Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Růžička: Byli jsme na začátku bázliví, ale to už nezměníme

29.12.2021 · Adam Sušovský
Prohru 1:5 ve šlágru hokejové Tipsport extraligy po zápase s novináři hodnotil útočník Martin Růžička. Jediný třinecký střelec a zároveň jeden z mála útočníků základní sestavy, kterého měl Václav Varaďa pro utkání k dispozici.

Devět nemocných hráčů, nepříjemná viróza kosí třineckou kabinu a Oceláře výrazně oslabila také v dlouho očekávaném šlágru dvou nejsilnějších týmů letošní sezony. Bez jediného kompletního útoku Třinec coby lídr soutěže nestačil na Mountfield, podlehl mu nakonec vysoko 1:5. 

"Porážka nás mrzí, v kabině byla po zápase nálada bídná, ale vyhrát jsme si nezasloužili," řekl upřímně a bez výmluv útočník Martin Růžička. Nejproduktivnější Ocelář, který gólem v přesilové hře na 1:3 dal svému týmu na začátku třetí třetiny naději. Ale jen na chvíli. 

"Po tom momentu přišla naše chvíle, mohli jsme udeřit, přidat třeba druhý gól a bůhví, co by se dělo pak. Bohužel už nám tam nic nepadlo, vzápětí jsme udělali dva hloupé fauly, já taky jeden, Hradec dal z přesilovek dva góly a bylo hotovo," uznal Růžička. 

Oceláři i tak zůstávají na prvním místě, a v čele tabulky jistě budou i na začátku nového roku. S pětibodovým náskokem na čele se s mistrovským rokem 2021 rozloučí ve čtvrtek doma proti Kladnu, nejspíš znovu se spoustou juniorů v sestavě. Pozitivem na prohře v Hradci tak může být alespoň fakt, že mladí hráči získali další cenné zkušenosti, aby v příštím utkání zkušenějšímu soupeři dokázali vzdorovat lépe.

"Začátek zápasu byl totiž z naší strany bázlivý, my o tom víme. Škoda, že jsme to nedokázali změnit hned na začátku. Třeba bychom dali v Hradci první gól my a hrálo by se jinak, ale teď už o tom můžeme jenom mluvit," uzavřel Růžička.