Příprava startuje! Prvním soupeřem Minsk

29.07.2015 · Daniel Ježek
Po osmadevadesáti dnech Oceláře opět čeká hokejový duel! Slezanům ve čtvrtek začíná porce deseti duelů před začátkem nového extraligového ročníku, prvním soupeřem Třince bude klub z běloruské metropole - Dinamo Minsk. Utkání startuje v 17 hodin.

HC Dinamo Minsk

Dinamo Minsk je od sezony 2008/2009 účastníkem Kontinentální hokejové ligy v divizi Bobrova, poté byl přeřazen do divize Tarasova. Předchůdcem klubu byl Tivali Minsk. Své domácí zápasy hraje v Minsk aréně, která pojme přes 15000 diváků a většinu sezony je velice solidně zaplněná. Běloruský tým v těchto dnech pobývá na soustředění v Kravařích a jedním z přípravných rivalů je proto i nedalek klub z Třince.

Dinamo v loňské sezóně obsadilo v Západní konferenci KHL pátou příčku, v play-off pak v semifinále podlehlo pozdějšímu mistrovi KHL, týmu SKA Petrohrad. Na aktuální soupisce Minsku nalezneme jedno české jméno, a to třineckým fanouškům dobře známého Lukáše Krajíčka. Mistr české extraligy z roku 2011 v dresu Dinama odehrál 218 zápasů s bilancí 8 gólů a 51 asistencí. Dalšími zvučnými jmény v kádru běloruského týmu jsou Kanaďané Jonathan Cheechoo a Paul Szczechura, či běloruský reprezentační forward Alexej Kaljužnyj.

Družina slovenského kouče Lubomíra Pokoviče má za sebou dva přípravné duely. Devatenáctého července Dinamo podlehlo svému městskému rivalovi, týmu Junosť Minsk, v poměru 2:3, v úterý Minsk odehrál přátelský duel proti Vítkovicím. Utkání na svou stranu nakonec urval právě běloruský tým, v ČEZ aréně se zrodil výsledek 5:3 pro Dinamo. Minsk nastoupil v této sestavě:

Glass (Milčakov) – Lisovec, Bailen, Goroško, Badun, Usenko, Znacharenko, Ustiněnko – Bujnitskij, Szczechura (A), Cheechoo (C) – Pavlovič, Ellison, Lopačuk – Meleško, Kulakov (A), Komarov – Matěruchin, Michaljov, Drozd.

Z kabiny Ocelářů

Kádr Ocelářů se, po loňské sezóně zakončenou ziskem titulu vicemistra republiky, příliš nezměnil. Z Třince odešli pouze tři hráči, jmenovitě Vladimír Roth, Marek Trončinský a Štefan Ružička. Vedení Ocelářů se povedlo z nedalekých Vítkovic zlákat útočníka Vladimíra Svačinu, v úterý pak spolupráci s Oceláři prodloužil reprezentační forward Jakub Klepiš.

Družinu trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi čeká první z deseti zápasů před startem nového ročníku Tipsport extraligy. Do WERK ARENY zavítá celek z KHL - Dinamo Minsk. “Je to sice jen první utkání přípravy, ale blíží se Liga Mistrů a domácí Steel Cup a my chceme být co nejlépe připraveni. Neříkám, že to bude nějaká excelentní hra, nicméně budeme chtít, abychom se dostali do nějakých herních návyků a herní pohody,“ sdělil Jiří Kalous na téma prvního přípravného zápasu. Ten bude specifický především pro útočníka Zbyňka Irgla, který v Minsku strávil několik úspěšných sezón.

Program Ocelářů před sezónou 2015/2016

Část kádru Třince vyjela na led již v minulém týdnu, od pondělí 27. července již mají trenéři Jiří Kalous a Václav Varaďa k dispozici kompletní tým. Nejvyšší hokejová soutěž otevře své brány 11. září, kdy Slezané doma přivítají Chomutov, do té doby Oceláři zvládnou odehrát deset klání.

První tři duely budou přátelského charakteru. Od čtvrtečních sedmnácti hodin se hráči s dráčkem na hrudi utkají s účastníkem KHL, týmem Dinamo Minsk. V následujícím týdnu pak družinu kouče Kalouse čeká zápas s Olomoucí (úterý 4.8. od 18:00) a duel v nedalekém Frýdku-Místku (čtvrtek 6.8. 18:00). Ve druhém týdnu měsíce srpna bude WERK ARENA hostit druhý ročník ocelářského turnaje Steel Cup, ve kterém Třinečtí změří své síly s Vítkovicemi, Košicemi a Nižním Novgorodem.

Závěrečné období před startem extraligy pak vyplní duely Champions Hockey League. Oceláři nejprve vycestují na sever Evropy, kde se postupně utkají s norským Stavangerem a finskou Kalpou Kuopio. Odvety jsou ve WERK ARENĚ na program 28. srpna, resp. 5.září.

O zápase

První přípravný duel Ocelářů před novou sezónou je na programu 30. července od 17 hodin ve WERK ARENĚ. Majitelé permanentních vstupenek mají na toto klání vstup zdarma, ostatní vstupenky jsou v prodeji za cenu 50 Kč. Pokladny WERK ARENY se otevřou dvě hodiny před začátkem zápasu. Zápas můžete také sledovat v PODROBNÉM ON-LINE PŘENOSU.

HC Motor České Budějovice