Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Pro výsledek jsme udělali maximum, hlásí Jiří Polanský

24.09.2013 · Martin Stebel
Vážení přátelé, klobouky a čepice dolů! Werk aréna zažila v úterním podvečeru velkolepý obrat ve skóre. Ke konečnému triumfu 6:4 zásadním dílem přispěl díky famóznímu výkonu tříbrankový centr Jiří Polanský. "Bez skvělých spoluhráčů bych to nikdy nedokázal," akcentuje podíl svých kolegů.

Utkání se pro vás nevyvíjelo dobře. Přesto jste našli síly k bleskovému obratu ve skóre...

Říká se, že kdo nevyužije přesilovku čtyři na tři nebo pět na tři, ten zápas prohraje. V hokeji se to častokrát potvrzuje a to nás nakoplo. Chomutov vedl 2:0 a hrál přesilovku čtyři na tři. Zdálo se, že zápas je plně v jejich moci. Uběhlo ovšem deset minut a na koni jsme byli znovu my. Naštěstí jsme vedení udrželi.

Kde hledat důvody, že mužstvo nekleslo na mysli a během krátké chvíle jste rivalům "nasypali" několik gólů?

Když jsme vyrovnali na 2:2, viděl jsem, že naše mužstvo na střídačce najednou žije a spadla z nás počáteční nervozita. Viděl jsem zcela jiný tým. Od té doby jsem pevně věřil v obrat. Už v první třetině jsme měli dobré šance. Martin Adamský trefil tyč, Sašovi těsně utekl kotouč při kličce. Odehráli jsme slušný zápas. Od naší lajny se čekají góly, což zatím plníme.

Brzy jste otočili vývoj, ovšem Chomutov před koncem druhé části znovu vsítil kontaktní branku...

Když jsme vedli, byla v nás víra, že to už nějak uhrajeme. Viděl jsem na mužstvu, že neskutečně ožilo. Jakmile Chomutov snížil na rozdíl jediné branky, znovu jsme zbystřili pozornost a pro výsledek jsme udělali maximum.
Hattrick během pouhých sedmi minut - to je skvělá vizitka...

Hattrick se mi podařil po dlouhé době, naposledy se mi to povedlo snad někdy před šesti roky. Doufám, že na další takový kousek nebudu znovu tak dlouho čekat. Byl to den, kdy člověku vše vychází, věří si. Takový zápas by chtěl snad každý někdy prožít. Trenér mi dnes před zápasem říkal, že málo střílím. Opravdu to pomohlo v tom smyslu, že když se dostanu mezi kruhy, nebudu hledat spoluhráče, ale vystřelím.

V pátek hrajete na ledě pražské Sparty. To bude asi jiné kafe...

Extraliga je velmi nahuštěná, příště na Spartě nemůžeme myslet na to, že jsme porazili Chomutov. Musíme si rozebrat chyby, aby se neopakovaly. Sparta bude jiný soupeř, ale věříme si.

Jaká bude odměna pro kabinu za tříbrankový večer?

Od našeho vedení jsem za hattrick dostal nějakou finanční prémii, proto tuhle částku rád investuji do kvalitní svačinky, pohostím celou šatnu. Znovu musím zdůraznit, že bez skvělých spoluhráčů bych to nikdy nedokázal!