Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Peter Hamerlík: Chceme se před play-off správně naladit

20.02.2015 · Martin Stebel, Martin Stebel
HRADEC KRÁLOVÉ - Slušná práce, pánové! Po třech neúspěšných duelech se Oceláři dokázali zmátořit, na ledě Hradce Králové podali disciplinovaný výkon a zvítězili poměrem 3:0. Nemalý podíl na cenném triumfu má spolehlivý gólman PETER HAMERLÍK, který podruhé v aktuální sezoně uhájil čisté konto.

Jak hodnotíš dnešní utkání?

Myslím si, že jsme od začátku byli lepším týmem, možná s výjimkou pár minut. Měli jsme více šancí i střel a zaslouženě jsme vyhráli. Nastoupili jsme v sestavě, v jaké jsme nastoupili, ale asi to byla paradoxně naše výhoda v tom, že jsme hráli jednoduše, dávali si rychle puky a v naší třetině jsme hráli obětavě.

Jak zapůsobily na psychiku a náladu v kabině prohry z posledních tří zápasů?

Možná to nebylo ke škodě, plno zápasů jsme předtím vyhrávali, měli jsme i štěstí a před play-off je možná dobré trochu spadnout zpět na zem a začít zase hrát ten poctivý hokej, který nás zdobil. Hráli jsme poctivě a dodržovali jsme taktiku, kterou stanovili trenéři. Bylo to asi potřeba, v mnoha zápasech jsme měli opravdu velké štěstí a nebyla to úplně jednoznačná vítězství. My víme, že hokej umíme hrát a šlo jen o to, nějaký zápas to zlomit takovýmto stylem, ubojovat to na nulu nebo jeden gól. Dneska se nám to podařilo a jsme velmi rádi.

Dnešní výsledek tě musí těšit o to více, že jsi udržel čisté konto…

Samozřejmě nula potěší, ne že bych se cítil starý, ale přeci jen jsou už pro mě důležitá hlavně vítězství. Když tam je nula, tak to těší, ale i kdyby nebyla a vyhráli jsme 3:1, tak je mi to jedno.

Z důvodu dlouhodobé absence některých hlavních opor dostávají více prostoru mladí hráči. Jaký na tebe udělali dojem?

Všichni hráli velmi dobře! Mladý Doudys hrál už několik zápasů, pro některé to bylo první utkání, ale opravdu hráli velmi dobře, nedělali chyby, splnili, co se od nich očekávalo a určitě mají velký podíl na vítězství.



V brankovišti dostává obvykle více prostoru Šimon Hrubec. Máš představu, jak se bude situace vyvíjet dále?

Do play-off už zbývají jen tři zápasy, tohle je na trenérech. Jak bylo několikrát řečeno, se Šimonem máme extrémně nadstandardní vztah. Důležité je, aby mužstvo vyhrávalo. Pokud Šimi začne play-off, tak budu připravený a budu mu držet palce. Pokud by to náhodou bylo opačně, tak by to zřejmě bylo stejné z jeho strany. Pro nás je důležité play-off a jestli budu v brance já nebo Jarda Kameš, to už je asi jedno (usmívá se).

Do konce základní části zbývá odehrát duely s Brnem, Zlínem a Spartou. Nic jednoduchého to tedy určitě nebude…

Pro nás je důležité, abychom se dostali na vítěznou vlnu a dělali systémové věci správně a to zřejmě bude i cíl trenérů. Hrajeme v neděli, poté se pět dní nehraje, bude se hodně trénovat. Sport je o štěstí, může se stát, že člověk zápas odmaká a přesto se prohraje, to se nedá nic dělat. Pro nás je důležité před play-off, abychom byli naladěni vítězně. Budou se trénovat přesilovky, oslabení, musí se vychytat ty malé věci a je jedno jestli hrajeme se Spartou nebo s kýmkoliv jiným. S papírově slabším jsme prohráli, dnes v Hradci vyhráli, to nehraje až takovou roli, důležité je dívat se na náš výkon.

Po sérii proher proběhla v médiích i na sociálních sítích celá řada spekulací, jak to vnímáš?

Já osobně si to nepřipouštím, sport je i o štěstí, nebyly to výkony, na které jsme byli zvyklí, ale sezona se nedá hrát na to, abychom stále vyhrávali. Je důležité, abychom byli připraveni na play-off a asi bylo dobré trochu padnout na hubu, abychom sklopili uši a pracovali pro tým.

Na hradecký zimní stadion dnes opět dorazila početná skupinka třineckých fanoušků. Co bys jim vzkázal?

V prvé řadě bych chtěl všem fanouškům poděkovat, není to z Třince ani třeba z Prahy nejblíže. Děkujeme za podporu a za to, že i když jsme prohráli tři zápasy po sobě, tak nás přišli povzbudit. Každého to potěší, celkově atmosféra tu byla výborná a určitě i s přispěním našich fanoušků.