Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Sebevědomí i pokora: Oceláři jdou do nové sezony!

30.08.2023 · Adam Sušovský
Bez velkohubých prohlášení, s pokorou k silným soupeřům, ale také se zdravým sebevědomím ve svém DNA míří Oceláři vstříc nové sezoně. Cíle i ambice se nemění: Třinec chce hlavně bavit diváky. "Sport děláme pro vítězství, a vyhrávat v Třinci chceme vždy," prohlásil Ján Moder na předsezonní tiskové konferenci. Zhruba stovka diváku v sále třineckého kina Kosmos reagovala potleskem.

Oceláři míří do nové sezony s pokorou, sebevědomím i fanoušky v zádech. 

A to doslova!

Nejvěrnější z příznivců totiž dostali poprvé v historii klubu možnost zúčastnit se oficiální tiskové konference a svými dotazy otevírat témata, na která budou zástupci klubu odpovídat. Stovka fanoušků v sále kina Kosmos tak zažila nevšední a o to upřímnější zahájení nové hokejové sezony. 

Do ní vstoupí Oceláři už v pátek proti švýcarskému Rapperswilu, znovu v ní budou bojovat na dvou frontách: V evropské Champions Hockey League i domácí Tipsport extralize. "Sport děláme pro vítězství a vyhrávat v Třinci chceme za každou cenu," prohlásil na tiskové konferenci prezident klubu Ján Moder. 

Součástí večera byla i premiéra krátkometrážního dokumentu ze zákulisí lednového WINTER GAME zápasu pod širým nebem v Bratislavě, nechybělo ani slavnostní představení nových dresů. Ty budou v příští sezoně zdobit siluety dominant města a regionu. Zepředu silueta Třineckých železáren, zezadu Javorového vrchu s jeho ikonickým vysílačem. 

"Doma budeme hrát v bílých dresech. Proč měnit něco, co funguje?" ptal se sálu Ján Moder. 

Podtext nového designu dresů je jasný: Ještě větší prolnutí s regionem. Také proto Oceláři na tiskovou konferenci pozvali fanoušky, právě s nimi v zádech by chtěli vyrazit vstříc dalším výzvám a sportovním zážitkům. V průběhu sezony také pro ně chystají několik doprovodných akcí. Tradicí se stane oblíbený Pub Quiz, připravují se také speciální zápasy. Z dlouhodobého hlediska chce klub stále více cílit na mladou generaci. V průběhu nového extraligového ročníku proto ve spolupráci se základními školami v Třinci a okolí připraví několik zápasů věnovaných nejmenším příznivcům, včetně speciálních dětských sektorů. 

To podstatné se ale pochopitelně bude dít na ledě. Oceláři míří popáté v řadě do sezony jako lovná zvěř. Pět let neporažený tým bude znovu v roli toho, kdo bude muset před ostatními silnými soupeři svou pozici obhajovat. A to navzdory tomu, že tým prošel v létě velkou hráčskou obměnou, kádr opustili i velké persony mistrovských týmů posledních let jako Erik Hrňa, Milan Doudera, Tomáš Marcinko nebo Aron Chmielewski. 

"S trenérem jsme přesvědčeni o tom, že hráči, kteří přišli, jsou schopni je nahradit. I když to u některých třeba nebude hned, ale až v dalších letech," řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek. Na mysli měl třeba polského reprezentanta Kamila Walegu, ročník narození 2000. A nebo další mladé hráče, kteří bojují o místo v prvním týmu, mezi jehož opory by se naopak měli zařadit navrátilci Richard Pánik nebo Tomáš Kundrátek.

"Adaptace mladých kluků je postupná, může trvat i déle. Můžeme s nimi ale být spokojení. Oproti loňskému roku jsme jich do přípravy zařadili víc. Viděli a poznávali, jak reagují na komfortní i nekomfortní situace. Věřím, že mohou mít potenciál se postupem časy do sestavy zařazovat," řekl Moták. 

Jen těsně předtím, než z úst přítomných novinářů přišel zřejmě nejočekávanější dotaz večera: Přijde do Třince David Krejčí?

Někdejší hvězda NHL a vítěz Zlaté hokejky se rozhodl pro konec v zámoří. Kariéru by rád ukončil doma na mistrovství světa v Praze, a proto vyjádřil své přání sezonu strávit v Evropě. Oceláři se zájmem o hráče, který v minulosti prošel mládežnickými týmy Třince, netají. 

"David Krejčí je velké téma," přiznal okamžitě Jan Peterek. "Byli bychom rádi, kdyby hrál za nás, ale řada na něj je dlouhá a zájem má spousta týmů. Můžu vám teď říct jen to, že uděláme maximum, abychom ho získali," řekl Peterek. 

Následně se ptát mohli také samotní příznivci. Největší ohlas strhl dotaz jednoho z nich: Jak se Oceláři připravují na to, že sezona nemusí skončit úspěchem? 

"Já prohrát zvládnu, ale zvládnete to vy fanoušci?" ptal se řečnicky Ján Moder.

Zástupci týmu na něj okamžitě navázali: "Neznám jediného hráče a trenéra v lize, kteří mají rádi prohry. Na začátku každého zápasu proti nám stojí celá organizace soupeře, která nás chce zašlapat do ledu a dostat dolů. Prvním předpokladem pro to, abychom tomu dokázali čelit, je srdce. Když do toho dáme všechno, máme šanci být úspěšní nejen na konci daného utkání, ale také na konci sezony. A my v Třinci chceme vyhrávat. Samozřejmě, také prohry ke sportu patří, ale já bych se dál rád bavil o těch hezčích dnech," řekl Moták a ze sálu se ozval potlesk. 

"Tlak i očekávání veřejnosti a fanoušků jsou velké, vyhráli jsme titul čtyřikrát po sobě. Všichni ví, co dokázal Vsetín a co můžeme dokázat my, k tomu ale vede spousta práce. V minulé sezoně jsme byli dlouho dole, nakonec jsme titul vyhráli i z předkola. Jediné, co můžu říct, že uděláme pro vítězství všechno," slíbil fanouškům kapitán týmu Petr Vrána.

Prezident klubu Ján Moder dodal: "Věřím tomu, že hráči budou bojovat kvůli pocitu vítězství, vidině deště zlatých konfet a poháru nad hlavou. Ne kvůli honbě za rekordy a za tím, co se v minulosti povedlo někomu jinému. To je totiž to úplně poslední, na co budeme myslet."