MISTR 2023/2024

S Oceláři se loučí trio mistrů. Děkujeme a přejeme hodně štěstí!

07.06.2024 · Tisková zpráva
Kabinu třineckých Ocelářů po mistrovské sezoně opouští Adam Polášek, třiatřicetiletý obránce, který se v play off výrazně podílel na zisku zlatých medailí. V příštím ročníku bude hrát za Litvínov. V klubu nebudou pokračovat ani dvě lednové posily pro play off Petr Šenkeřík a Adam Helewka.

Zkušený obránce Adam Polášek po roce opouští kádr třineckých Ocelářů, dvaatřicetiletému šampionovi k 30. dubnu vypršela smlouva. V nové sezoně bude působit v Litvínově.

"Jsem moc rád, že jsem v Třinci dostal před sezonou šanci. Přišel jsem sem s tím, že chci poznat kouzlo vítězného týmu a to štěstí jsem měl. Celou kariéru jsem čekal na týmový úspěch, v Třinci to bylo poprvé a nikdy v životě na to nezapomenu," říká Adam Polášek.

Polášek do Třince přišel před sezonou 2023/24 ze Sparty, v součtu s play off odehrál za Oceláře 64 utkání s bilancí 8 kanadských bodů (2+6). I vinou velkého množství zranění přišly jeho největší chvíle ve vyřazovacích bojích, v rozhodujícím sedmém finále odehrál na ledě přes 22 minut a měl výrazný podíl na zisku třineckého titulu.

"Adam Polášek splnil přesně to, kvůli čemu do Třince přicházel. Moc mu za jeho služby děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalším angažmá," řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

S Oceláři se loučí taky obránce Petr Šenkeřík a kanadský forvard Adam Helewka. První jmenovaný stihl po svém last minute příchodu odehrát v základní části jen tři zápasy. V play off však odehrál celých 14 duelů a byl důležitým prvkem cesty za dalším titulem.

Helewka odehrál za Třinec celkem 24 utkání, zapsal v nich deset bodů. Extra důležité byly především jeho dva gólové zásahy v semifinále se Spartou. "Petrovi i Adamovi rovněž děkujeme za jejich služby. Přišli až ve finiši základní části, oba ale odcházejí jako mistři. Přeju jim všechno dobré v další kariéře," přidává Jan Peterek.

Sportovní ředitel Ocelářů zároveň přiznává, že je ve hře odchod útočníka Daniela Voženílka. "Aktuálně probíhají jednání. Vožuch projevil zájem se v kariéře posunout. Má několik nabídek z Evropy i NHL. Je pravděpodobné, že v Třinci pokračovat nebude."