Rostislav Klesla: Nevěšíme hlavy, ještě to můžeme otočit!

12.04.2015 · Daniel Ježek
Ani ve druhém finálovém duelu se Ocelářům nepovedlo zvítězit. Tentokráte o jejich neúspěchu rozhodly dvě oslabení v první desetiminutovce poslední třetiny, Slezanům se pak povedlo jen korigovat konečný stav. Druhou bitvu hodnotí kapitán Rostislav Klesla.

Druhý zápas vyzněl lépe opět pro hosty, jak blízko bylo vyrovnání?
„Bylo to blízko. Myslím, že jsme dnes byli lepším týmem. Po většinu utkání jsme je tlačili, oni ale dali dva góly v přesilovkách, které jim hodně pomohly. Výborně jim opět zachytal Pavel Francouz, my se nemohli dostat k více střelám a dorazit puk do branky. Opět je podržel.“

Litvínov opět rozhodl v přesilovkách, ve dvou zápasech proměnil pět. Dá se těmhle situacím předcházet?
„Máme je načtené, pokaždé se jim ten puk nějak odrazí nebo to sehrají dobře. A dávají z toho góly. Musíme být méně vylučování, to je základ. Nedávat jim prostor v početních výhodách, prostě to musíme lépe ubránit. A pokud možno tak v našich přesilovkách dát více gólů.“

Nechybí ve vašich přesilovkách víc střelby?
„Čím víc střel na bránu půjde, tím je ta šance dát gól větší. Francouz, když tu střelu vidí, tak ji pokaždé chytne. Musíme mít pokaždé před brankovištěm hráče, více se dostávat do předbrankového prostoru. Potom máme šanci dát víc branek. Nejlépe to dokumentuje první gól Lukáše Galvase. Byla to jasná ukázka toho, jak ty branky musíme dávat. Většina gólmanů, když vidí střelu ze střední vzdálenosti, tak to chytí. Musíme se více cpát do brány a střílet ještě častěji, než dnes.“

O to se pokoušel Daniel Rákos, zdálo se ale, že si vás litvínovští beci dobře hlídají…
„Nechtějí nás před branku pouštět zadarmo, to je jasné. My se tam ale musíme prosadit, musíme víc chodit do brány. Stát tam a pouštět střely na brankáře. Pak se puk odrazí a ty góly dáme. Pokud se dostaneme do vedení, tak zápas dokážeme dotáhnout k výhře.“

Říkáte také méně faulů, jak se jako kapitán díváte na útočné fauly Štefana Ružičky, které rozhodly zápas?
„Nemělo by se to stávat, bohužel se to stalo. Stále ale ještě bylo dost času na srovnání. Ve finále by se něco podobného stávat nemělo, určitě se z toho jak on, tak všichni ostatní poučí, že to pak může bolet. Obzvlášť ve třetí třetině. Stojí to strašně moc sil, kdy můžeme dát gól my. Naopak jim ale dáváme šanci skórovat v přesilovce.“

Není pro vás frustrující, když máte skoro 60 střel a Francouz je všechny pochytá?
„On je výborný gólman, a když tu střelu vidí, tak ji chytí. Šancí ale bylo dost, času do konce taky. Povedlo se nám snížit na 2:3, nicméně v dalších pokusech nás buď vychytal, nebo mu pomohli obránci. V takovém zápase je těžké na konci dotahovat dvoubrankové manko. Šance jsme však měli, je to velká škoda.“

Prohráváte 0:2, v takové pozici jste ještě nebyli. Bude třetí zápas tím klíčovým?
„Bude. Prohráváme 0:2, série se pro nás nevyvíjí dobře. Máme ale hodně silný mančaft, myslím, že se dokážeme zformovat a ještě to otočit. Rozhodně nevěšíme hlavy. Dáme všechno do třetího zápasu, ten musíme vyhrát. Pak to bude znova otevřené a šance budou na obou stranách. Nemyslíme ale na dva zápasy, v hlavě máme třetí zápas, který jednoznačně musíme urvat!“

HC Motor České Budějovice