Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Představení soupeřů Ocelářů před ostrým startem sezony

08.08.2022 · Michal Samiec
Čtyři přípravné zápasy s Vítkovicemi, partnerským Frýdkem-Místkem, Olomoucí a bratislavským Slovanem. Nejvyšší česká hokejová soutěž začne 16. září. Na následujících řádcích představujeme soupeře pro přípravné zápasy.

HC Vítkovice Ridera

Loňská sezóna a aktuální dění: Vítkovice měly loňskou sezónu rozjetou solidně. V jejím průběhu dokonce pokukovaly po čtvrtém místě a přímém postupu do čtvrtfinále. Nakonec za touto metou zaostaly o šest bodů a skončily osmé. To znamená, že se do prvního kola play off musely prokousat přes předkolo, kde v těsné bitvě porazily 3:2 na zápasy Olomouc. Ve čtvrtfinále pak Ostravané padli s pozdějším mistrem z Třince, kterému v play off podruhé v řadě (po čtvrtfinále 2019) podlehli 0:4 na zápasy. Největší událostí mezisezónního období byl přesun kanonýra Petera Muellera z Brna do Ostravy. Americký útočník tak posílil solidně se rýsující kádr plný zajímavých jmen i mladých hráčů a dodal mu potřebný potenciál pro příští sezónu.

Aktuální soupiska Vítkovic:

Brankáři: Aleš Stezka, Lukáš Klimeš, Darek Bartošák

Obránci: Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Petr Gewiese, Patrik Koch, Juraj Mikuš, Mário Grman, Daniel Krenželok, Willie Raskob, Tomáš Machů, René Smolka, Denis Puchala, Matěj Prčík, Michal Bystroň

Útočníci: Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Marek Kalus, Petr Fridrich, Petr Chlán, Jan Bernovský, Vojtěch Lednický, Josef Krejsa, Rastislav Dej, Rostislav Marosz, Lukáš Krenželok, Roberts Bukarts, Roman Půček, Jiří Tvrdý, Matyáš Melovský, Alex Kotásek, Peter Krieger, Peter Mueller

Trenéři: Miloš Holaň (hlavní trenér), Radek Philipp (asistent trenéra)

Poslední vzájemný zápas: 24. března 2022, HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 1:2, 4. čtvrtfinále play off – hráno v Ostravě. Střelci branek: Pedan – M. Kovařčík, M. Daňo.

Plánovaný zápas: úterý, 9. srpna 2022, 17:30, Ostravar aréna, Ostrava


Poslední vzájemné měření sil mezi Oceláři z Třince a vítkovickým týmem bylo na programu ve druhé půlce března. Třinečtí hokejisté se podruhé v řadě dokázali s Vítkovicemi v sérii vyřazovacích bojů vypořádat v poměru 4:0 na zápasy. Slezané pak mohli na ledě Ostravar arény slavit postup se svými fanoušky. (Foto: HC Oceláři Třinec, Lukáš Filipec)

HC Frýdek-Místek

Loňská sezóna a aktuální dění: Hokejový klub z Frýdku-Místku je partnerským klubem třineckých Ocelářů sedm sezón. V prvním ročníku se Slezan prokousával do druhé nejvyšší soutěže z druhé ligy. Do play off první ligy se hráči z haly Polárka dostali dvakrát a to ve své první prvoligové sezóně (jaro 2017) a letos na jaře. Cílem v sezóně 2021-22, kdy o patro níž padala řada klubů, bylo především zachránit prvoligovou účast. To pro týmy fungující na bázi partnerství s extraligovým klubem nemuselo být snadné – o čemž se nakonec přesvědčili v Benátkách. Po konsolidační sezóně, kdy se prvoligovou účast rysům podařilo uhájit, přišly zásadní zásahy v kádru. Frýdeckomístečtí omladili, hlavní osobností klubu je zkušený forvard Vladimír Svačina, který se výraznou měrou (například vítězným gólem v posledním zápase) podílel na čtvrtém třineckém titulu.

Aktuální soupiska Frýdku-Místku:

Brankáři: Vojtěch Mokry, Daniel Šimonů, Patrik Švančara

Obránci: Jakub Adámek, Štěpán Havránek, David Homola, Ján Marcinko, Jakub Michálek, Aleš Sova, Jakub Teper, Vojtěch Zeleňák, Jakub Žůrek

Útočníci: Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Nico Geidl, Michal Hotěk, David Klimša, Ondřej Machala, Pavel Matěj, Vladimír Svačina, Daniel Vrdlovec, Adam Zeman

Trenéři: Martin Janeček (hlavní trenér), Jozef Daňo (asistent trenéra)

Poslední vzájemný zápas: 17. srpna 2021, HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec 0:4, přípravný zápas – hráno ve Frýdku-Místku. Střelci branek: Ramik, Kundrátek, Christov, Hrňa.

Plánovaný zápas: čtvrtek, 11. srpna 2022, 17:00, Hala Polárka, Frýdek-Místek


Třinečtí hokejisté se s partnerským Frýdkem-Místkem setkávají od roku 2015, kdy došlo k navázání kooperace mezi těmito dvěma kluby. Jedná se vždy o přípravná utkání v letním období – Oceláři slavili výhru v letech 2015 (10:4), 2019 (4:1) a 2021 (4:0), frýdecko-místečtí hokejisté vyhráli v roce 2016 (3:2 po prodloužení), v letech 2017, 2018 a 2020 se vzájemný zápas v rámci letní přípravy nehrál. (Foto: Jan Velčovský)

HC Olomouc

Loňská sezóna a aktuální dění: Olomoucká sezóna se vyvíjela spolu s pohodou hlavní hvězdy Davida Krejčího. Olomoučtí do sezóny vstoupili bez bázně a hany, Krejčímu – který momentálně v kádru nefiguruje a rozhoduje se, jaká bude jeho budoucnost – se dařilo a týmu též, pohyboval se v horních patrech tabulky. Když ale na hráče, na němž leželo největší břímě zodpovědnosti za olomoucké výsledky, přišel útlum, bylo to poznat i na výsledcích Olomouce. Před olympijskými hrami, které Olomouci na klíčový konec základní části Krejčího vzaly, dokonce hrozilo, že by Hanáci mohli spadnout do baráže. To se nakonec nestalo, na devátém místě měli kohouti solidní náskok, nicméně konec přišel po pětizápasové bitvě s Vítkovicemi v předkole.

Aktuální soupiska Olomouce:

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Dujsík, Šimon Groch, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Joshua James Mácha, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, Jakub Orsava, Petr Strapáč, Matěj Tomajko

Trenéři: Jan Tomajko (hlavní trenér), Boris Žabka st. (asistent trenéra)

Poslední vzájemný zápas: 27. února 2022, HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:0, základní část extraligy – hráno v Olomouci. Střelci branek: Ondrušek, Kusko, Nahodil.

Plánovaný zápas: úterý, 16. srpna 2021, 17:00, Werk Arena, Třinec


Vzájemné zápasy Ocelářů s olomouckými kohouty skončily v loňské sezóně Tipsport extraligy tři jedna pro třinecké hokejisty. Jediný zápas, v němž Třinečtí neuspěli a ani se střelecky neprosadili, byl ten poslední dosud hraný. Utkání bylo dlouhou dobu bezbrankové, až na konci druhé třetiny vstřelil první a zároveň vítěznou branku zápasu Ondrušek. (Foto: Daniel Klement)

HC Slovan Bratislava

Loňská sezóna a aktuální dění: Se Slovanem Bratislava se Oceláři potkali loni na podzim: hráči slovenského týmu se totiž stali náhradníkem za Junosť Minsk, který byl vedením CHL z třinecké skupiny nakonec z bezpečnostních důvodů vyřazen. Slovan neuhrál ani bod, podlehl i dvakrát třineckým Ocelářům v zápasech o čest a třetí místo, ale ve slovenské extraligové sezóně si vedl mnohem lépe. Základní část Slovan vyhrál se čtyřbodovým náskokem před Zvolenem (Slovan v 50 zápasech nasbíral 104 body) a play off zvládl také bez výraznějšího klopýtnutí po sériích s Prešovem (4:0 na zápasy), Košicemi (4:3 na zápasy) a Nitrou (4:2 v sérii). V Bratislavě nechtějí z ambicí slevovat, budiž toho důkazem poslední posila, když se do brankoviště povedlo přivést Jareda Coreaua, který má zkušenosti i z NHL. Jedním z jeho náhradníků bude i Samuel Baroš, kterého známe i z našich kluzišť – konec sezóny 2021-22 totiž strávil v barvách Frýdku-Místku.

Aktuální soupiska Slovanu Bratislava:

Brankáři: Samuel Hlavaj, Samuel Baroš, Jared Coreau

Obránci: Carl Ackered, Michal Beňo, Daniel Gachulinec, Andrej Golian, Luca Krakovský, Matt MacKenzie, Patrik Maier, Michal Sersen, Juraj Valach, Boris Žabka ml.

Útočníci: Daniil Fominykh, Brant Harris, Marcel Haščák, Milan Kytnár, Adam Lukošik, Tomáš Matoušek, Jakub Minárik, Liam Pecararo, William Rapuzzi, Alex Šotek, Samuel Takáč, Tomáš Török, Tomáš Zigo

Trenéři: Ján Lipiansky, Andrej Podkonický (trenéři), Richard Kapuš (asistent trenérů)

Poslední vzájemný zápas: 13. října 2021, HC Slovan Bratislava – HC Oceláři Třinec 1:4, 6. kolo základní skupiny Champions Hockey League – hráno v Bratislavě. Střelci branek: Yogan – Hrehorčák, Ramik, Miloš Roman, Dravecký.

Plánovaný zápas: čtvrtek, 25. srpna 2022, 17:00, Werk Arena, Třinec


Poslední vzájemný zápas mezi Třincem a Slovanem Bratislava se odehrál 13. října v hlavním městě Slovenska. Třinečtí hokejisté vyhráli 4:1 a navázali na týden starou výhru 3:0 z domácího prostředí. Bohužel dvojzápas Třince se Slovanem v loňské edici Champions Hockey League už moc neřešil – hrálo se pouze o konečné třetí místo v základní skupině soutěže, které nakonec získali Slezané. (Foto: Lukáš Filipec)

Top foto v článku: Lukáš Filipec.
Zdroj aktuálních soupisek soupeřů: oficiální webové stránky jednotlivých klubů (resp. web eliteprospects.com v případě Slovanu Bratislava), aktuální k 7. srpnu 2022.