Pokud si udržíme současný standard, další úspěchy se dostaví, tuší Petr Vrána

20.01.2021 · Martin Stebel
Jako správný kapitán pozvedl ocelářský prapor vysoko. Středeční trefa PETRA VRÁNY se nesla ve znamení čísla 13. Tvořivý centr se naposledy radoval z gólu 13. prosince minulého roku, 13 zápasů v řadě se poté brankově odmlčel. Jeho pohotová teč po střele Mariana Adámka byla v konečném zúčtování rozdílová.

Tři body z Litvínova jsou cenné. Výhra se ale nerodila vůbec snadno...

Hlavně první třetina nebyla z naší strany vůbec optimální, od druhé části jsme byli agresivnější a vyplatilo se nám to. Dobře jsme ubránili druhou a poslední třetinu, v té úvodní jsme opravdu nehráli úplně dobře. Výborně nám zachytal Kuba Štěpánek. Povedlo se nám uhájit jednogólový náskok, což nebylo jednoduché, protože Litvínov nehrál špatně. Odbránili jsme to, co jsme chtěli.

Vyrovnávací branka přišla po tvém vyhraném buly, kdy se Tomáš Marcinko prosadil po pouhých dvou vteřinách. Byl to připravený signál?

Nebylo to nic nacvičeného, bylo to vyloženě o štěstí. Po buly jsme oba bouchli do puku, odkud se to odrazilo přímo Tomášovi na hokejku a vyřešil to skvěle. Moc dobře jsem tu situaci ani neviděl, ale tak to někdy chodí (usmívá se).

Ještě nedávno jste se herně i výsledkově trápili. Je drobná krize definitivně pryč?

Věřím v to. Poslední tři zápasy jsme odehráli slušně, chceme na to navázat a pokračovat v tomto trendu, nemůžeme usnout na vavřínech. Když budeme pracovat, jak je tomu dosud a ještě se posuneme, můžeme být úspěšní.

Oceláři zvítězili už potřetí v řadě. Naskočili jste znovu na vlnu?

Tak bych se na to nedíval. Teď se nám daří, ale nějaké série moc neřešíme. Pokud budeme v naší hře stále pokračovat, můžeme tu šňůru výher ještě natáhnout. Sezona ovšem není krátká, je to běh na dlouhou trať, ale pokud si udržíme současný standard, tak další úspěchy se určitě dostaví.