Tisková konference před začátkem Tipsport extraligy 2015/16

08.09.2015 · Daniel Ježek, Martin Stebel
V press centru třinecké WERK ARENY se v úterý 8. září konala tisková konference Ocelářů před startem letošního ročníku Tipsport extraligy. Na tradiční setkání s žurnalisty přišli: viceprezident Ing. Jan Czudek, generální manažer Mgr. Pavel Marek, hlavní kouč Mgr. Jiří Kalous a kapitán týmu Rostislav Klesla.

Nabízíme několik důležitých myšlenek, které během setkání zazněly:

Jan Czudek: "Jsem velmi rád, že jsme mnoha lidem naučili cestu do nové WERK ARENY. Ve staré jsme měli slabší návštěvy. Doufám, že následující sezona bude minimálně tak úspěšná, jak loňská. Snad se nám povede dosáhnout i na ten poslední stupínek."

Jan Czudek: "V loňské sezoně jsme měli dojem, a to oprávněně, že z pražské kotliny se ozývalo, že nám úspěch není přán, že je třeba podporovat ty, kteří na to nemají, mají rozbité stadióny. Ti, kdo se hokej snaží dělat poctivě, tak to není to, co by se našim lidem mělo líbit. Musíme se dívat na to, kdo jak vystupuje, kdo je profesionální, kdo ne. Pokud chceme společně dostat český hokej zase tam, kde kdysi býval, měli bychom podporovat ty, kteří svou práci dělají profesionálně."

Pavel Marek: "Chtěl bych nastínit změny kádru. Štefanovi Ružičkovi skončila smlouva, Vladimír Roth odešel do Sibiru Novosibirsk, do Mladé Boleslavi byl uvolněn Marek Trončinský. Přišel pouze Vláďa Svačina, po dlouhých jednáních se nám povedlo domluvit s Klepišem. Tým je po loňských změnách konsolidovaný, máme velmi silný kádr. Budeme bojovat o nejvyšší příčky."

Jiří Kalous: "Nad několika hráči visí pro začátek sezony kvůli zdraví otazník. Martin Adamský již s námi trénuje. David Nosek byl na magnetické rezonanci a bohužel se potvrdila závažnost zranění. Do prvního zápasu spíš nenastoupí. U Lukáše Galvase je také otazník, bude záležet na jeho pocitu. Může se to každým dnem zlepšit, bude záležet jen na něm. Vladimír Svačina už trénuje, zatím ale bez kontaktů. Musíme počkat na vyjádření lékařů. Teď to vypadá, že nenastoupí nikdo. Ale budu velmi rád, pokud bych se mýlil."

Jiří Kalous: "Tím, že já budu jezdit na reprezentační zápasy, Václav Varaďa bude s Pavlem Markem u týmu. Termíny studia Václava by neměly kolidovat s termíny reprezentace. Vše máme ošetřené. V případě, že by se vyskytly nějaké potíže, je s Vencou domluva, že individuálně vše dožene."

Rostislav Klesla: "Obranu máme pořád silnou. Odchod Vládi Rotha je znát, je to ofenzivní bek, výborný v přesilovkách. Momentálně máme šest obránců, kteří patří k nadprůměru extraligy. Ti jsou doplnění o mladé hráče, kteří vypadají velmi solidně. Mají velkou šanci se poprat o větší icetime, aby v případě nějakého zranění dokázali ty zkušenější zastoupit. Pevně doufám, že nám bude držet zdraví, abychom mohli co nejvíce hrát pohromadě. Mladým hráčům se budeme snažit pomoct, aby v zápasech získávali zkušenosti, aby se o ně trenéři mohli opřít v nějakých zápasech. A také pro další sezóny.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary