První versus pátý, do WERK ARENY dorazí Hradec!

24.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga měla na programu čtyřdenní volno, které vyplnily dohrávky. V pátek ale nejvyšší hokejovou soutěž čekají další tuhé boje. WERK ARENA bude svědkem souboje vedoucích Ocelářů s pátým Mountfieldem HK. Utkání startuje v 17 hodin, nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit v boji o další extraligové body!

Sponzorem pátečního utkání s Hradcem Králové je společnost Metalflex, s.r.o.

Mountfield Hradec Králové

Výkony hradeckého Mountfieldu v letošní sezóně zatím velmi nápadně připomínají houpačku. Svěřenci trenéra Václava Sýkory střídají vítězné série s prohrami, z celkových třinácti porážek ale pět bylo až po prodloužení, či nájezdech. Celkově se tak týmu spod Bílé věže daří pravidelně bodovat. Lvi mají na kontě osmatřicet bodů, to je řadí na pátou příčku extraligové tabulky. Mountfield naposledy na svém ledě hostil Olomouc, tu zdolal těsným poměrem 3:2.

“Zápas rozhodla druhá třetina, která byla z naší strany výborná. Paradoxně nám přitom druhé třetiny v poslední době moc nešly. Čekali jsme urputného soupeře, který i dnes hrál výborně a aktivně. Musíme klukům poděkovat za obětavý týmový výkon. S přispěním štěstí jsme to ubojovali a dovedli do vítězného konce,“ řekl po nedělním zápase asistent trenéra Tomáš Martinec.

Hradečtí tak budou v pátečním utkání v Třinci chtít navázat na minulou výhru a podruhé v sezóně sebrat Ocelářům body. „Jsou první, mají pohodu, ale doma jsme je porazili. Myslím, že jako každý soupeř jsou hratelní. Jak my, tak Třinec máme výborné brankáře, takže i z toho důvodu bude zápas vyrovnaný,“ řekl útočník Tomáš Knotek pro klubový web. Mountfieldu budou, dle informací na klubovém webu, v pátek scházet čtyři hráči, konkrétně obránci Dietz s Pláňkem, a útočníci Dej a Bárta, který v rámci měsíční výměny do Hradce přišel z Pardubic. Opačným směrem putoval brankář Ondřej Kacetl.

Poslední zápas Hradce:
22. listopadu: Mountfield HK – HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Bednář (Kukumberg, Dej), 26. Dej (Bednář), 32. Červený (Gregorc) – 27. Fořt (Jaroměřský, Herman), 47. Jaroměřský (Burian, Herman).

Sestava Hradce v posledním zápase: Rybár – Čáp, Vydarený, Barák, Gregorc, Štajnoch, Newton – Jarůšek, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Köhler, Dragoun, Červený – Veselý, T. Knotek, Pavlík.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole zavítali na led druhé brněnské Komety, DRFG aréna tedy viděla souboj dvou nejlepších mužstev dosavadního průběhu Tipsport extraligy. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy v zápase dvakrát vedli, z dvoubodové výhry po nájezdech se ale nakonec radovala domácí Kometa. Hráči s drakem na hrudi i nadále drží vedoucí příčku tabulky, druzí Brňané mají tříbodový odstup. Navíc také jedno utkání k dobru.

"Průběh utkání je naprosto jednoduché zhodnotit. Chci pogratulovat domácímu týmu za výkon. Viděli jsme utkání výborné úrovně, které mělo parametry play-off. Byl to nádherný zápas. My ten druhý bod sice nemáme, ale za výkon se stydět nemusíme,“ hodnotil René Mucha poslední klání.

Družinu kapitána Zbyňka Irgla čekají o víkendu dva těžcí soupeři. Slezané nejprve ve WERK ARENĚ vyzvou hradecký Mountfield, v neděli pak zavítají na led Mladé Boleslavi. Oceláři budou v pátečním střetnutí s Hradcem Králové chtít oplatit Mountfieldu nájezdovou prohru z úvodního měření sil této sezóny. Třinečtí by do zápasu měli narukovat v téměř identické sestavě, která hrála v Brně. Pro zranění bude chybět obránce Lukáš Galvas.

Poslední zápas Ocelářů:
22. listopadu: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (0:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. M. Kvapil (M. Erat, Čermák), 51. M. Kvapil (O. Němec), rozhodující nájezd Vincour – 5. Rákos (Roth, Linhart), 34. J. Sýkora (Petružálek, M. Doudera).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C)– Adamský (A), Polanský, J. Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Ani v rámci jedenáctého kola Tipsport extraligy neodešli Oceláři z ledu bez bodového zisku. Na kluzišti hradeckého Mountfieldu dokázali v klasické hrací době i po nastavení remízovat. Bonusový bod však v dlouhé a dramatické sérii individuálních nájezdů nakonec získali Východočeši. Za hosty se v základním časovém limitu postupně prosadili Tomáš Linhart a Vladimír Dravecký.

9. října 2016: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0).
Branky a nahrávky: 4. Džerinš (Šimánek, Jarůšek), 44. Jarůšek (Šimánek, Džerinš), rozh. nájezd Jarůšek – 25. Linhart (Martin Růžička), 49. Dravecký (M. Doudera, Hrabal).

O zápase

Hrací den: 24. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 25. listopadu 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec