Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šedivý a Szturc: Do derby poprvé za Oceláře

19.10.2021 · Adam Sušovský
Útočníci z Frýdku-Místku Ondrej Šedivý a Roman Szturc se díky svým výkonům napevno usadili v sestavě třineckých Ocelářů: A dnes před diváky poprvé nastoupí do derby zápasu s Vítkovicemi, kde oba hráli většinu své kariéry.

Ondrej Šedivý už si jedno derby za Třinec zahrál, ale to bylo v minulé sezoně a bez diváků.

Roman Szturc od pátku napjatě sledoval kalendář i své jméno na soupisce Ocelářů, půjde dnes do akce proti svému mateřskému klubu v nejsledovanějším hokejovém zápase Moravskoslezského kraje poprvé. 

První derby sezony, po více než roce zase s diváky, se hraje v OSTRAVAR ARENĚ dnes v 17:30. A oba hráči, kteří se do sestavy A týmu prosadili díky skvělým výkonům z partnerského Frýdku-Místku a v minulém zápase se postarali krásnou kombinací o pátý gól v síti Mlade Boleslavi budou u toho. 

"A těšíme se hrozně moc. Derby je v tomhle regionu vždy hodně sledované, a teď budu na druhé straně. Hrál jsem ve Vítkovicích odmala až do nějakých pětadvaceti. Mám na ně jen hezké vzpomínky, ale teď nosím dres Třince a prémii v kabině vypíšu. Derby pro mě vždycky znamenalo hodně, i dnes ho chci vyhrát," říká Šedivý. 

"Bude to dnes má premiéra proti klubu, navíc před tribunami, na kterých bude spousta mých kamarádů, má rodina. Vzpomínám si, že když jsem tyhle zápasy zažíval jako hráč Vítkovic, v sezoně jsme na tenhle den byli namotivovaní určitě nejvíc. Třinec má vždycky parádní mančaft a ve Vítkovicích se tím žilo, bylo cítit od rána, že přijede. V podstatě si nepamatuju, kdy by na derby nebyl plný stadion. Snad jen jednou přišlo asi sedm tisíc lidí a všichni se divili, proč tak málo," líčí Szturc. 

Početný výjezd do Ostravy chystají přiznivci Ocelářů i dnes. Znovu pro ně bude vyhrazen klasický sektor C1 za brankou. Oceloví maniaci zároveň vyzývají všechny z vás, co se dnes do Ostravar arény chystáte, abyste přišli oblečení v červeném. 

Pořádná motivace je zároveň cítit i z třinecké kabiny. Aby také ne, hráčů, kteří Vítkovicemi prošli a zanechali v tamním klubu velkou stopu, je dnes v Třinci hodně. Včetně současného hlavního trenéra Václava Varadi. 

S nadsázkou by se dalo říct, že kdyby měli vypsat svačinky všichni, mohlo by se v kabině svačit celý příští týden. 

"My dva svačinku určitě vypíšeme, ale ve Vítkovicích hrál i hlavní trenér nebo Havran (Petr Vrána). Důležité je ale pro mě dnes vyhrát z úplně jiného důvodu: Abych celý další týden nemusel poslouchat řeči od kamarádů," směje se Szturc. 

Šedivý přitakává: "Protože se těším na atmosféru, je to pro všechny speciální. Dám do toho všechno."