Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Podali jsme kompaktní výkon, těší Martina Adamského

28.01.2014 · Martin Stebel
Oceláři pokračují ve znamenitých výkonech na domácím kluzišti, kde si dnes připsali už šestý triumf v řadě! Kvalitní hru Slezanů tentokrát odskákala mistrovská Plzeň, která utrpěla porážku 1:5. Vítěznou trefu obstaral nejpilnější kanonýr Ocelářů Martin Adamský. Dvougólový střelec úterního večera znovu profitoval z vynikající souhry celé formace.

Ve Werk aréně v poslední době soupeřům body nerozdáváte, dnešek nebyl výjimkou. Skalp mistrů se vždy počítá...

Hráli jsme dobře už proti Hradci, který byl v tabulce druhý, dnes jsme v tom nasazení jen pokračovali. Poslední dobou hrajeme podle našich představ. Zatím to přináší své ovoce.

Vaší herní pohodu asi nejlépe dokumentuje třetí trefa, kdy jste plzeňskou obranu rozebrali téměř do posledního šroubku...

Gól na tři nula - to byla dobrá práce Martina Růžičky, který mě viděl najíždět. Takovou věc jsme naposledy ukázali někdy na začátku sezony. Byla to pěkná akce, jsem rád, že mi to tam dnes konečně padlo. Nějaký čas jsem se střelecky trápil, nevěděl jsem, v čem je chyba. Dělám stále stejné věci a najednou to přestalo padat. Dnes jsem dal dva góly a druhá trefa, to byla jen třešnička.

Dnes vám lze vytknout snad jen slabší produktivitu během přesilovek. V čem byl problém?

Věděli jsme, že Plzeň oslabení umí bránit, mají dobrý přístup. Pokud se podíváme na jejich statistiky v oslabení, jsou to vysoká čísla. Bylo jasně patrné, že bránění jim jde výborně.

Jedním z klíčů k vítězství byla také vaše dobrá disciplína. První dvě třetiny bez vyloučení, to se moc často nevidí...

Souhlasím. Věděli jsme, že Plzeň přesilovky umí, což ukázala ve třetí třetině. Nefaulovali jsme, což nám pomohlo. Podali jsme kompaktní výkon.

Zdá se, že formace Adamský - Polanský - Růžička znovu nabírá na pekelných obrátkách a bude postrachem všech soupeřů...

V naší pětce jsou nějak rozdělené úlohy. Jsem tam od toho, abych dával góly, Jirka je hračička, umí nabídnout puk před prázdnou branku. Snažím se co nejčastěji střílet ze všech pozic. Neustále opakuji, že "není ranky - není branky". Bylo jen otázkou času, kdy mi tam něco spadne. Měl jsem malou krizi, konečně jsem se snad probudil. Všem nám to funguje, což je perfektní!