Pro ztracené body do Prahy, Oceláři hrají na Spartě!

10.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po páteční porážce se Oceláři přesouvají do hlavního města, kde se od nedělních patnácti hodin postaví Spartě Praha. Oba soupeři se loni utkali ve velmi třaskavé semifinálové sérii, vypjatý duel lze očekávat i v neděli. Vráti se Slezané se třemi body?

HC Sparta Praha

Sparta v loňské sezóně dokráčela do semifinále, tam se v šesti duelech utkala s třineckými Oceláři. Po úvodních čtyřech duelech byla série vyrovnaná, do zápasů se pak ale vrátil Zbyněk Irgl, který se v následujících dvou kláních stal katem Sparty.

V předsezónním období ze Sparty odešlo osm hráčů. Jmenovat můžeme brankáře Januse, Novotného a Staňu, obránce Ďalogu a Pilaře a také útočné trio Chlapík, Rolinek, Vondrka. Vedení týmu z hlavního města do svých řad opět přilákalo Tomáše Pöpperleho s Tomášem Netíkem. Dalšími posilami jsou obránci Michal Čajkovský a Ryan Glenn, útočné řady posílili ještě Michal Dragoun a Andrej Kudrna.

Tým trenérů Josefa Jandače a Zdeňka Motáka měl dobrý vstup do sezóny. Sparťané zvítězili čtyřikrát z prvních pěti kol, okusili také první příčku tabulky. Další výsledky ale nejsou tak oslnivé, byť Pražané pravidelně sbírají body. Naposledy se Sparta utkala s Plzní, nad kterou po dvou třetinách vedla 4:1. Škodovka ale nic nezabalila, smazala manko a poslala duel do prodloužení. V něm se trefil Přibyl a zařídil Spartě bonusový bod.

“První dvě třetiny byly z naší strany poměrně kvalitně odehrané. Vytvářeli jsme si dostatek šancí, měli jsme přesilovou hru pět na tři, nicméně po chybách, ztrátou koncentrace, malou bojovností, kdy jsme prohrávali souboje, jsme o ten náskok přišli. Já říkám, že to je nejhorší stav - vést po dvou třetinách 4:1. Přišli jsme o to, skončilo to remízou v základní době a jsme samozřejmě rádi, že jsme urvali ten druhý bod. Ale přetrvává spíše pocit zklamání,“ řekl Zdeněk Moták po posledním zápase.

Poslední zápas Sparty:
2. října: HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň 5:4 prodl. (2:0, 2:1, 0:3 – 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kudrna, 5. Réway (Hlinka), 32. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) - 30. Poletín (Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 55. Bližňák (Pulpán).

Sestava Sparty v posledním zápase: Pöpperle – Čajkovský, Mikuš, Polášek, Piskáček, Eminger, Glenn, Kalina – Kumstát (A), Pech, Sabolič – Réway, Hlinka (C), Klimek – Hamilton, Přibyl, Buchtele – Forman, Cingel, Kudrna.

Tomáš Pöpperle se před sezónou vrátil do Sparty a stal se její brankářskou jedničkou. Pöpperle nastoupil do všech zápasů, jeho úspěšnost zásahů činí 88,93%. FOTO: Jan Beneš (www.hcsparta.cz).

Z kabiny Ocelářů

Slezané nedokázali v posledním kole navázat na výhru z litvínovského ledu a před vlastními fanoušky podlehli Kometě 1:2. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi si lámali zuby na brankáři Čiliakovi, který Brnu vychytal výhru. Oceláři tak na svém kontě stále mají 12 bodů, v tabulce jim patří devátá příčka.

”Gólman jim zachytal parádně. K jeho výkonu není co říct. Dnes nás vychytal, tento zápas mu totálně vyšel. Nemůžeme se vymlouvat na nějaké štěstí, my góly dávat prostě musíme. Myslím si ale, že kdybychom dnes stříleli ze všech pozic, tak ho stejně nepřekonáme,“ smutnil útočník Vladimír Svačina.

Hráči s dráčkem na prsou v posledním kole nastoupili bez sedmi hráčů základní sestavy. „Máme natolik široký kádr, že ať hraje kdokoliv, zápasy vyhrávat musíme, hlavně doma každá prohra mrzí dvojnásobně. Nemůžeme se vymlouvat na absenci tolika hráčů, i když se často jedná o kluky z prvních dvou formací. Zranění postihují všechny týmy, musíme se s tímto faktem vypořádat,“ dodal Svačina.

Oceláři budou chtít páteční zaváhání napravit na ledě Sparty. „Všichni do jednoho dřeme, dřeme, ovoce se ale stále nedostává. Myslím, že je pouze otázka času, kdy to přijde. Neklesáme na mysli, pořád budeme bojovat. V neděli jedeme na Spartu, teď nemá cenu věšet hlavy. Dobře zregenerujeme a opět půjdeme do boje,“ burcuje Milan Doudera

Poslední zápas Třince:
9. října: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Dravecký (Chmielewski, Irgl) – 20. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 28. Kuboš (Zohorna).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – M. Doudera, Klesla (C), L. Doudera, Nosek, Linhart, Roman, Foltýn, Adámek – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Svačina, Klepiš, Chmielewski – Cienciala, Rákos, Dravecký – Rufer, Matuš, Jašek.

Milan Doudera ovládl záříjovou tabulku Radegast indexu a v pátečním zápase poprvé nasadil zelenou helmu. V tomto měsíci Douderovi zatím patří čtvrtá příčka, na čelo ztrácí tři body. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil mezi Oceláři a Spartou proběhlo v šestém semifinálovém duelu loňského play-off. Holešovická aréna viděla velmi vyrovnaný duel, o vítězi rozhodla branka z padesáté sedmé minuty. Úspěšným střelcem byl Zbyněk Irgl, který nastoupil do druhého klání po těžké nemoci. Hráči s dráčkem na prsou získali čtvrtý bod v sérii a postoupili do finále.

6. dubna 2015: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 33. Sabolič (Vondrka, Piskáček), 49. Buchtele (Hlinka) – 15. Polanský (Irgl), 17. Hrňa (Roth, Orsava), 57. Irgl (Polanský).

O zápase

Hrací den: 10. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 11. října 2015, 15:00
Místo utkání: O2 aréna, Praha