MISTR 2023/2024

Oceláři sbírali zkušenosti v mládežnických výběrech

09.02.2015 · Martina Sikorová
Během reprezentační přestávky se mezinárodních turnajů zúčastnily také mládežnické výběry Česka a Slovenska, v jejichž kádrech se představilo hned několik zástupců Ocelářů. O tom, jak národní týmy své zápasy zvládly a jak se v nich dařilo třineckým mladíkům, si můžete přečíst níže.

Turnaj pěti ve Švédsku

Česká devatenáctka se během tohoto víkendu zúčastnila turnaje ve švédském Göteborgu, kam s výběrem trenéra Pešána odcestoval také útočník juniorky Ocelářů, Vít Christov. Mladíci v dresu se lvem nejprve zaváhali v duelu s Finskem, ve kterém se prosadili až pár minut před koncem utkání a nakonec tedy prohráli 1:3.

Z této porážky se ale čeští reprezentanti rychle oklepali a následně porazili rozdílem dvou branek Německo (4:2) i Švýcarsko (3:1), v posledním zápase ale inkasovali od domácího výběru šest branek a po debaklu 0:6 tak na turnaji obsadili třetí místo.

Marian Adámek na Turnaji pěti v Kravařích.

Turnaj pěti v Kravařích a Porubě

Další Turnaj pěti se uskutečnil v Kravařích a Porubě, kde se v dresu české osmnáctky představili další třinečtí mladíci, obránci Lukáš Doudera (0+1), Marian Adámek (0+1) a útočník Lukáš Jašek (3+2). Výběr trenéra Petra nejprve v dramatickém zápase přetlačil hlavně díky povedené třetí třetině tým Finska 6:4, v zápase s celkem Tre Kronor pak čeští mladíci vyrovnali až v závěrečné minutě a druhou výhru na turnaji následně zařídil v samostatných nájezdech Jašek.

První porážku tak zaznamenali reprezentanti v dresu se lvem až v utkání s Ruskem, ve kterém sice dvakrát stáhli jednobrankové manko, v prodloužení ale svému soupeři podlehli. Gólový účet posledního zápasu otevřel sice otevřel v šestnácté minutě Lukáš Jašek, ve druhé části ale Spojené státy otočili třemi brankami zápas na svou stranu a po porážce 2:6 tak nakonec obsadili svěřenci trenéra Petra na posledním turnaji před Mistrovstvím světa třetí příčku.

Michal Roman v dresu slovenského národního týmu do osmnácti let.

Turnaj Vlada Dzurilly

Nejpočetnější zastoupení pak měli Oceláři na turnaji v Piešťanech, kterého se zúčastnili hned čtyři hráči Třince. Nominaci do týmu slovenské osmnáctky obdrželi obránce Michal Roman a útočníci Matej Murín, Patrik Hrehorčák (0+1) a Miloš Roman (1+0).

V úvodním utkání vyzval slovenský výběr do osmnácti let Švýcarsko, které po vyrovnané první třetině porazil 5:1. Na góly chudší zápas pak sehráli svěřenci trenéra Bartánuse proti Německu a po výhře 2:0 si tak připsali další body do turnajové tabulky. V posledním utkání pak ale slovenští mladíci nestačili na své o rok starší spoluhráče a po prohře 0:7 skončili na druhém místě.

Filip Haman v dresu české sedmnáctky.

Turnaj pěti v Rusku

A do třetice ještě jeden Turnaj pěti, kterého se v ruském Dmitrově zúčastnila česká sedmnáctka spolu s dvěma hráči třineckého staršího dorostu, obráncem Filipem Hamanem a útočníkem Davidem Kofroněm (0+3). Výběr do sedmnácti let zahájil své působení na turnaji zápasem se Spojenými státy a ač se dostali čeští mladíci jako první do vedení, nakonec svému soupeři podlehli 1:3.

V dalším duelu už se ale reprezentanti v dresu se lvem radovali, když v nájezdech přetlačili tým Švédska (4:3 po sn). Velmi vyrovnaný zápas pak sehráli svěřenci trenéra Reichela proti domácímu výběru Ruska, nakonec však museli čeští mladíci skousnout prohru 2:3. V posledním utkání pak národní tým přetlačil celek z Finska a po výhře 6:4 obsadil na turnaji třetí místo.

Timotej Marguš v dresu slovenského výběru do šestnácti let.

Turnaj čtyř týmů ve Wetzikonu

A na závěr jeden reprezentační debut, který v dresu slovenské šestnáctky absolvoval obránce mladšího dorostu Timotej Marguš. Do Wetzikonu odcestovaly dva slovenské výběry do šestnácti let, třinecký obránce Marguš nastoupil k zápasům za tým Slovenska B. Úvodní zápas proti prvnímu ze švýcarských týmů však druhý slovenský národní tým nezvládl a prohrál 1:4.

V utkání s druhým výběrem helvétského kříže ale předvedli slovenští mladíci obrat a nakonec si připsali výhru 6:4. Na stejného soupeře ale o den později nestačili a připsali si tak druhou prohru, znovu 1:4 a s turnajem se tak rozloučili na čtvrtém místě.