manažer Jan Peterek má za cíl udělat sezonu za co nejméně peněz a dopřát divákům co nejvíce muziky. Mzdy byly sníženy o dvacet procent v době celoplošné karantény. Do budoucna počítáme s podporou, která je nyní, i když musíme hledat rezervy. V pátek jsme měli neformální setkání s menšími sponzory a všichni nám deklarovali, že Ocelářům zachovají přízeň. Ekonomická realita není lehká, ale věřím, že naše situace bude i nadále stabilní."

Viceprezident Jan Czudek si směrem k sezoně rovněž přeje atraktivní hru třinecké party: "Chceme hrát ofenzivní hokej, na který budou lidé rádi chodit. Play-off se neodehrálo, těšili jsme se na něj. S velkou radostí jsme proto přijali fakt, že se hrál alespoň Generali Česká Cup. Poprvé naše příprava měla náboj, sledoval jsem to souběžně s přenosy ze Stanley Cupu v Torontu a Edmontonu. Docela se mi líbil herní projev týmů v extralize. Je to takový malý Stanley Cup. Bylo to mini play-off, které jsme znovu vyhráli. Nevíme, jak se bude situace ohledně koronaviru vyvíjet, ale pokud se každý budeme pečlivě starat o svou vlastní imunitu, tak to určitě zvládneme."

Sportovní ředitel Jan Peterek čelil otázce ohledně současné divácké kapacity WERK ARENY: "Kapacita za aktuálního opatření činí 3200 fandů. Věřím, že se brzy v semaforu dostaneme do bílé barvy. Doufám, že restrikce se brzy nebudou vztahovat pro celou republiku, ale rozdělí se na základě čísel z konkrétních regionů. Pevně doufám, že se co nejdříve dočkáme plného stadionu."

Jeden z dotazů směřoval k současné podobě extraligového týmu: "Tým se generačně proměňuje. Někteří hráči končí kariéru, jako například Jirka Polanský, Martin Adamský přestoupil do Havířova, skončil rovněž Lukáš Krajíček. Jsou to hráči, kteří nám i lidem budou chybět. Věřím, že tady máme výborné hráče nejen hokejově, tak i charakterově. Je krásné, když si malí kluci najdou nové vzory. Oproti minulé sezoně máme k dispozici o dvacet procent nižší rozpočet pro A-tým. Podmínky hráčů šly dolů, spousta klubů ušetří v rozpočtové položce. Na druhou stranu je těžké odhadovat příjmy. Nikdo neví, co nás čeká v dalším průběhu sezony. Je tam spousta otazníků, které budou rozhodovat o ekonomickém výsledku tohoto ročníku. Tahle sezona bude strašně zvláštní, ale doufejme, že dopadne pro všechny dobře."

Hlavní trenér Václav Varaďa se vyjádřil na téma změn v kádru: "Věděli jsme, že skončí hráči, kteří zde působili delší dobu. Společně s Honzou Peterkem jsme hledali hráče, o které se budeme moci v budoucnu opřít. Věřím, že s tímto týmem budeme hrát o nejvyšší příčky. Je to sport, všechno je proto nevyzpytatelné, ale my chceme vyhrávat. Naši hráči jsou na to připraveni a půjdou s chutí do extraligových bojů. Hokej je kolektivní sport a na tom si zakládáme. Právě kolektivním pojetím jsme vyhráli před rokem a půl mistrovský titul. Jsem rád, že jsme byli schopni absolvovat celou přípravu bez virózy a karantény. Hráči odehráli velice kvalitní utkání, které nás vynesly až na nejvyšší stupínek. Potěšilo nás, že jsme hráli pohledný hokej. Věřím, že na tyto zápasy v extralize navážeme."

Na základě čerstvého hlasování týmu byl novým kapitánem vybrán Petr Vrána. Aktuálně nejstarší hráč ocelářského kádru byl touto volbou pochopitelně potěšen: "Vážím si volby kluků. V týmu fungujeme společně, je tam dobrá parta lidí. Céčko je jen písmeno na dresu, v šatně jsme jeden tým, lídru máme víc. Věřím, že budeme podávat kvalitní výkony. Prošel jsem toho hodně, tady to ale funguje výborně, kluci nemají problém přijmout někoho nového. Podporujeme se, pomáháme si, problémy se snažíme řešit společně. Pomáháme si navzájem jako rodina. Oceláři jsou dobře fungující firma, začíná to od nejvyšších pater. Pokud jsou rozhodnutí dobrá nahoře, pak to funguje i dole a podle toho také fungují hráči na ledě."

Fotogalerii z tréninku a tiskovky najdete ZDE

Foto: Petr Rubal, Lukáš Filipec