Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Chceme věřit, že vítězná nálada vydrží co nejdéle!

15.10.2014 · Martin Stebel
Třinečtí Oceláři stále proplouvají extraligovým rybníkem s obdivuhodnou elegancí a noblesou! Brilantní formou se prezentovali rovněž na kluzišti aktuálních mistrů ze Zlína, kde zvítězili poměrem 4:0. Prvním čistým kontem sezony se mohl v úterním podvečeru na zimním stadionu Luďka Čajky pochlubit Peter Hamerlík.

Blahopřání k bezchybnému výkonu a nule v kolonce inkasovaných branek. Kdy se rozhodlo, kdo z vaší brankářské dvojice dostane ve Zlíně důvěru?

Už před posledním domácím zápasem, kdy jsme hráli proti Slavii, nám trenéři oznámili, že Šimon půjde chytat v neděli a já v úterý.

Střetnutí skončilo jednoznačným výsledkem, ale především v první části to pro Oceláře bylo hodně složité. Vyloučených bylo opravdu mnoho...

Krom první třetiny jsme jednoznačně dominovali. Dá se říct, že Zlín si od druhé třetiny nevytvořil nějaké větší šance. Dostal jsem se do tempa a potom se mi už chytalo velmi dobře. Jedinou hrozbou byly asi přesilovky domácích, ale také ty jsme velmi dobře ubránili, navíc jsme jim dali dva góly. Z toho pohledu lze konstatovat, že naše výhra je zasloužená.

Domácí mužstvo se výsledkově a herně trápí. Bylo to možné vypozorovat i z brankoviště?

Když se nedaří, člověk zkouší cokoliv, na Zlínu to bylo jasně patrné. Když jsme vedli, Zlín už byl v křeči, odskakovaly jim puky, špatně si nahrávali. Když se nedaří, tak to prostě vůbec nelepí.


Peter Hamerlík ve Zlíně převzal cenu pro nejlepšího hráče. foto: Jiří Zaňát

Povedly se vám další dvě trefy v oslabení. Celkově už letošních osm gólů v početních nevýhodách...

Máme rychlé typy hráčů, kteří důsledně a trpělivě čekají na nějakou chybnou rozehrávku soupeře. Umí si počkat na nějaký špatně vyhozený kotouč a z toho pramení brejkové situace. Časem bych si ale přál méně vyloučených, protože se to někdy může otočit proti nám.

Série výher je aktuálně na čísle osm. Vstup do extraligy na podtrženou jedničku!

Pokud byste chodili k nám do šatny před zápasem, viděli byste tu atmosféru. Do každého utkání jdeme s jednoznačným cílem vyhrát. Soutěž je dlouhodobá a na každý tým může někdy sednout nějaká krize. Momentálně jsme ale vítězně naladění a chceme věřit, že to bude trvat co nejdéle.

V nejbližší době vás na domácím ledě čekají soupeři z horních pater tabulky - Sparta a Pardubice.

Program je poměrně nahuštěný, čekají nás dva těžké zápasy, ale jsme v dobré náladě a rozhodně je v našich silách vše zvládnout. O únavě bych se v této fázi sezony vůbec nebavil, protože v naší nové aréně máme naprosto optimální podmínky pro regeneraci. V takovém prostředí je radost pracovat. Doufám, že víkendové zápasy znovu zvládneme ke spokojenosti všech, kteří se točí okolo třineckého hokeje.