Oceláři potěšili klienty Slezské Diakonie

20.06.2011 · Martin Stebel
V pondělí 20. června navštívili hokejoví Oceláři ve složení Bryan McGregor a David Květoň domov pro osoby se zdravotním postižením Eben - Ezer, jehož zřizovatelem je Slezská Diakonie.

Posláním střediska Slezské diakonie Domova pro osoby se zdravotním postižením Eben - Ezer v Horním Žukově je podpora osob se zdravotním postižením v jejich snaze při začlenění do společnosti tak, aby mohli vést co nejsamostatnější život. Umožnit klientům zvládnout samostatné dovednosti spojené s bydlením a samostatným životem. To vše při respektování lidské důstojnosti, práv, svobod a individuálních přání a potřeb.

Klienty střediska jsou osoby s lehkým nebo středně těžkým mentálním postižením nebo kombinovaným postižením, které z důvodů nepříznivého zdravotního stavu potřebují celodenní soustavnou pomoc, podporu nebo dohled při úkonech péče o vlastní osobu, o domácnost a každodenní pomoc či podporu při realizaci základních sociálních aktivit.

Jak během setkání uvedla vedoucí střediska paní Halina Pientoková, návštěva Ocelářů udělala klientům velkou radost: "Je opravdu moc potěšitelné, že hokejisté si našli čas a přijeli k nám do Žukova. Nápad na organizaci tohoto setkání vzešel ze strany hokejového klubu. Někteří klienti našeho střediska poměrně pravidelně navštěvují hokejové zápasy Třince a zajímají se o dění v týmu."

Hokejisté nepřijeli na návštěvu s prázdnýma rukama. Pro kluky a holky z Eben Ezeru měli přichystané dárečky s klubovou tématikou. Mistři republiky přivezli tleskací rukavice, šály, ročenky, plakáty a další suvenýry. V Žukově nescházely ani dvě trofeje, které letos získali. Na řadu přišla rovněž autogramiáda a společné focení všech aktérů. Proběhl i stručný křížový výslech hokejistů.

Hlavním iniciátorem akce byl útočník Bryan McGregor, jenž nám prozradil, kde vznikla myšlenka na toto bohulibé setkání: "Byl jsem tady s Davidem už v minulé sezoně a bylo pro mne moc milým zjištěním, kolik lidí tady sleduje a upřímně fandí našemu klubu. Proto jsem se snažil zorganizovat stejné setkání i tentokrát. Myslím, že dnešní akce se povedla. Rozdali jsme všechny suvenýry a bylo vidět, že jsme klientům udělali radost. Tito lidé nemají vůbec snadný život a chtěli jsme je trochu potěšit. Žijí tady v každodenní rutině a naší snahou bylo zpestřit jim dnešní den. Snad se to povedlo."

foto: Petr Rubal

HC Motor České Budějovice