Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Je to má práce, abych něco chytil

04.11.2012 · Martin Stebel
To byl koncert! Oceláři znovu potvrdili, že v současné době na domácím ledě kralují a nekompromisně válcují své rivaly. Tentokrát to odnesla pražská Sparta, která utrpěla "tenisovou" porážku 1:6. Spolehlivým výkonem se prezentoval strážce svatyně Peter Hamerlík a stoupající trend formy potvrdil Jakub Orsava. Oba aktéry jsme u kabin požádali o bezprostřední dojmy.

Přesvědčivý triumf proti tabulkovému outsiderovi, ale hlavně v první části hosté z brejkových šancí několikrát zahrozili a utkání se mohlo vyvíjet zcela opačně...

Musím souhlasit. Výsledek vypadá jasně, ale nebyl to vůbec snadný zápas. V první třetině na mě šlo sice jen několik střel, ale byly to tutovky, kdy nám ujeli dva hráči soupeře. Ten zápas se mohl vyvíjet úplně jinak.

Skromnost stranou. Několika famózními zákroky jsi svůj tým výrazně podržel...

Je to má práce, abych něco chytil (směje se). Dnes jsem se cítil opravdu velmi dobře a jsem rád, že se to odrazilo ve výsledku. Byl jsem maximálně koncentrovaný a je dobré, že jsem klukům pomohl.

Co se honí hlavou gólmanovi, když se na branku z protiútoku ženou dva hráči soupeře a vlastní obrana je téměř v nedohlednu?

Tahle situace tam skutečně byla a myslím si, že Sparta přesně na tohle čekala. Spoléhali na brejkové situace, které skoro vždy nastanou. Je to dost nepříjemné, když máte tlak a najednou vám soupeři rychle ujedou a dají gól. Naštěstí to dnes neplatilo.

Je čas vnímat, že se na branku řítí kvalitní kanonýři, jakými jsou Tenkrát či Ton?

Musím se přiznat, že nevnímám, kdo konkrétně ze soupeřů je v šanci. Spíš si kontroluji, jestli to je levák či pravák. Ton, Tenkrát - to jsou hráči velkých kvalit, kteří nastříleli dost branek v lize i reprezentaci. Třeba Tenkrát je natolik inteligentní hráč, že má hlavu vždy nahoře a reaguje na pohyb gólmana. Je to pravák a ti většinou střílejí na lapačku.

Byl v zápase nějaký krizový okamžik?

To si nemyslím. Minulé zápasy mi nevyšly úplně podle představ, ale tentokrát jsem se do poslední minuty maximálně soustředil. Je perfektní, že před reprezentační pauzou máme další body.

Avizoval jsi téma reprezentace. Jaký bude tvůj program pro nejbližší dny?

V úterý máme s nároďákem v Bratislavě sraz. Tam se bude zhruba dva dny trénovat a potom následuje přesun do Mnichova, kde se bude hrát turnaj od pátku do neděle. Do reprezentace se moc těším, je to trochu jiné než v klubu. Bude to první sraz našeho týmu od stříbrného MS. Člověk zažije trochu jinou partu, hlava se vyčistí. Neřekl bych, že kvůli účasti v nároďáku jsem dnes měl speciální motivaci. Chci výborně zachytat v každém zápase a nekoukám, jestli to je repre nebo klub. Jsem šťastný, že dnes máme tři body a potěšili jsme svoje fanoušky.


Jakub Orsava: Jen jsem do toho plácl a byl to gól!
Maximálně aktivní hra hned od úvodu - je to váš zaručený recept na úspěch?

Doma se vždy snažíme soupeře zatlačit a dnešek nebyl výjimkou. Pokaždé chceme co nejrychleji přidat nějaké góly a rozhodnout zápas. Je výborné, že dnes se to povedlo.

Sparta v první periodě několikrát zahrozila z brejkových situací...

Tohle by se nám nemělo stávat. Zbytečně se tlačíme dopředu a pak nám soupeři ujedou. Musíme poděkovat Hamasovi, že nám to vychytal. Peter chytil minimálně 5-6 gólů. Měl velkou zásluhu na dnešní výhře.

Vraťme se ještě k poměrně kuriózní brance na 3:1. Jak tahle situace vypadala tvou optikou?

Schwarz chyboval v rozehrávce a Dan Rákos mi to nahrál. Musím se přiznat, že jsem neviděl branku, bylo to z velkého úhlu, jen jsem do puku instinktivně plácl a spadlo to tam. I takové góly platí.

Klíčem k úspěchu mohly být přesilovky. Hosté chodili na trestnou lavici často, vy o něco méně...

Před zápasem jsme si řekli, že se nesmíme nechat vylučovat, protože v poslední době nás to často stálo body. Dnes jsme se vyvarovali faulů a vedlo to k úspěchu.

Bylo dnes hodně znát, že Sparta letos herně i výsledkově tápe?

Možná je to trochu cítit, ale celá liga je hodně vyrovnaná a nechtěl bych snižovat kvality soupeře.

Tvé jméno figuruje mezi náhradníky v reprezentačním výběru pro turnaj Karjaly...

Možná se někdo omluví, ale zatím nemám žádné signály, že bych měl na Karjalu jet. Nikdo se mi zatím neozval, ale třeba se brzy dočkám. Určitě mě těší, že pan Hadamczik o mě ví. Mám šanci znovu nakouknout do národního týmu, což je perfektní. Uvidíme, jak se situace vyvine v nejbližších dnech. Teď mám hlavně radost, že jsme s Třincem vyhráli!

Fotogalerii z utkání Třinec - Sparta si můžete prohlédnout zde