První zápas? Člověk má trochu dřevěné ruce i nohy, tvrdí Tomáš Plíhal

04.08.2015 · Martin Stebel
Příznivci Ocelářů se v tropických teplotách mohli podruhé ochladit u přípravného klání ve WERK ARENĚ, kde tentokrát přicestovala Olomouc. Brankově skromný duel vyzněl lépe pro zástupce hanácké metropole poměrem 2:0. O komentář jsme požádali TOMÁŠE PLÍHALA, pro něhož to bylo premiérové vystoupení letního cyklu.

Patnáct stovek diváků sledovalo ofenzivně poněkud dietní konfrontaci. Oceláři nepůsobili špatným dojmem, v některých pasážích vytrvale rotovali s kotoučem v útočném pásmu jako včely okolo úlu, ovšem překonat spolehlivého Tomáše Vošvrdu i přes urputnou snahu nedokázali: "Byl to jen přípravný zápas, výsledku bych nepřikládal moc velkou váhu a význam. Když nedáte za šedesát minut gól, musíte logicky prohrát. Samozřejmě chápu, že fanoušci chtějí vidět pokaždé naší výhru, ale v těchto přátelácích to opravdu není až tak podstatné. Důležité je, abychom si pomalu ale jistě zvykli na nějakou souhru a zápasové tempo. V tomto smyslu byl dnešní zápas přínosný," říká jeden z nejlepších Ocelářů loňského play-off.

Navzdory faktu, že venkovní teploty vykazují v těchto dnech vysoké hodnoty, na kvalitě ledu multifunkční arény se tahle skutečnost negativně neprojevila: "Nezaznamenal jsem, že by led byl v nějak výrazně horším stavu. Máme novou halu a chlazení tady asi funguje výborně. Myslím si, že naše nasazení bylo vysoké, určitě jsme zápas nevypustili. Měli bychom asi zlepšit přesilovky, ale také hru pět na pět. Jsem přesvědčen, že v dalších zápasech to z naší strany bude lepší projev."

Tomáš Plíhal na svém klasickém místě - clona v předbrankovém prostoru. foto: Marian Ježowicz

Rodák z Frýdlantu v Čechách minulé přátelské utkání proti běloruskému Minsku nehrál. Obecně se tvrdí, že první letní zápasy bývají po fyzické stránce velice náročné a dostat se rychle do optimálního herního rytmu není snadné: "Tréninky na suchu sice letos byly kratší, ale intenzivnější. Myslím si, že na sezonu budeme po kondiční stránce výborně nachystáni. Přiznávám, že dnes jsem měl ze začátku trošku dřevěné ruce i nohy, člověk si ale postupem času zvykne a zahřeje se na provozní teplotu. Pohyb nebyl ideální, až později se mi hrálo lépe," soudí důrazný útočník s číslem 39.

Vicemistrovský tým má za sebou dva přípravné testy, ve čtvrtek se představí na kluzišti frýdeckomístecké farmy. Před startem extraligy ale Oceláři mají poněkud jiné priority: "V tomto okamžiku je pro nás jednoznačným vrcholem léta Liga Mistrů, na tu chceme být maximálně připravení. Stejně pečlivě přistoupíme také k domácímu Steel Cupu. Celá naše tréninková příprava k tomu směřuje, tohle budou prestižní zápasy, na které se už opravdu těšíme!"