Stránský a Štěpánek: Skvělý zápas!

03.03.2020 · Daniel Ježek
Takhle by to šlo! Oceláři si ve čtvrté repríze posledního finále spravili chuť po prohře s Pardubicemi a v Liberci jednoznačně zvítězili! Tahouny týmu byli tříbodový Matěj Stránský a se stoprocentní úspěšností chytající Jakub Štěpánek.

Matěj Stránský: Šli jsme do toho s chutí

Jak se zrodilo vysoké vítězství nad vítězem základní části?
„Minulý zápas s Pardubicemi se nám nevydařil. Řekli jsme si, že to takhle nejde, že se blíží play off a musíme hrát tak, jak si řekneme. Nedělat individuální chyby, držet se plánu, který nám trenéři řeknou. Dnes jsme na ně vletěli, napadalo nám to tam, pak už jsme výsledek kontrolovali.“

Je velkým lákadlem začátek play off na domácím ledě?
„Vždycky je lepší začínat doma. Chceme skončit co nejvýš, abychom právě tuto výhodu získali. Do zápasu jsme šli s chutí. Formu teď ladíme na play off, které již je za rohem. Není čas na nějaké chyby, musíme si pomáhat, makat. Pak uvidíme, jak to v play off dopadne.“

Jakub Štěpánek: Byl to výborný zápas

Jednoznačný zápas, Liberec moc nezlobil. Jak hodnotíš utkání?
„Ze začátku, kdy měli dvě přesilovky, tak tam byly nějaké šance. Naštěstí jsme neinkasovali, což nám hodně pomohlo. Ve druhé třetině, kromě jedné akce na začátku, jsme hru kontrolovali, přidali dvě branky a do poslední části šli s tříbrankovým náskokem. Věděli jsme, že Liberec přidá, snažili jsme se proto hrát jednoduše a dohrát to na tři body. Ve druhé třetině jsem toho moc neměl, o to horší to je pro hlavu. V poslední části už tam nějaké střely byly, musel jsem se proto trochu hýbat. Pro nás to byl výborný zápas.“

Liberec měl jisté vítězství v základní části, mohla to být příčina jejich slabší motivace? Je druhé místo velkou výzvou?
„Liberec měl slávu, takže si nemyslím, že by to zápasu šli jen tak, že můžou prohrát. Museli jsme být nachystaní a zaslouženě jsme vyhráli. Jak se na zápas připravil soupeř, to už není náš problém. Na umístění se nedíváme, chceme získat co nejvíc bodů. Uvidíme, jak to v pátek dopadne.“