Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Semifinále pokračuje pátým duelem, kdo získá mečbol?

09.04.2014 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Semifinálová série Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy se vrací do Třince. Po čtyřech zápasech je stav mezi Oceláři a Zlínem srovnán, ve čtvrtek tedy půjde o mečbol. Utkání startuje od 17:20, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport. Podaří se Ocelářům získat mečbol?

Sponzorem čtvrtečního pátého semifinále je společnost Finclub Plus, a.s.

Semifinále play-off tuzemské nejvyšší hokejové soutěže pokračuje ve čtvrtek, kdy jsou na programu páté zápasy. V obou sériích je po čtyřech klání srovnáno, vítěz následujícího utkání tak půjde do šestého měření sil s výhodou postupového mečbolu. Třinečtí Oceláři se po dvou venkovních zápasech vracejí mezi své mantinely, kde dokázali ovládnout první dvě klání série. Povede se třinecké mašině navázat na tyto výkony a odjet zpět do Zlína v pozici lepšího týmu? To se dozvíme ve čtvrtek, zápas startuje od 17:20. Nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit v boji o finále!

PSG Zlín

Berani v semifinále nasadili již tři brankáře. Štůralovi s Horčičkou se třinecké zápasy nepovedly, ve Zlíně proto důvěru dostal Kašík a dokázal svůj tým dovést ke dvěma výhrám. Ve třetím zápase úplně vynuloval třinecké střelce, v pondělí sice inkasoval třikrát, i to ale stačilo na výhru 4:3.

"Rozhodla i trocha štěstí, které jsme neměli v prvních dvou utkáních v Třinci. Přitom vstup do posledního zápasu jsme neměli příliš dobrý, soupeř byl v první třetině aktivnější. Velmi dobrý výkon odvedl i brankář Kašík, kterému hodně pomohli spoluhráči," vrátil se k posledním duelům kouč Rostislav Vlach.

Ševci tak dokázali srovnat krok v nepříznivě se vyvíjející sérii a do Třince jedou bojovat o mečbol. Dobrou zprávou pro Zlín je návrat beka Zámorského, kterému vypršel disciplinární trest. "Začíná se nyní opět od nuly. Ovšem vítěz zápasu už bude mít výhodu mečbolu. Série začíná gradovat a o výsledku rozhodnou maličkosti," dodal zlínský kormidelník.


Zlínští dali Ocelářům ve 4 zápasech 6 branek a o dvě z nich se postaral Bedřich Köhler. Forward zlínského týmu PSG se v celém play-off trefil až proti Ocelářům.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři do Zlína jeli plní sebevědomí po dvou domácích výhrách s cílem urvat alespoň jeden zápas. To se nakonec svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi nepovedlo, na vlastní led se tak vracejí s vyrovnaným stavem série.

"Nás může mrzet, že jsme ve druhém utkání nevyužili spoustu šancí za stavu 1:0, tam jsme to mohli klidně urvat. Ale že tu sérii hladce vyhrajeme 4:0 na zápasy, to si asi těžko někdo mohl myslet. Zlín prokazuje své kvality. My se doma budeme snažit vrátit k naší hře z minulých zápasů a hlavně věřím, že budeme efektivnější v koncovce," reagoval na nepovedené zápasy na Zimním stadionu Luďka Čajky asistent trenéra Václav Varaďa.

V sérii zatím platí okřídlené přísloví: Můj dům, můj hrad. Pátý zápas se hraje na ledě Werk arény, kde Oceláři budou chtít udělat třetí krok k postupu. "Je jasné, že ve Zlíně jsme chtěli minimálně jednou vyhrát, ale teď jedeme domů a chceme naplno využít výhody vlastního ledu. Doma budeme mít podporu svých fanoušků. V Třinci hrajeme lépe, proto doufám, že uspějeme i ve čtvrtek!" řekl po čtvrtém zápase kapitán Radek Bonk.


Martin Růžička potvrzuje formu ze závěru základní části a v devíti zápasech play-off si připsal 6 branek a 4 asistence. Po kapitánu Radku Bonkovi je druhým nejproduktivnějším Ocelářem.

Dosavadní zápasy série

V neděli se série přesouvala do Zlína za stavu 2:0 na zápasy pro Oceláře. Třinečtí tak měli dva zápasy k dobru, mohli tedy v Baťově městě nastoupit celkem uvolnění. Nedělní zápas z pohledu Ocelářů začal až příliš opatrně, Slezané se v první části hry nechali výrazně přestřílet. Ve druhé třetině podali vyrovnanější výkon, ale domácí si odnesli do závěrečné periody, ve které tým trenéra Kalouse již domácí ševce přehrál, jednobrankové vedení. Zlínští hubený náskok uhájili, navíc jej v poslední minutě Veselým, který se trefil do odkryté klece, ještě potvrdili.

Ani čtvrté utkání série, které se ve Zlíně hrálo v pondělí, nebylo pro Oceláře úspěšné. Třinečtí sice již v první minutě díky Martinu Růžičkovi šli do vedení, avšak domácí ještě v první části srovnali. Ve zbytku utkání vždy vstřelili vedoucí gól a Oceláři museli třikrát dotahovat. Podařilo se to dvakrát – srovnával Nosek na 2:2, Bonk na 3:3, avšak na čtvrtý Veselého gól už odpověď nalézt nedokázali. Po zápasech ve Zlíně je tak stav série 2:2 na zápasy.

2. dubna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Trončinský (D. Nosek, Martin Růžička), 26. Martin Růžička (Polák, Hrubec), 31. Polák (Bonk, D. Květoň), 37. Polák (Rákos, D. Nosek).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 38. navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Rufer, Peterek, Hrňa.

Sestava Zlína v prvním zápase: Štůrala - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Řezníček, Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, Čech.

3. dubna: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Adamský (Polanský, Orsava), 35. Bonk (Trončinský, Martin Růžička), 39. Bonk (Hrňa, Galvas), 55. Trončinský (Polanský), 57. Hrňa (Rákos, Peterek) - 1. Honejsek (Čajánek), 30. Köhler (Leška, Kotvan).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí, od 22. navíc Matyáš - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Matuš - Peterek, Hrňa - od 22. navíc Rufer.

Sestava Zlína ve druhém zápase: Horčička - Matějíček, Řezníček, Marušák, Kotvan, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Horák - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, Čech - Ondráček, Holík, Sedláček.


Střelecký apetit Martina Adamského je zatím oproti základní části notně otupen. Třiadvacetibrankový snajpr ze základní části se v celém play-off trefil pouze ve druhém semifinále doma se Zlínem.

6. dubna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Matějíček (O. Veselý, Čajánek), 60. O. Veselý.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Matyáš, Trončinský, Roth - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Matuš, Rákos - Peterek, Hrňa, od 27. navíc Rufer.

Sestava Zlína ve třetím zápase: Kašík - Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech.

7. dubna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Čech (Melenovský, Urbanec), 38. Köhler, 43. Marušák (Kotvan, Leška), 53. Veselý (Čajánek, Řezníček) - 1. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 40. D. Nosek (Roth, Bonk), 53. Bonk (Hrňa, Linhart).

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Roth, Trončinský - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Matuš, Peterek, Hrňa.

Sestava Zlína ve čtvrtém zápase: Kašík - Kotvan, Urbanec, Marušák, Horák, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, Čech.

Vzájemné zápasy v základní části

20. září: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Adamský (Polanský, Gorschkov), 26. Marek Růžička (Matuš), 31. Hrabal (Rákos, Martin Růžička).

27. října: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0/0:0)
Branky a nahrávky: 33. Balaštík (Ondráček, Urbanec), 56. Kubiš (Čajánek) – 5. Roth (Polanský), 28. Martin Růžička (Bonk, Hrabal), rozhodující samostatný nájezd Peterek.

8. prosince: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Galvas (Peterek, Květoň), 35. Krejčí – 51. Leška (Balaštík).

26. ledna: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Marušák (Leška, Kotvan), 15. Köhler (Urbanec, Tesařík), 56. Köhler (Leška, Balaštík) – 37. Galvas (Orsava), 49. Rákos (Havel, Peterek).


Zdravá míra agresivity a důrazu před brankou může být cestou k překonání zlínské obrany a jejích spolehlivých brankářů.

O zápasech

Hrací den: 5. semifinále Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: čtvrtek, 10. dubna 2014, 17:20
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 17:00

Statistické okénko – PSG Zlín

Bilance v play-off: 10 zápasů, 6/4, skóre 24:26
Bilance venku: 5 zápasů, 2/3, skóre 9:18
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (3 v prodl.) – 4 prohry, skóre 24:26
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Ondřej Veselý 9 (6+3)
Nejlepší střelec: Ondřej Veselý 6
Nejlepší nahrávač: Petr Leška 6
Nejproduktivnější obránce: Jiří Marušák 5 (2+3)
Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský, Marek Melenovský oba 18
Nejlepší v +/-: Petr Čajánek +4
Vítězné góly: Ondřej Veselý 2, Oldřich Horák, Jiří Ondráček, Petr Čajánek, Martin Matějíček všichni 1
Góly v přesilovce: Jaroslav Balaštík 2
Nejvíce střel na branku: Petr Leška 34
Nejlepší úspěšnost střelby: Ondřej Veselý 25,00 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Petr Zámorský 24:40
Brankáři : Libor Kašík, 6 zápasů, úsp. 89,54 %, prům. 2,55 g/z, 1 SO
Tomáš Štůrala, 3 zápasy, úsp. 94,62 %, prům. 1,54 g/z, 1 SO
Luboš Horčička, 1 zápas, úsp. 82,76, prům. 5,00 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Luboš Horčička, Radim Tesařík, Marek Melenovský.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 9 zápasů, 6/3, skóre 26:17
Bilance doma: 5 zápasů, 4/1, skóre 20:10
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry, skóre 29:18
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Radek Bonk 12 (4+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 6
Nejlepší nahrávač: Radek Bonk 8
Nejproduktivnější obránce: David Nosek 5 (2+3)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Linhart 14
Nejlepší v +/-: Tomáš Linhart, Vojtěch Polák, Daniel Rákos všichni +4
Vítězné góly: Jiří Polanský, Martin Růžička oba 2, Marek Trončinský, Radek Bonk oba 1
Góly v přesilovce: Martin Růžička 4
Nejvíce střel na branku: Martin Adamský 36
Nejlepší úspěšnost střelby: Radek Bonk, Adam Rufer oba 20,00 %
Nejvíce času na ledě – průměr: Martin Růžička 25:19
Brankář: Šimon Hrubec, 9 zápasů, úsp. 93,39 %, prům. 1,76 g/z, 2 SO
Hrál v drese soupeře: Lukáš Zíb, Lukáš Galvas, Tomáš Linhart, David Nosek, Radek Bonk.

Koutek ocelářských zajímavostí v základní části

Největší počet hitů: Martin Adamský 29
Radegast index: Lukáš Galvas 51
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Vojtěch Polák 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: -
Bilance nájezdů - hráč v poli: -
Bilance nájezdů - brankář: -

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec