Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Patrik Hrehorčák: Jsem vděčný za každou chvilku na ledě

19.01.2020 · Martin Stebel
Nedělní střetnutí Ocelářů proti Liberci nabídlo špičkovou hokejovou zábavu, ve které nakonec tahali za delší stranu provazu obhájci titulu. Po měsíční zdravotní absenci se do třineckého kádru vrátil slovenský šikula PATRIK HREHORČÁK a po jeho krásné asistenci zaznamenal Erik Hrňa rozdílovou trefu.

Co bylo klíčovým faktorem, který vedl ke skalpu lídra?

Důležitá byla první třetina, v níž jsme dali tři góly a soupeři odskočili. Když nám dali druhý gól, vzápětí jsme dali čtvrtý. Byla to nejlepší odpověď na libereckou aktivitu. Poslední třetinu jsme ubojovali a proto máme tři body. Výhra s lídrem potěší vždy dvojnásobně. Teď už se ale musíme koncentrovat na sérii zápasů venku, kde chceme urvat co nejvíc bodů.

Při čtvrtém gólu jste s Erikem Hrňou předvedli parádní kombinaci...

(Usmívá se). Abych se přiznal, na trénincích a při rozcvičkách si s Erikem takto nahráváme, takže teď jsme to konečně předvedli i v zápase.

Jaký byl tvůj měsíc bez hokeje?

To období bylo hrozné. Denně jsem se koukal klidně i na tři hokeje, ať už mistrovství světa dvacítek či naše zápasy v Davosu. Bylo to psychicky náročné, protože dva roky jsem neměl žádné zranění a najednou celý měsíc nemůžete hrát. Hrozně mě to štvalo a ubíjelo.

Před návratem k Ocelářům jsi dvakrát oblékl dres partnerského Frýdku-Místku...

Ty dva zápasy mi moc pomohly. Musel jsem si ověřit, že to zranění je definitivně pryč a mohu jít do plného zatížení. Teď ale doufám, že si získám místo v Třinci a budu hrát hlavně za Oceláře.

Po uzdravení některých marodů je kádr Ocelářů znovu pořádně nabitý. Jak v tomto kontextu vnímáš svou pozici?

Vážím si každé chvilky na ledě. Jsem třeba rád, že minule jsem v Pardubicích mohl nastoupit jako třináctý útočník. V kádru je opravdu velká konkurence a jsem vděčný za každé střídání. Jestli budu mít ice-time pět minut či deset, stejně chci odpracovat maximum a nebudu se zlobit ani za menší vytížení. Jsou tady zkušení hráči, na které je radost koukat a od kterých se stále mohu učit.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC ZUBR Přerov