Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Takový zápas ukáže týmovou morálku, těší Lukáše Galvase

18.03.2015 · Martin Stebel
To byly pravé emoce - to bylo ryzí play-off! Oceláři ve 4. čtvrtfinálovém souboji proti Mladé Boleslavi ukázali nezlomnou vůli a pevný charakter. Nepříznivě se vyvíjející utkání dokázali otočit ve svůj prospěch a díky skálopevné obraně triumfují 2:1. Důležitou vyrovnávací trefou se prezentoval LUKÁŠ GALVAS.

Lukáši, po tuhém boji máte třetí bod v sérii. Co dnes rozhodlo?

Snažili jsme se víc nutit do střel, víc se tlačit do branky. Od úvodu jsme byli aktivnějším týmem, puk byl častěji na našich hokejkách. Na začátku druhé třetiny jsme to vyjádřili dvěma góly po sobě, tam se utkání zlomilo.

Jak vypadala důležitá vyrovnávací trefa optikou střelce?

Plíhoš (Tomáš Plíhal) vyhrál buly, dal puk pod sebe, na modré jsme byli s Tomášem Linhartem tak nějak napůl, zakřičel jsem, ať mi to nechá, protože jsem měl puk na forhend. Jsem rád, že mě Linhy uposlechl a byl z toho gól.

Branku ovšem musel posvětit až videorozhodčí...

Ze začátku jsem nebyl úplně přesvědčen, že to je gól, snažil jsem se hlavně trefit branku, až potom přišla radost. Bylo super, že jsme vyrovnali, potom se už nám dýchalo mnohem lépe.

Velkou překážkou byl dlouho boleslavský brankář Růžička...

Chytal výborně, opravdu to byla velká překážka. Říkali jsme si, že pokud na Růžičku budeme neustále střílet a dorážet, clonit mu, něco musí pustit. To se naštěstí povedlo.


Utkání se hrálo ve velice bouřlivé kulise. Vydatně vám pomáhala i početná skupina vašich příznivců...

Byl tady kravál, to je fakt. Zápasy v takové atmosféře jsou vždy speciální, diváci umí tým vybláznit. Dokázali jsme se s tím vyrovnat, byli jsme po celý průběh aktivní, výhra je zasloužená.

Už v základní části jsi poctivě sbíral body do Radegast indexu. Cítíš, že schopnost obětovat se pro tým, je v play-off ještě intenzivnější?

Play-off musí hrát každý na maximum. Je třeba lehat do střel, blokovat. Jestliže hrajete obětavě v základní části, v play-off je to ještě silnější. Zápasy jsou hrozně náročné. Jsou to tři výhry o gól, ale v play-off skóre nerozhoduje. Tenhle zápas ukázal týmovou morálku, že se umíme semknout. Věřím, že tak budeme hrát celé play-off!

V pátek vás čeká páté utkání. Jaký recept by mohl vést k úspěchu?

Musíme hrát s maximální koncentrací od první minuty, nesmíme létat hlavou v oblacích, že vedeme 3:1 na zápasy. Pokud si začneme myslet, že už je máme na lopatě, bude to velmi špatné. Chceme zůstat pokorní!