Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Spojení Třince a Frýdku bude oboustranným přínosem, tuší Jiří Juřík

16.06.2015 · Martin Stebel
Jak už jsme vás dříve na klubovém webu informovali, Oceláři čerstvě navázali spolupráci s hokejovým klubem z Frýdku-Místku, který od sezony 15/16 bude fungovat jako farma extraligového vicemistra. Na téma nově vzniklého subjektu byla řeč s hlavním koučem druholigového oddílu Jiřím Juříkem.

Pane Juříku, krom poměrně krátké epizody u třineckého A-týmu jste v podstatě celou kariéru mládežnickým trenérem. Nyní se de facto vracíte k "dospělému" hokeji, i když budete mít převážně mladý kádr. Stojíte na prahu nového projektu. Jak se těšíte?

Na tuhle práci se těším, bude to něco nového, je to z osobního hlediska trochu výzva. Jedná se o projekt Ocelářů, proto mi vůbec nepřipadá, že bych dělal mimo Třinec, pracuji stále pro tuto organizaci, jenom jsme momentálně, jak já říkám, odloučené pracoviště (usmívá se).

Máte za sebou měsíc přípravy "na suchu". Jak zní vaše hodnocení?

Tréninky jsme zahájili 11. května. Začali jsme hodně improvizovaně, protože projekt "Farma Frýdek" se teprve vyvíjel. K definitivní dohodě došlo během minulého týdne, kdy frýdecké zastupitelstvo projekt schválilo a byla oficiálně uzavřena smlouva mezi oběma kluby. Nemohli jsme ale čekat na nějaké konkrétní datum, protože by došlo ke zkrácení přípravy.

Podpis memoranda o vzájemné spolupráci mezi třineckým a frýdeckým hokejem.

Jak už bylo avizováno, ve Frýdku bude působit z velké části kádr, který se rekrutuje z třinecké juniorky...

Jsou tady kluci, kteří ukončili juniorský věk, jako třeba Adam Kofroň, Ondřej Kovařčík, Tomáš Franek, Tadeáš Jaroš. Trénuje s námi například také zkušenější Kuba Kania. Do přípravy se zapojil rovněž Lukáš Daneček, ten by měl být velkou oporou. Z větší části budeme opravdu pracovat s kmenovými hráči Třince. V hlavě už nosíme základní kostru mužstva, ale stále se to může rozšířit. Chceme dát šanci všem klukům, jak třineckým, tak frýdeckým. Máme dravé mládi, ale taky ostřílené borce jako Martin Piecha, Marek Ivan nebo Vladimír Luka. Doplnění kádru může nastat ještě v průběhu srpna.

Kolik hráčů momentálně máte k dispozici?

V tomto okamžiku je v přípravě 21 hráčů, ale některé věci musíme teprve za pochodu korigovat, protože jsou tady hráči z domácího týmu HC Frýdek-Místek. Tito kluci chodí do práce, snažíme se jim s tréninkovými jednotkami vycházet maximálně vstříc, různě to kombinujeme, aby do přípravného procesu byli také zapojeni. Suchá příprava bude probíhat do 3. července, potom budou mít hráči dovolenou. Na led půjdeme koncem července.

Podmínky pro přípravu máte zřejmě výborné. Mluvíme spolu během tréninkové jednotky na frýdeckém atletickém stadionu, který leží v těsné blízkosti haly Polárka. Nabízí se analogie se starou třineckou halou na Lesní, kde atletický tartan byl také "co by kamenem dohodil"...

Jsme moc rádi, že nám bylo umožněno běhat právě tady, na stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek, je to opravdu hned vedle hokejové haly, což je obrovská výhoda. Hráči zatím přistupují k tréninku velmi poctivě, to mi dělá radost.

Tréninkový dril hokejistů na frýdeckém atletickém oválu.

Stejně jako Oceláři, také Frýdek má novou arénu. Jak se vám tento útulný stánek zamlouvá?

Frýdecká hala je zbrusu nová, ale v době budování asi nikdo netušil, že tady bude projekt třinecké farmy. Některé záležitosti ještě musíme dotáhnout. Teprve nedávno se například dodělala posilovna, kde ještě není vše kompletní, ale můžeme tam už nějakým způsobem fungovat. Prostředí je opravdu moc pěkné, jen máme poněkud malé šatny, což je způsobeno tím, že je to komplexní hala, která není zaměřená pouze na lední hokej. Jsem ale přesvědčen, že s tímto hendikepem se brzy vyrovnáme.

Vašim asistentem bude bývalý vynikající obránce Marek Malík, který už u třinecké mládeže působil v loňské sezoně...

Spolupráce s Markem Malíkem funguje na výbornou. Důležité ale bude, aby nám to fungovalo v sezoně. Chceme kluky připravit a motivovat tak, aby jsme dosáhli na cíl, kterým je co nejrychlejší postup do první ligy.

Nedávno se mluvilo o variantě odkoupení prvoligové licence...

Abych řekl pravdu, s touto možností už moc nepočítáme. Myslím si, že momentálně je ve hře už pouze postup sportovní cestou.

Hala Polárka: kapacita tribun - 2060 míst.

Kdy vám začíná příprava na ledě? Už znáte soupeře pro prázdninové období?

Poprvé půjdeme na led 31. 7. v Třinci. Sedmého srpna nastoupíme v Prostějově, dvakrát se střetneme s polskými týmy, jedná se o Jastrzębie a Oświęcim. Před startem sezony se ještě utkáme se svými ligovými soupeři - Opavou a Porubou. Druhá liga by měla začínat 12. září. Zatím ale není znám přesný model soutěže, o tom by se mělo rozhodnout teprve na schůzi výkonného výboru, která se koná tento čtvrtek.

Jak už bylo řečeno, Frýdek bude mít letos stejně jako Oceláři vysoké ambice. Které týmy osobně řadíte k vašim největším soupeřům?

Mezi favority soutěže je třeba pasovat kluby jako Vsetín nebo Poruba. Už loni prokázali své kvality, letos tomu pravděpodobně nebude jinak. Myslím, že velmi dobré mužstvo postaví i Technika Brno. Uvidíme, jak to bude vypadat, protože v tomto prostředí jsme se zatím nepohybovali, nemáme dokonalý přehled o ostatních týmech.

Hracím dnem ve druhé lize by měla být středa a sobota, nemělo by tedy docházet k termínovým kolizím s extraligou. Zápasy ve Frýdku by proto mohli navštěvovat také příznivci Ocelářů. Podle prvních reakcí se zdá, že i frýdecká hokejová veřejnost vnímá projekt farmy velmi pozitivně...

Jsem přesvědčen, že spojení Třince a Frýdku bude oboustranně přínosné. Pro místní klub by to měl být zdravý impuls. V minulých sezonách se tady mužstvo potácelo převážně ve spodních patrech tabulky, věřím, že letos to společnými silami změníme a publikum bude s hrou i výsledky naopak spokojeno. Doufám, že i fandové Třince se přijedou občas na kluky podívat. Budeme jen rádi, pokud tomu tak bude.


Kádr HC Frýdek-Místek k 16.6. 2015:

Brankáři: Lukáš Daneček, Andreas Kubáň.

Obránci: Jakub Kania, Petr Heider, Radim Minařík, Marek Mravec, Pavel Kowalczyk, Michal Krutil.

Útočníci: Marek Ivan, Petr Slovák, Ondřej Sluštík, Petr Vacula, Ondřej Kovařčík, Adam Kofroň, Jan Sonnek, Vladimír Luka, Tomáš Franek, David Klimša, Tadeáš Jaroš, Jakub Ižacký, Martin Piecha.


Frýdecko-místecká hala Polárka v plné kráse.