Startuje Generali Česká Cup, Oceláři na úvod vyzvou prvoligový Přerov

03.08.2020 · Martin Stebel
Téměř pět měsíců trvala zápasová pauza, nastal čas to znovu změnit a zahrát si o body do tabulky! V rámci úvodního kola letního turnaje s názvem Generali Česká Cup třinečtí Oceláři v úterý poměří síly s účastníkem Chance ligy, týmem z Přerova. Zahajovací buly bude vhozeno s úderem sedmnácté hodiny. Pokud se do WERK ARENY nedostanete osobně, můžete duel sledovat prostřednictvím přímého přenosu na HokejkaTV.cz.

O Generali Česká Cupu

Pohár (tehdy s názvem Tipsport Cup) se hrál už v letech 2000 až 2003 a 2007 až 2010 a byl rovněž přípravou na novou sezonu. Nyní vyvrcholí krátce po startu nejvyšší soutěže, který je naplánován na pátek 18. září. Zúčastní se ho všechny celky z Tipsport extraligy, které doplní Kladno a Přerov. Vítěz získá prémii ve výši jednoho milionu korun a poražený finalista polovinu.

Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

"Pohár se bude pořádat i jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony, tedy i o značnou část příjmů. Není tak překvapením, že se zástupci extraligových klubů na jeho realizaci jednomyslně shodli,“ uvedla v tiskové zprávě společnost BPA, marketingový partner extraligy.

HC Zubr Přerov

Druhý tým loňské sezony Chance ligy v sobotu oznámil, že také při druhém testování na nemoc COVID-19 byly výsledky všech hráčů a realizačního týmu negativní. Příprava A-týmu proto pokračuje dál podle předem stanoveného harmonogramu. V úvodu srpna mají Zubři program docela nahuštěný. V pondělí přerovští v domácím prostředí změří síly proti Frýdku-Místku, den poté vycestují do Třince. Aktuální kádr Moravanů není příliš početný - čítá tři gólmany, šest zadáků a jedenáct útočníků. Hlavním trenérem mužstva je 43letý přerovský patriot Vladimír Kočara.

Loňská úspěšná sezona přinesla svou daň, odešlo totiž několik klíčových opor. V kádru už například nefiguruje jméno gólmana Lukáše Klimeše, který posílil Kometu Brno. V týmu už není ani brankář Michael Petrásek, jenž vyslyšel volání Cracovie Kraków. Ztráty hlásí rovněž útok - Matouš Kratochvíl putoval do Pardubic, Jakub Navrátil doplnil kádr Olomouce. Brankoviště tak nově bude hájit dvacetiletý Daniel Dvořák, jenž přišel z Hradce Králové. Managementu Zubrů se povedlo ulovit dvě zajímavá jména. Tím prvním je kanonýr Vlastimil Dostálek, tím druhým je pak extřinecký bek Josef Hrabal.

Borec, jenž má v třineckém dresu na svém kontě téměř 400 startů a který byl jedním z tahounů Ocelářů při cestě za mistrovským pohárem na jaře 2011, strávil loňskou sezonu v anglickém Sheffieldu. Nyní bude 34letý odchovanec Zubrů nejvýraznější posilou mateřského klubu: "Manželka je těhotná, v nejbližší době čekáme druhé dítě," prozradil Josef Hrabal začátkem června. "Rozhodl jsem se, že v následujících měsících budu určitě doma. Hokejové prostředí v Přerově znám, se všemi tu vycházím velmi dobře. Zubři pro mě byli první volba."

"Pepův obrovský přínos jsme viděli už loni, proto je skvělé, že nám pomůže i letos. Bude to náš lídr jak na ledě, tak i v kabině. Zatím jsme domluveni do prosince s následnou opcí," uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí zahajují třetí týden přípravy. Trenérský štáb má v současné chvíli k dispozici poměrně široký kádr, nabízí se proto několik variant, jakou sestavu proti Zubrům zvolit: "Budeme zkoušet hlavně mladší hráče. Prostor dostanou z větší části kluci, kteří bojují o stabilnější místo v sestavě. Během zápasu bychom rádi viděli věci, které už nějaký čas praktikujeme v tréninku. Už teď v pondělí máme hotovou sestavu, dnešní trénink proto byl dělený. V první skupině byli hráči, se kterými počítáme pro úterní utkání. Ve druhé skupině naopak trénovali kluci, kteří hrát nebudou," vysvětluje Václav Varaďa.

Hlavní kouč Ocelářů nedávno naznačil, že v přípravném období by jeho tým měl nastupovat ve třech formacích. Důvod je zcela logický - větší herní vytížení všech jednotlivců: "Tento pohárový turnaj bereme s veškerou vážnosti. Tréninkových jednotek jsme zatím neabsolvovali moc, proto budeme rádi, pokud k tomu hráči přistoupí s tím, že chtějí v každém utkání zvítězit. Nebude to tak, že kluci si jdou jen zahrát, chceme vidět velké nasazení!"

V pondělí se v přerovské MEO aréně představí Frýdek-Místek. Využijí proto třinečtí trenéři čerstvých poznatků kolegů Vlastimila Wojnara a Jiřího Raszky? "Samozřejmě registruji to, že partnerský tým dnes čeká zápas v Přerově. Možná si s trenéry zavoláme, nějaké věci snad prokonzultujeme, ale stále platí, že my máme hotovou svou vlastní přípravu," říká Václav Varaďa, který má v kádru dva přerovské odchovance - Tomáše Kundrátka a talentovaného gólmana Tomáše Suchánka. Nabízí se tedy otázka, dostanou bývalí Zubři v úterý prostor proti mateřskému oddílu?

O zápase

Termín utkání: úterý, 4. srpna 2020, 17:00

Místo utkání: WERK ARENA, Třinec

Onlajn přenos: onlajny.com

Video přenos: HokejkaTV

Duely se budou stejně jako v Tipsport extralize vysílat v České televizi a na O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz (oba duely Ocelářů v aktuálním týdnu). Fanoušci, kteří měli zakoupeno celosezónní (2019/20) členství mohou zápasy Generali Česká Cup na HokejkaTV sledovat zdarma.

Připomínáme, že zápasy Generali Česká Cupu se odehrají podle platných bezpečnostních nařízení, které výrazně omezují kapacitu WERK ARENY. Více informací najdete ZDE.