Poprvé doma, do WERK ARENY dorazí Olomouc

15.09.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli pokračuje svým druhým kolem, Oceláři se poprvé v novém ročníku představí před svými fanoušky. WERK ARENA bude od patnácti hodin hostit duel mezi hráči s drakem na hrudi a týmem Olomouce. Určitě si toto utkání nenechte ujít, jelikož se jedná o jediný domácí duel v měsíci září! Přijďte nás podpořit!

Sponzorem nedělního úvodního domácího utkání nové sezóny Tipsport extraligy mezi Oceláři a Olomoucí je společnost Hamrozi, s.r.o.

HC Olomouc

Olomoučtí se v loňské sezoně probojovali do čtvrtfinále play off, tam ale skončili na holích hráčů Plzně. Na Hané ročník hodnotili kladně, z pozice hlavního kouče se však rozhodl odejít Zdeněk Venera. Otěže po úspěšném trenérovi převzal Jan Tomajko. Z týmu kohoutů pak odešlo osm hráčů, mezi nejcitelnější ztráty patří odchody útočníků Jakuba Hermana, Jana Eberleho či beka Lukáše Galvase. Vedení olomouckého celku se povedlo v týmu udržet Zbyňka Irgla, na Hanou pak přišlo dalších pět hráčů. Jmenovitě brankář Jan Lukáš, obránce Jan Švrček a útočníci Vojtěch Tomeček, Petr Kolouch a Michal Matiaško.

V přípravě se Olomouci vedlo tak napůl. Z osmi zápasů kohouti vyhráli čtyři, těšit trenéra Jana Tomajka může především skalp ruského Vladivostoku. Moře se povedl také vstup do nového extraligového ročníku, když výhru 4:1 nad staronovým účastníkem z Karlových Varů dvěma brankami řídil Zbyněk Irgl. Právě sedmatřicetiletý útočník bude největší hrozbou pro Oceláře v nedělním klání.

Poslední zápas Olomouce

14. září 2018: HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 11. Irgl (Kolouch, Ondrušek), 25. Irgl, 51. Kolouch (Burian, Ondrušek), 52. J. Knotek (Vyrůbalík) - 22. O. Beránek.
Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, Knotek, Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, Tomeček.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se v úvodním extraligovém duelu na ledě Zlína nevedlo a hráči s drakem na hrudi se domů vraceli bez bodového nákladu. Berani v úvodních dvou periodách dali tři branky, Slezané trefami Martina Adamského a Arona Chmielewského sice snížili své manko na rozdíl jediné přesné trefy, Zlín ale při třinecké power-play gólem do prázdné branky potvrdil svou výhru.

”Zlín hrál opravdu velmi dobře. Domácí hráli velmi jednoduše, směrem dopředu byli hodně aktivní a povedly se jim proto góly,“ hodnotil Roberts Bukarts první extraligový duel. Asistent trenéra Marek Zadina měl aspoň částečnou radost ze třetí třetiny: „Jsme spokojení se třetí třetinou, dostali jsme se do řady šancí, z čehož přišly dva góly. Bohužel na dvacet minut se nedá hrát. Prohráli jsme, jedeme ze Zlína bez bodů a musíme se připravit na další zápas."

Poslední zápas Ocelářů

14. září 2018: PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 9. E. Kulda (Šlahař), 14. Popelka (P. Sedláček, Karafiát), 33. Herman (J. Ondráček), 60. Kubiš – 47. Adamský (Svačina, D. Musil), 48. Chmielewski (Marcinko, Gernát).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (od 33. min. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Matyáš, Gernát, Haman – Roberts Bukarts, Marcinko, Chmielewski – Adamský (A), R. Vlach, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Viedenský, Hrňa – Hladonik.

Poslední vzájemný zápas

9. srpna 2018 (příprava): HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Holec (Kolouch, Jergl), 27. Irgl (Vyrůbalík, Galvas), rozh. nájezd Strapáč - 46. Bukarts (Chmielewski, Smetana), 51. Hrňa.

O zápase

Hrací den: 2. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 16.9.2018, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Olomouc
Umístění v tabulce 10. 3.
Bilance v TELH 1 zápas, 0-0-0-1, skóre 2:4, 0 bodů 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 4:1, 3 body
Bilance doma/venku Doma dosud nehráli Venku dosud nehráli
Bilance posledních 10 zápasů 5 výher – 5 proher (2 v prodl.), skóre 25:30, 17 bodů (včetně přípravy a CHL) 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 21:24, 15 bodů (včetně přípravy a posledního zápasu loňské sezóny)
Aktuální série 1 prohra 1 výhra