Sikora: Každým zápasem si dovolím víc

01.12.2023 · Adam Sušovský
Třetí domácí zápas týdne, třetí vítězství! Oceláři zdolali 3:2 Motor České Budějovice a potvrdili svou pozici na třetím místě v průběžné tabulce Tipsport extraligy. Významnou roli měl znovu v sestavě sedmnáctiletý benjamínek týmu Petr Sikora, který nastoupil v jedné formaci s Martinem Růžičkou a Andrejem Nestrašilem.

Zdá se mi to, nebo si každým zápasem na ledě dovoluješ víc?

Jo, asi je to z mé strany zápas od zápasu lepší a lepší. Každý zápas si dovolím víc, cítím se líp!

Dnes jsi nastoupil jako centr druhého útoku, na křídlech jsi měl hvězdné hráče Andreje Nestrašila a Martina Růžičku. Jaké to bylo?

Byla to hlavně obrovská zkušenost. Oba dva to jsou neskuteční hráči, strašně moc jsem si každé střídání s nimi na ledě užil. Na střídačce mi hodně radili, říkali mi, co dělat lépe. Za mě super!

Oceláři vedli nad Motorem už 3:0, přesto to bylo až do konce šedesáté minuty velké drama. Proč?

Ke konci to bylo těžší, ale vstup byl z naší strany myslím dobrý. Dali jsme tři góly v první třetině, to nám dnes hodně pomohlo. Závěr ale nebyl nejlepší, souhlasím. Musíme se na to podívat, trenéři nám k tomu určitě něco řeknou.

Za Oceláře v extralize pravidelně nastupuješ od začátku týdne poté, co vypadli ze hry zkušení hráči. Přesto se ani jednou neprohrálo, to je pro vás mladé dobrá zpráva, ne?

Je to super! Co tady jsem, všechno se vyhrál, užívám si to. Dobře to je pro nás pro všechny, ale také pro Oceláře. Body sbírat potřebujeme.

Kdy první bod v extralize zaznamenáš ty? V zápase s Karlovými Vary ti rozhodčí původně připsaný gól vzali...

Já bych rád co nejdřív, ale nespěchám na to. Jednou už mi gól připsali, ale já jsem hned tušil, že jsem nebyl tím, kdo puk za brankovou čáru dostal. Jen jsem vletěl do gólmana, ale na osmdesát procent jsem byl přesvědčený o tom, že jsem se puku nedotkl.

Na rozdíl od jiných nenastupuješ pravidelně mezi muži ve Frýdku-Místku, ale hraješ dál za třineckou juniorku. Jak velký je to skok naskočit pak do dospělé extraligy?

Je to tvrdší, výrazně silovější. Mnohem důležitější je disciplína, furt se musí hrát na sto procent. To je zásadní rozdíl mezi extraligou mužů a juniorů, ale jak přibývají zápasy, mám stále větší pocit, že se to dá zvládat.