Odvety semifinále: středa a čtvrtek v Boleslavi

06.04.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Teprve v šestém utkání letošního play off Oceláři poprvé padli. V neděli sice po nádherném gólu Jacka Rodewalda znovu vedli, nakonec ale slavil rival. Za stavu 1:1 se semifinále přesouvá do ŠKOENERGO arény. Třetí střetnutí můžete sledovat ve středu 7. dubna od 19:00 na stanici ČT Sport. Ve čtvrtek padne zahajovací buly v identickém čase, ale tentokrát před kamerami O2 TV Sport.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři se rychle otřepali ze sobotní porážky a v neděli na favorita vyrukovali s kompaktnějším projevem. Klíčová pasáž se přitom odehrála v prostředím dějství. Autorem třetí branky, která ovšem podle striktního výkladu hokejových pravidel neměla platit, byl obránce David Bernad: "Řekli jsme si pár věcí, které jsme chtěli oproti prvnímu zápasu změnit. Myslím, že se nám to povedlo. Byli jsme trošku živější. Jsme moc rádi, že si vezeme cenný bodík a vracíme se za nerozhodného stavu."

Opakované záběry zcela jasně odhalily, že Bernadově trefě předcházel těsný ofsajd veterána Michala Trávníčka, který v sestavě nahradil Valentina Claireauxe: "Snažil jsem se zkrátka co nejrychleji dostat do brány, jestli to byl ofsajd, tak škoda. Pro mě je svým způsobem čest, že mě kluci oslovili, zda bych jim nepomohl a byl připravený pro případ potřeby. Jsem za to rád."

Bruslaři tak v neděli večer odcestovali domů s jedním triumfem, ale kouč Pavel Patera zatím logicky krotí přehnaný optimismus: "Stejně jako z té porážky jsme nedělali žádné větší závěry, tak ani to vítězství nijak nepřeceňujeme. Je to jeden bod, série je 1:1. Jak pro nás, tak i pro Třinec, je to ještě dlouhá cesta. Ale v neděli jsme vyhráli zaslouženě."

Z kabiny Ocelářů

Šéf ocelářské střídačky Václav Varaďa mohl být po víkendových duelech spokojen pouze z padesáti procent. V sobotu tým chválil, v neděli už musel složit poklonu soupeřům: "Vstup nebyl špatný, začátek vyrovnaný, i Boleslav měla šance, vstřelená branka to malinko posunula na naši stranu. ke konci třetiny jsme lacině inkasovali, podobné chyby se nám proti Boleslavi stávaly i v základní části. Špatně jsme vystřídali a oni šli důrazně do branky. Pak to byl boj."

Také třinecký kouč pochopitelně zaregistroval, že třetí trefa Boleslavi padla z ofsajdové pozice. Neplakal ale nad rozlitým mlékem: "Zaznamenal jsem to, ale na ofsajd si trenérskou výzvu vzít nemůžu. Propadli jsme v útočném pásmu a oni sehráli brejk dobře. A zakončili ho velmi dobrou střelou. Co mi pomůže, když vyčiním rozhodčímu? Odpustí nám něco? Jsou tam čtyři a udělali rozhodnutí, tak to je."

Oceláři navzdory dvoubrankovému manku vyvinuli tlak a zkoušeli zápas číslo dvě zdramatizovat: "Měli jsme snahu, ale oni hráli velmi obětavě a důrazně, nepustili nás k vážnější situaci. Kluci nic nevypustili, ale i oni cítí, že výkon nebyl z naší strany tak dobrý, jako v prvním zápase. Zapracujeme na tom, abychom byli lepším týmem. I dál čekám vyrovnanou a urputnou bitvu. Budeme se snažit zlepšit, abychom z Boleslavi odvezli obě vítězství."

Sestava soupeřů v minulém utkání:

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc (C), Šidlík, Hrbas, Pláněk (A), Fillman, Bernad, Dlapa – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal – Trávníček, Cienciala, Jääskeläinen.

O zápasech

Hrací dny: 3. a 4. utkání semifinále Generali Česká Pojišťovna Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, čtvrtek 7. a 8. dubna 2021, 19:00.
Místo utkání: ŠKOENERGO aréna, Mladá Boleslav
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT Sport (středa), O2 TV (čtvrtek)

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Bilance v Generali Česká play off TELH 6 zápasy, 5/1, skóre 23:7 6 zápasy, 5/1, skóre 19:8
Bilance venku/doma 2 zápasy, 2/0, skóre 8:2 2 zápasy, 2/0, skóre 7:0
Vzájemná bilance (play off) 7 zápasů, 5/2, skóre 16:15 (71% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – venku 2 zápasy, 1/1, skóre 4:6 (50% úsp.)
Lídr bodování Michael Špaček 7 (0+7) Jakub Kotala 7 (5+2)
Nejlepší střelec Michal Kovařčík 5 Jakub Kotala 5
Nejlepší nahrávač Michael Špaček 7 Martin Ševc 5
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 5 (1+4) Martin Ševc 6 (1+5)