Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Série se vrací do Zlína, kdo se bude radovat z postupu?

05.03.2012 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Poté, co Třinečtí nedokázali potvrdit ve čtvrtém utkání mečbol a povolili Zlínu srovnat krok, se série vrací tam, kde začala, na led Zimního stadionu Luďka Čajky. Zlínská hala bude od 17:40 hostit pátý, rozhodující duel předkola, který rozhodne o posledním čtvrtfinalistovi.

Stejně jako poslední dvě série hrané v rámci play-off i teď bude o postupujícím rozhodovat poslední možný zápas. Duel, ve kterém půjde o vše, rozhodne o posledním volném místo pro čtvrtfinále. K němu měli blíže třinečtí Oceláři, kteří po třech soubojích vedli již 2:1 na zápasy. V neděli ale Slezané klopýtli, po nájezdech prohráli, a umožnili hostům vrátit se do hry o postup. Ti navíc budou mít v posledním duelu výhodu domácího kluziště. Kdo se bude radovat z postupu a naopak komu skončí sezóna?

PSG Zlín

Berani jsou momentálně na koni. Poté, co Ševci padli ve druhém domácím, i prvním venkovním duelu, dokázali svěřenci trenérského dua Vlach – Turek zvítězit v posledním měření sil a dorovnat tak s Oceláři krok. Zlínští si navíc vítězstvím ve Werk aréně vzali nazpět výhodu domácího prostředí. „Zápasy doma i na ledě soupeře jsou si velmi podobné. Jak herně, tak i výsledkově. Šance pořád vidím padesát na padesát. Netroufám si říci, zda je domácí prostředí naší výhodou,“ nechal se slyšet zlínský kouč Roman Vlach na tiskové konferenci po nedělním utkání.

Ve prospěch jeho svěřenců bude navíc hrát bilance v rozhodujících zápasech. Berani zatím dokráčeli k poslednímu duel v sérii pětkrát a pokaždé se radovali. Jedním z pěti utkání bylo i střetnutí s Oceláři z roku 2004. Zlínští se s Oceláři dlouho přetahovali o postup, jedním z rozhodujících momentů pak bylo čtvrté utkání, kdy Berani srovnali tři vteřiny před vypršením šedesáté minuty a v následných nájezdech srovnali na 2:2. Sedmý duel pak Zlínští vyhráli 2:0. Toto vítězství nakoplo tehdejší Hamé k mistrovské jízdě. Zlínští tedy do zítřejšího duelu půjdou s touhou navázat na tuto úspěšnou bilanci.


Bedřich Köhler nájezd ve druhém zápase ve Zlíně doslova zpackal. Druhý pokus dostal v neděli v Třinci a byl úspěšnější. Díky jeho brance Zlínu nekončí sezóna a rozhodnutí padne v úterý na stadionu Luďka Čajky.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři sice nedokázali rozhodnout na vlastním ledě, boj o čtvrtfinále ale ani zdaleka nevzdávají! V rozhodujícím utkání sice budou hrát na ledě soupeře, s tím se ale Slezané hodlají poprat a dát do utkání vše. „Je to zápas, ve kterém není kam uhnout. Všichni do toho musíme vložit maximální nasazení,“ odhodlaně říká Jiří Polanský. Duel, ve kterém půjde o všechno. Zápas, který rozhodne, zda-li sezóna bude úspěšná nebo nikoli. „Do hry půjdeme s čistou hlavou a věřím, že utkání úspěšně zvládneme,“ dodal třinecký forward.

O náročnosti posledních duelů ví své i současný asistent trenéra Pavel Janků, který, coby útočník Třince, pamatuje poslední sérii ze sezóny 2003/04. „Rozhodující zápas je vždy psychicky náročný, myslím, že rozhodovat budou maličkosti. Zřejmě to znovu bude utkání, kdy nepadne moc branek a převažovat bude defenzivní hokej,“ tuší třinecký lodivod. Jeho tým jede do Zlína s odhodláním podat co nejlepší výkon a vybojovat postup do čtvrtfinále. „V týmu je cítit bojovná nálada a odhodlání. Chceme urvat postup do čtvrtfinále. Do Zlína s námi jede i Lukáš Zíb, který minulé utkání nedohrál,“ dodal.

Dosavadní zápasy série:

29. února: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 50. Leška (Köhler), 55. Holík (Leška, Hamrlík), 60. Čajánek (Leška, Linhart).

Sestava Zlína v prvním zápase: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech.

Sestava Třince v prvním zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter, Seman - Bonk, Rufer, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Kůrka, Polanský, M. Hořava - Hrňa, Orsava, Ostřížek.

1. března: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. náj. (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Veselý (Holík), 24. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) - 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, D. Květoň), rozhodující sam. nájezd M. Hořava.

Sestava Zlína ve druhém zápase: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech.

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter - Varaďa, Bonk, Kůrka - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - McGregor, Ostřížek, Orsava.


Peter Hamerlík byl v dosavadních čtyřech odehraných zápasech předkola play-off obrovskou oporou Třineckých. Inkasoval devět branek, jeho úspěšnost je více jak 94 procent a průměrně na zápas inkasuje lehce přes dvě branky.

3. března: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Klouček, Polanský), 25. M. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) - 28. Melenovský, 60. Čajánek (Leška, Hamrlík).

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, McGregor.

Sestava Zlína ve třetím zápase: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Rom. Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, Čech.

4. března: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Novotný (Peterek, Richter) - 35. Köhler (Leška, Hamrlík), rozhodující nájezd Köhler.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, McGregor.

Sestava Zlína ve čtvrtém zápase: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Finsterle, Čech, Honejsek.

Vzájemné zápasy v základní části

23. září: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Zíb (Květoň), 52. Květoň (Marosz, Bonk) - 12. Linhart (Hamrlík, Leška), 31. Köhler (Leška), roz. sam. náj. Leška.

30. října: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, Veselý) - 45. Hrňa (Polanský, Vojtek), roz. sam. náj. McGregor.

9. prosince: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Kubiš (Holík, Čajánek).

26. ledna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Holík (Ondráček), 20. Leška (Zámorský), 20. Leška (Zámorský), 54. Čajánek (Zámorský), 55. Köhler - 15. Varaďa (Hrabal).

O zápase

Hrací den: 5. zápas předkola Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: úterý, 6. března 2012, 17:40
Místo utkání: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT4 Sport, začátek přenosu 17:30

Statistické okénko – PSG Zlín

Bilance v play-off: 4 zápasy, 1-1-1-1, skóre 10:11
Bilance na zápasy: 2/2
Bilance doma: 2 zápasy, 1-0-1-0, skóre 6:4
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (2 v prodl.) – 6 proher (3 v prodl.), skóre 18:23, 13 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Petr Leška 6 (1+5)
Nejlepší střelec: Ondřej Veselý, Bedřich Köhler, Petr Čajánek všichni 2
Nejlepší nahrávač: Petr Leška 5
Nejproduktivnější obránce: Martin Hamrlík 3 (0+3)
Nejtrestanější hráč: Marek Melenovský 6
Nejlepší v +/-: Petr Leška +3
Brankáři: Luboš Horčička, 3 zápasy – 1 výhra, 2 prohry, úsp. 90,29 %, prům. 3,16 g/z
Jakub Sedláček, 1 zápas – 1 výhra, úsp. 97,50 %, prům. 0,86 g/z
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík, Marek Melenovský, Radim Kucharczyk.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 4 zápasy, 1-1-1-1, skóre 11:10
Bilance na zápasy: 2/2
Bilance venku: 2 zápasy, 0-1-0-1, skóre 4:6
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 33:32, 15 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jan Peterek 4 (1+3)
Nejlepší střelec: Miloslav Hořava 3
Nejlepší nahrávač: Josef Hrabal, Jan Peterek oba 3
Nejproduktivnější obránce: Josef Hrabal 3 (0+3)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Klouček 35
Nejlepší v +/-: Erik Hrňa, Miloslav Hořava, Martin Richter všichni +3
Brankáři: Peter Hamerlík, 4 zápasy – 2 výhry, 2 prohry, úsp. 94,12 %, prům. 2,08 g/z
Hrál v drese soupeře: Andrej Novotný, Tomáš Klouček, Lukáš Zíb, Radek Bonk.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Josef Hrabal 2 (0+2)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Miloslav Hořava 1 (1+0)
Vítězné branky: Miloslav Hořava, Lukáš Zíb oba 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: ještě nebylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Ocelářů
Bilance trestných střílení – brankář: ještě nebylo nařízeno trestné střílení v neprospěch Ocelářů
Bilance nájezdů - hráč v poli: Miloslav Hořava 50 % (1 ze 2)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 80 % (4 z 5)

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec